• خانه
 • وبلاگ
 • شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید

شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید


در دنیای فارکس، تصمیمات معاملاتی از طریق ترکیبی از تحلیل های بنیادی و تکنیکال گرفته می شود. به طور خاص، از آنها برای تجزیه و تحلیل حرکت قیمت دارایی ها استفاده می شود. آنها این کار را با نگاه کردن به شاخص‌های خاصی هنگام گمانه‌زنی روی قیمت یک دارایی انجام می‌دهند. در این مقاله به 5 شاخص فنی که معامله گران فارکس در ارزیابی ارزش یک دارایی خاص به آن توجه می کنند، خواهیم پرداخت.

شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید

شاخص های فنی چیست؟

به بیان ساده، شاخص های فنی فرمول های ریاضی هستند که از قیمت های باز و بسته، حجم و اطلاعات بهره باز برای پیش بینی جهت حرکت یک دارایی یا سایر ابزارهای مالی استفاده می کنند.

تحلیلگران فنی

یک تحلیلگر فنی معمولاً به نمودارهای سهام نگاه می کند تا عملکرد سهام در آینده را پیش بینی کند. آنها نوسانات قیمت و حرکت در حجم سهام را نظارت می کنند، نه ارزش ذاتی شرکت. تحلیلگران فنی رویکردی کوتاه مدت دارند و نمودارهای سهام را در چند دقیقه، ساعت یا روز بررسی می کنند.

شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید

چه نوع معامله گرانی از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند؟

سبک‌های معاملاتی مختلف شامل تحلیل‌های فنی یا بنیادی متفاوتی در تصمیم‌گیری معاملات می‌شوند. تحلیل تکنیکال بیشتر توسط معامله گران روزانه استفاده می شود که چندین بار در روز تصمیمات معاملاتی متعددی را اتخاذ می کنند. این در مورد بازرگانی که استفاده می کنند صدق می کند اسکالپینگ فارکس هم. معامله گران نوسان همچنین از تحلیل تکنیکال استفاده کنید اما در صورت لزوم از تحلیل بنیادی استفاده کنید. موقعیت معامله گران تمایل به استفاده از ترکیبی از تحلیل تکنیکال و بنیادی دارند.

5 شاخص فنی برای حمایت از معاملات تحلیل تکنیکال

شاخص های فنی مختلفی وجود دارد که تحلیلگران فنی برای بهینه سازی معاملات خود از آنها استفاده می کنند. پنج مورد از محبوب ترین ها عبارتند از:

1. نشانگر میانگین متحرک

این اندیکاتور فنی پرکاربرد برای شناسایی روند قیمت در بازار استفاده می شود. این کار را با هموارسازی داده های قیمت در یک دوره با ایجاد میانگین قیمت به روز شده مداوم انجام می دهد. این یک شاخص پیروی از روند است زیرا بر اساس قیمت های تاریخی است. معامله گران یا سرمایه گذاران می توانند از دوره هایی با طول های مختلف برای اندازه گیری میانگین متحرک استفاده کنند. میانگین متحرک افزایشی نشان می دهد که دارایی در روند صعودی قرار دارد، در حالی که میانگین متحرک کاهشی نشان می دهد که دارایی در روند نزولی قرار دارد. انواع مختلف شاخص های میانگین متحرک عبارتند از:

 • میانگین متحرک ساده (SMA). میانگین یک سری از قیمت ها، اختصاص وزن برابر به هر قیمت گنجانده شده است.
 • میانگین متحرک نمایی (EMA). وزن بیشتری به روزهای معاملاتی جاری می دهد.

2. نشانگرهای پالس

شاخص های حرکتی برای اندازه گیری قدرت یا ضعف قیمت سهام استفاده می شود. آنها نرخ تغییر قیمت را محاسبه می کنند، نه تغییرات واقعی قیمت را. این شکل از تجزیه و تحلیل به تفاوت قیمت ها در یک دوره زمانی می پردازد و قیمت فعلی را با آنچه در یک نقطه خاص در گذشته بوده مقایسه می کند. اگر آخرین قیمت دارایی بالاتر از آنچه در گذشته بوده باشد، شاخص حرکت مثبت در نظر گرفته می شود. برعکس، اگر قیمت اخیر کمتر باشد، شاخص حرکت منفی است. اگر مقدار مومنتوم بالاتر از صفر باشد، حدس و گمان این است که قیمت ها در حال افزایش هستند، در حالی که اگر مقدار کمتر از صفر باشد، قیمت ها معمولاً به سمت پایین حرکت می کنند. مومنتوم یک نوسانگر غیر جفت شده در نظر گرفته می شود، یعنی. بدون حد بالا یا پایین

