• خانه
  • وبلاگ
  • شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت

شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت


مانند هر کشوری، فارکس زبان خاص خود را دارد، یعنی یک اصطلاح منحصر به فرد. قبل از یادگیری یک زبان، باید با حروف الفبا شروع کنید.

قبل از پرداختن به اصطلاحات پیچیده فارکس، باید به اصول مبادله ارز تسلط داشته باشید. ارز خارجی، فارکس یا FX، مبادله یک ارز با ارز دیگر است. به عنوان مثال EUR/USD، USD/JPY و GBP/USD.

در این مقاله به موارد مختلف خواهیم پرداخت شرایط فارکس از حرف K تا O

شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت

ک

کیوی

کیوی همان چیزی است که به دلار نیوزلند (NZD) در اصطلاحات فارکس گفته می شود. این به این دلیل است که پرنده ملی روی سکه یک دلاری یافت می شود.

مشتری خود را بشناسید (KYC)

KYC رویه‌ای است که طی آن یک شرکت درگیر در تراکنش‌های مالی، هویت مشتریان را شناسایی و تأیید می‌کند. این جزء ضروری مقررات بانکی است.

ارز کلیدی

این یک ارز جامد است که زیاد تغییر نمی کند و به عنوان مبنایی برای نرخ ارز در معاملات بین المللی عمل می کند. ارزهای کلیدی به دلیل استفاده گسترده، ارزش سایر ارزها را تعیین می کنند.

کوبیدن

این به یک روش اختیار معامله اشاره دارد که در آن، سهام اصلی باید قبل از فعال شدن گزینه خریداری شده قبلی، با قیمت مشخصی معامله شود. افزونه‌ها برای به حداقل رساندن هزینه گزینه اساسی استفاده می‌شوند و می‌توانند هر بار که یک گزینه فعال می‌شود، عملیات پوشش دهی را آغاز کنند.

ناک اوت

اگر یک محصول در سطح خاصی معامله شود، این گزینه گزینه خریداری شده قبلی را لغو می کند. هنگام معامله در سطح حذفی، گزینه اصلی دیگر در دسترس نیست. هر گونه پرچین نیز باید معکوس شود.

L

نقدینگی

اشاره به سهولت خرید یا فروش یک دارایی یا اوراق بهادار در بازار ارز بدون تاثیر بر قیمت آن است.

موقعیت بلند

چه زمانی بازار قیمت افزایش می یابد، موقعیت ارزش پیدا می کند. یک موقعیت زمانی طولانی در نظر گرفته می شود که ارز پایه جفت خریداری شود. اگر انتظار می رود بازار رشد کند، این موقعیت اتخاذ می شود.

پیشرو است و عقب می ماند

معمولاً به جایگزینی پرداخت‌ها یا دریافت‌های منظم در یک معامله ارزی به دلیل تغییر مورد انتظار در نرخ ارز اشاره دارد.

قدرت نفوذ

به زبان ساده، اهرم، نسبت مقدار سرمایه مصرف شده در یک معامله به سپرده تعیین شده است. همچنین به عنوان حاشیه شناخته می شود. قدرت نفوذ به شما این امکان را می دهد که در معاملات با سپرده نسبتاً کم ترازهای مالی بسیار بزرگتری را در طول معاملات مدیریت کنید. به عنوان مثال، اهرم 1:100 به این معنی است که شما می توانید با مبلغی 100 برابر بیشتر از مبلغی که در ابتدا سپرده گذاری کرده اید معامله کنید.

سفارش محدود

سفارش محدود شکلی از سفارش است که به شما امکان می دهد اوراق بهادار را با قیمت مشخص یا کمتر از آن بخرید یا بفروشید. می توان از آن برای محدود کردن سود و زیان هایی که یک معامله گر مایل به پذیرش آن است استفاده کرد.

زیاد

در دنیای فارکس، “لات” تعداد مشخصی از واحدهای دارایی مالی است که توسط یک بورس یا نهاد نظارتی معادل آن تعریف شده است. اندازه لات تعداد واحدها را تعیین می کند.

