شرایط فارکس در FJ واژه نامه تجارت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرایط فارکس در FJ واژه نامه تجارت


فارکس آنقدر پر از اصطلاحات، عبارات، کلمات اختصاری و اصطلاحات غیرمعمول است که اغلب معاملات را کمی دلهره آور می کند و معامله گران را کمی سردرگم می کند. به همین دلیل، قبل از اینکه وارد معاملات فارکس شوید، باید خود را با اصطلاحات اساسی فارکس آشنا کنید تا تصمیمات معاملاتی آگاهانه بگیرید.

بیایید تجارت را یاد بگیریم پلت فرم معاملاتی MT4، MT5 یا سایر سیستم عامل ها دشوار است. هنگامی که با اصطلاحات فارکس ترکیب شود، ندانستن چنین زبان معاملاتی می تواند مانع مهمی برای سفر و برنامه معاملاتی یک معامله گر باشد.

برای دیکشنری به خواندن ادامه دهید از مهمترین اصطلاحات مورد استفاده در معاملات آنلاین فارکس از حرف F تا حرف J.

شرایط فارکس در FJ واژه نامه تجارت

رایج ترین اصطلاحات مورد استفاده فارکس: واژه نامه

همانطور که در بالا توضیح داده شد، هنگام یادگیری یک زبان جدید، باید با حروف الفبا شروع کنید. در مورد فارکس هم همین اتفاق می افتد. معامله گران باید روندها و آخرین اصطلاحات مورد استفاده در فارکس را بدانند تا تجربه معاملاتی موثری داشته باشند. البته، برای آزمایش استراتژی های خود و ایجاد یک برنامه معاملاتی، باید بدانید که برخی چیزها چگونه کار می کنند. در نتیجه، دانستن برخی اصطلاحات منجر به شناخت عواملی می شود که بر استراتژی شما تأثیر می گذارد و آن را احاطه می کند.

بیایید نگاهی به فهرست جامع FJ از رایج ترین اصطلاحات فارکس بیندازیم.

فارکس

خرید یک ارز و فروش ارز دیگر. واحد پول یا بازار فارکس به بازار جهانی برای چنین معاملاتی اشاره دارد.

بازار ارز

بازاری که در آن ارزهای خارجی در مقیاس جهانی معامله می شود. شرکت‌کنندگان می‌توانند ارزها را بخرند، بفروشند، معامله کنند و سفته‌بازی کنند. بانک ها، دلالان ارز، شرکت های بازرگانی، بانک های مرکزیشرکت های مدیریت سرمایه گذاری، صندوق های تامینی، خرده فروشان ارز و سرمایه گذاران فردی بازارهای ارز را تشکیل می دهند.

تحلیل بنیادی

تجزیه و تحلیل بنیادی (FA) روشی برای تعیین ارزش ذاتی یک اوراق بهادار با مطالعه عناصر اقتصادی و مالی مرتبط و همچنین سایر اجزای کمی و کیفی است که بر عملکرد یک ابزار مالی خاص تأثیر می گذارد.

نرخ ارز شناور

قیمت یک ارز می تواند آزادانه در نوسان باشد زیرا تحت تاثیر بازار آزاد است، نه اینکه بر ارزش یک ارز دیگر ثابت شود.

قرارداد آتی

آ آینده قرارداد توافقی است برای خرید یا فروش مقدار مشخصی از کالا به قیمت و تاریخ مشخص در آینده. اجرای آن الزامی است.

شکاف

شکاف ها نوسانات قیمتی هستند که زمانی رخ می دهند که بازار فوراً از یک قیمت گزارش شده دقیق به قیمت دیگری که به طور قابل توجهی متفاوت است حرکت کند. آنها از نظر بصری به عنوان یک صعود یا سقوط غیر خطی از یک نقطه در نمودار به نقطه دیگر به تصویر کشیده می شوند.

آلمان 30

آلمان 30 مهمترین شاخص بازار سهام در آلمان است که از میانگین وزنی 30 شرکت بزرگ فهرست شده در بورس فرانکفورت تشکیل شده است. DAX 30 نام دیگری برای میانگین صنعتی داوجونز است.

من دارم میرم طولانی

طولانی شدن به معنای ایجاد موقعیت خرید در CFD برای سود بردن از افزایش قیمت است.