3. اسیلاتورها

نوسانگرها نوعی اندیکاتور حرکتی هستند که توسط معامله گران هنگامی که قادر به شناسایی روند واضح در قیمت سهام خاص نیستند استفاده می کنند. اسیلاتورها تکانه اندازه گیری می کنند. آنها معمولاً بین دو میله (بالا و پایین) متفاوت هستند که نشان می دهد یک دارایی بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است. نوسانگرها در مقیاس 0-100 درصد اندازه گیری می شوند. تحلیلگران فنی معمولاً قبل از تصمیم گیری برای باز کردن یا بستن معامله، از اسیلاتورها همراه با سایر ابزارهای تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. سه تا از محبوب ترین اسیلاتورهای مورد استفاده توسط معامله گران عبارتند از:

 • نوسانگر تصادفی
 • قدرت نسبی (RSI)
 • نرخ تغییر (ROC)
 • جریان نقدی (MFI)

هنگام استفاده از یک نوسان ساز، معامله گر دو مقدار را انتخاب می کند و ابزار را بین این دو قرار می دهد. اسیلاتور به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. نوسان می کند، که یک شاخص روند ایجاد می کند که برای تجزیه و تحلیل شرایط بازار برای آن دارایی خاص استفاده می شود. اگر نوسانگر به سمت ارزش بالاتر حرکت کند، دارایی بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود، در حالی که اگر به سمت ارزش پایین تر حرکت کند، گفته می شود دارایی بیش از حد فروخته شده است.

شاخص های فنی برای ساخت مجموعه ای از ابزارهای معاملاتی، به 5 بالا مراجعه کنید

4. سطوح حمایت و مقاومت

سطوح حمایت و مقاومت در تحلیل تکنیکال برای شناسایی خریداران مازاد (حمایت) یا فروشندگان مازاد (مقاومت) در بازار استفاده می شود. منطق مبتنی بر مفهوم حرکت قیمت ها به دلیل عرضه و تقاضا است. به عبارت دیگر، زمانی که تقاضا زیاد و عرضه کم باشد، قیمت ها افزایش می یابد. در مقابل، زمانی که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت ها کاهش می یابد.

 • پشتیبانی می کند. وقتی عرضه بیش از تقاضا باشد، قیمت ها کاهش می یابد. این یک روند نزولی محسوب می شود. هرچه قیمت ها بیشتر کاهش یابد، برای معامله گرانی که منتظر معامله هستند جذاب تر می شوند. از آنجایی که تقاضا دوباره شروع به افزایش می کند، اما در نهایت با رسیدن به تعادل با عرضه، کاهش قیمت ها متوقف می شود. این به عنوان تعمیر و نگهداری شناخته می شود. پشتیبانی به عنوان یک منطقه یا منطقه در نمودار قیمت نشان داده می شود.
 • مقاومت. وقتی تقاضا از عرضه بیشتر شود، قیمت ها افزایش می یابد. با افزایش آنها، به نقطه ای می رسد که فروش میل به خرید را شکست می دهد. با افزایش قیمت ها، نقطه ای فرا می رسد که خرید کاهش می یابد یا به دلیل اینکه قیمت ها بسیار بالا در نظر گرفته می شوند یا به این دلیل که معامله گران به اهداف تجاری خود رسیده اند. به دلایلی یک تحلیلگر فنی قادر خواهد بود سطح یا منطقه ای را که عرضه از تقاضا بیشتر است را در نمودار قیمت مشاهده کند. به این می گویند مقاومت.

پشتیبانی و مقاومت را می توان در نمودارهای زمانی مختلف یافت. این نمودارها می توانند یک دقیقه ای یا پنج دقیقه ای باشند، یا می توانند روزانه، هفتگی یا ماهانه باشند.

5. شاخص های نوسان

معامله جفت ارز بسیار نوسان است. نوسانات سریع قیمت در بازار فارکس رایج است. نوسانات را می توان با استفاده از داده های تاریخی (تغییرات قیمتی که رخ داده است) و پیش بینی حرکت قیمت در آینده اندازه گیری کرد. شاخص های نوسان وضعیت یک جفت ارز را از نظر نوسان نشان می دهد و به شما در تصمیم گیری معاملات کمک می کند. شاخص های مختلف نوسان را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد، به عنوان مثال برای کمک به شناسایی قدرت یک روند یا اینکه آیا یک بازار در شرف معکوس شدن است. شاخص های نوسانات عبارتند از:

 • باندهای بولینگر
 • میانگین محدوده واقعی
 • کانال کلتنر
 • توقف سهموی و معکوس
 • انقباض نوسانات

آموزش استفاده از تحلیل تکنیکال

باز کردن یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس قابل اعتماد CFD یک راه عالی برای یک معامله گر است تا یاد بگیرد چگونه از تحلیل تکنیکال قبل از باز کردن یا بستن معامله استفاده کند. شبیه سازی یک محیط معاملاتی زنده، حساب آزمایشی به معامله گر اجازه می دهد تا در زمان واقعی معامله کند و استراتژی های معاملاتی مختلف را آزمایش کند تا نتایج بالقوه را ببیند که گویی با پول واقعی معامله می کند. همچنین داده‌های بی‌درنگ بازار و بینش‌های متخصص را ارائه می‌دهد و راهی را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد تا در مورد شرایط مختلف بازار و مفاهیم معاملاتی بیاموزد.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.