• خانه
  • وبلاگ
  • شوک‌های شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو و بازار اتحادیه اروپا

شوک‌های شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو و بازار اتحادیه اروپا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شوک‌های شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو و بازار اتحادیه اروپا


آلمان آمار CPI را برای ژوئیه فردا گزارش می دهد. این به ما نگاهی به آنچه که از تورم منطقه یورو در روز چهارشنبه منتشر می شود را می دهد. اجماع بر سر افزایش دیگری است، که به تقویت مورد افزایش 50bps دیگر از قبل از میلاد در جلسه دو هفته دیگر کمک می کند. این آخرین داده مهم تورمی است که بانک مرکزی قبل از تصمیم گیری درباره سیاست پولی خواهد داشت.

هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا صورتجلسه ژوئیه خود را منتشر کرد و نشان داد که قصد دارد به اقدامات سختگیرانه ادامه دهد. همچنین نشان می‌دهد که افزایش «دو برابری» نرخ بهره محتمل است. مگر اینکه تغییر بزرگی در داده ها ایجاد شود، همه را شگفت زده خواهد کرد. انتظار می‌رود که تورم در اقتصاد اشتراک‌گذاری، هم اصلی و هم اصلی، بدتر شود.

شروع از آلمان

بزرگ‌ترین اقتصاد منطقه یورو اغلب به‌عنوان مهیبی برای بقیه اقتصادهای اشتراک‌گذاری دیده می‌شود. این امر به ویژه برای رقم تورم در صورتی که در حال افزایش باشد مهم است، زیرا آلمان معمولاً انضباط مالی بیشتری دارد. اگر تورم در آلمان در حال افزایش باشد، تورم در بقیه اروپا احتمالاً سریعتر افزایش خواهد یافت. اگر قیمت ها کنترل شود، به احتمال زیاد در ابتدا در آلمان مشاهده خواهد شد.

انتظار می رود که تغییر شاخص قیمت مصرف کننده در آگوست آلمان نرخ سالانه 7.8٪ را نشان دهد.، بالاتر از 7.5 درصد گزارش شده در جولای است. آلمان بخش انرژی تنظیم‌شده‌تری دارد و احتمال کمتری دارد که مزایای قیمت‌های سوخت پایین‌تر را ببیند که به کاهش تورم ایالات متحده در همان دوره کمک کرده است. در عین حال، تنظیم‌کننده‌های آلمانی به شرکت‌های انرژی اجازه داده‌اند تا بیشتر هزینه را به مصرف‌کنندگان منتقل کنند. جایی که ممکن است خبرهای خوبی وجود داشته باشد این است انتظار می رود تورم ماهانه به 0.4 درصد کاهش یابد نسبت به 0.9 درصد در ماه قبل.

آنچه بازار را به حرکت در می آورد

چهارشنبه می تواند روز بسیار شلوغی برای بازارها باشد، زیرا در طول روز ارقام CPI و PMI را دریافت می کنیم. فردا به جزئیات بیشتری در مورد اعداد PMI خواهیم پرداخت. در حال حاضر، تورم احتمالاً تأثیر بیشتری بر یورو دلار خواهد داشت زیرا واگرایی اصلی بین ارزهای دو اقتصاد بزرگ را ایجاد می کند.

ماه گذشته تورم اتحادیه اروپا از تورم آمریکا پیشی گرفت. در همین حال، تفاوت نرخ بهره بین دو اقتصاد همچنان در حال افزایش است زیرا فدرال رزرو در مهار تورم تهاجمی تر است. این بدان معناست که بازده واقعی در ایالات متحده افزایش می یابد در حالی که بازده واقعی در یورو کاهش می یابد. نوسانات تورم بزرگتر از حرکت در سیاست نرخ بهره است، به این معنی که تورم باعث افزایش بازدهی می شود. که به نوبه خود باعث پویایی قیمت نسبی EURUSD می شود. با تضعیف نرخ های واقعی یورو، احتمالاً این جفت ارز تحت فشار قرار می گیرد و بازگشت به بالاتر از نرخ برابری برای آن دشوار است.

داده هایی که باید به آنها توجه کنید

انتظار می رود منطقه یورو شاهد افزایش اندکی در تغییر CPI به 9.0٪ باشد. از 8.9 درصد قبل. انتظار می رود نرخ اولیه با یک معیار مشابه به 4.1 درصد افزایش یابد. 4.0 درصد، دو برابر نرخ هدف. برای دشوارتر کردن اوضاع برای بانک مرکزی اروپا، انتظار می‌رود تورم ماهانه از 0.1 درصد قبلی به 0.6 درصد افزایش یابد.

تورم به صورت ماهانه با سرعت بیشتری در حال افزایش است و تغییری که در اعداد زیربنایی مشاهده می شود نشان دهنده مشکل ساختاری تری است. بازار در حال حاضر انتظار دارد بانک مرکزی اروپا نرخ ها را افزایش دهد، بنابراین تورم بالاتر احتمالاً چندان تعجب آور نخواهد بود. اما اگر تغییر CPI کمتر از حد انتظار باشد، می تواند پیامدهایی برای سیاست پولی داشته باشد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد یورو با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.