شرایط فارکس در FJ واژه نامه تجارت

کوتاه رفتن

کوتاهی به معنای قرار دادن یک موقعیت CFD برای فروش به منظور سود بردن از کاهش قیمت است.

شمعدان با چکش

این یک الگوی نمودار قیمت کندل است که زمانی اتفاق می‌افتد که یک دارایی بسیار کمتر از قیمت اولیه خود معامله می‌شود، اما در طول دوره کندل استیک افزایش می‌یابد تا نزدیک به بسته شود اما کمتر از قیمت افتتاحیه.

پرچین

پوشش ریسک سرمایه گذاری است که برای کاهش ریسک نوسانات قیمت دارایی انجام می شود. پوشش ریسک اغلب شامل گرفتن یک موقعیت جبرانی در اوراق بهادار مشابه، مانند اختیار معامله یا قراردادهای آتی است.

دارنده

چه زمانی تجارت ارزدارنده کسی است که ارز می خرد.

ارز سخت

پول سخت به ارزهای صادر شده توسط کشورهای با ثبات سیاسی و اقتصادی اطلاق می شود. دلار آمریکا و یورو دو نمونه هستند.

شاخص ها

تجمیع آماری یک بازار خاص. برای مثال، هدف ASX S&P200 تخمین ارزش 200 سهم برتر در ASX است.

حاشیه اولیه

زمانی که از حساب مارجین استفاده می شود، مارجین اولیه نسبت قیمت خرید اوراق بهادار است که باید به صورت نقد یا وثیقه پرداخت شود.

تورم

تورم یک معیار کمی از نرخی است که قیمت کالاها و خدمات به طور کلی در یک دوره زمانی افزایش می‌یابد. اغلب به صورت درصد بیان می شود، به این معنی که وقتی قیمت های کلی افزایش می یابد، قدرت خرید هر واحد ارز کاهش می یابد.

نرخ بهره

نرخ‌های بهره هزینه‌هایی هستند که وام‌گیرنده به وام‌دهنده برای امتیاز داشتن یک بدهی می‌پردازد. آنها معمولاً به عنوان درصد سالانه مانده وام درک می شوند.

ین ژاپن

واحد پول ژاپن ین است. این ارز پس از دلار و یورو، سومین ارز پرمعامله در بازار ارز است.

جابر

معامله‌گری که سودهای کوتاه‌مدت را در طول یک جلسه معاملاتی هدف قرار می‌دهد و تقریباً هرگز یک‌شبه از یک موقعیت خارج نمی‌شود.

شرایط فارکس در FJ واژه نامه تجارت

مزایای اصطلاحات معنادار فارکس

دانش عمیق

ممکن است ساده به نظر برسد، اما دانش اولیه از اصطلاحات مالی، درک شما را از مسائل مالی و اصول اساسی بهبود می بخشد.

هنگامی که زبان مالی را به خوبی درک کردید، می توانید دانش خود را برای درک بهتر اصول تجارت خود به کار ببرید. به عنوان مثال، درک عبارت “اقلام تعهدی جاری” می تواند به شما کمک کند تا بفهمید چرا سود و زیان شما ممکن است قوی به نظر برسد، اما جریان نقدی شما اینطور نیست.

درک بهتر

دانش قطعی از اصطلاحات مالی به شما کمک می کند تا داده ها را بخوانید، زمینه را درک کنید و مکالمات سازنده تری با معامله گران دیگر داشته باشید.

اعتماد به نفس بیشتر

درک زبان امور مالی می تواند به شما کمک کند که کمتر غرق شده و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

تصمیمات آگاهانه بگیرید

دانستن مهمترین اصطلاحات معاملاتی به شما این امکان را می دهد که تجارت فارکس را بهتر درک کنید و دانش جامع تری از نحوه عملکرد بازارها به دست آورید.

با IronFX در جریان باشید

IronFX مجموعه ای جامع از مطالب آموزشی و تجاری را از طریق وبینارهای آموزنده، پادکست ها و موارد دیگر ارائه می دهد.

معامله گران می توانند بیش از 500 ابزار را در 6 کلاس دارایی در پلتفرم های پیشرو در صنعت معامله کنند متاتریدر 4.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.