م

لبه

مارجین حداقل مقدار وجوهی است که به صورت درصد بیان می شود که برای شروع و حفظ یک موقعیت به آن نیاز دارید.

حاشیه سر

مارجین فراخوان زمانی اتفاق می‌افتد که موجودی حساب معامله‌گر کمتر از حداقل مبلغ کارگزار باشد. مارجین فراخوان درخواستی از طرف کارگزار است که معامله گر وجوه اضافی را برای رساندن حساب به حداقل ارزش واریز کند.

تکانه

کلمه ای است که در تحلیل تکنیکال برای تعیین نرخ تغییر قیمت یک ابزار استفاده می شود. تکانه با ردیابی شیب خط روند اندازه گیری می شود. این سطح قیمت هر کالای خاص را در طول زمان ردیابی می کند.

قیمت بازار

قیمت بازاری که الف دارایی مالی در حال حاضر معامله می شود.

ریسک بازار

این خطر که معامله گر در نتیجه نوسانات قیمت بازار متحمل ضرر شود.

سفارش بازار

سفارش خرید یا فروش یک دارایی مالی با بهترین قیمت موجود در بازار.

n

درآمد خالص

درآمد خالص یک شرکت، سود کل آن است. این عبارت به درآمدهایی مانند سود، مالیات، استهلاک و سایر هزینه های شرکت اشاره دارد. درآمد خالص نشان دهنده «سلامت» شرکت به عنوان یک کل است.

موقعیت خالص

موقعیت خالص به ارزش موقعیت پس از کسر هزینه اولیه ایجاد موقعیت اشاره دارد.

شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت

اشتغال غیر کشاورزی

این داده ها که در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود، تخمینی از تعداد مشاغلی است که در تمام مشاغل غیر کشاورزی و سازمان های دولتی وجود دارد. معامله گران از این اطلاعات برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد پرتفوی معاملاتی خود بر اساس داده های NFP و پیامدهای نرخ بهره مورد انتظار استفاده می کنند.

خبرساز

آ تاجر متکی بر انتشار اخبار بازار، اخبار فوری، گزارش های اقتصادی و غیره و واکنش بازار به آنهاست.

O

کره

امروزه نفت کالایی است که برای تامین برق و انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت نفت در بازار بر اساس عرضه و تقاضای جهانی تعیین می شود. با این حال، از آنجایی که منابع تامین محدودتر از حد معمول هستند، و به دلیل اینکه منابع تجدیدناپذیر هستند، شرایط عرضه غیرعادی اعمال می شود. نفت عمدتاً از طریق خرید و فروش قراردادهای آتی نفت معامله می شود.

سفارش باز

سفارش باز سفارشی است که با رسیدن به قیمت معینی در بازار اجرا می شود.

موقعیت خالی

این معامله ای است که در حال حاضر باز است اما هنوز بسته نشده است.

یک سفارش

درخواست یک معامله گر از یک کارگزار فارکس برای خرید یا فروش دارایی از طرف او.

معامله جبرانی

معامله ای که به کاهش یا معکوس کردن بخشی یا تمام ریسک بازار یک موقعیت باز کمک می کند. این می تواند به معنای تکمیل یک معامله یا ورود به موقعیت دیگری در جهت مخالف برای معکوس کردن اثرات معامله اول باشد.

موقعیت شبانه

یک موقعیت تجاری که تا روز معاملاتی بعدی باز می ماند.

گزینه

مشتقی که به شما امکان می دهد قبل از یک تاریخ معین محصولی را با قیمتی از پیش تعیین شده بخرید یا بفروشید.

شرایط فارکس در واژه نامه KO واژه نامه تجارت

شرایط کلیدی فارکس و استراتژی معاملاتی

درک روندها و کلمات رایج مورد استفاده در بازار فارکس گامی مهم برای تجارت استراتژیک و موفق است.

با این حال، همیشه به این سادگی نیست و گاهی اوقات می تواند بسیار پیچیده باشد. در نتیجه، قبل از در نظر گرفتن تجارت ارز، باید با برخی از کلمات رایج در زمینه FX آشنا شوید. اولین قدم در توسعه استراتژی معاملاتی خود، درک این کلمات است.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.