سهام چت بات در سال 2023 منفجر می شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سهام چت بات در سال 2023 منفجر می شود؟


ChatGPT OpenAI این یک پیشرفت در فضای هوش مصنوعی (AI) محسوب می شود. این چت بات تنها دو ماه پس از راه اندازی به 100 میلیون کاربر رسید. در حال حاضر به نظر می رسد ChatGPT عملاً مترادف با فضای هوش مصنوعی است.

انقلاب هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است، و هیاهو در مورد ChatGPT ممکن است باعث شود که سرمایه گذاران از شرکت های امیدوار کننده ای که می خواهند مزایای زیادی از این روند فناوری در حال ظهور ببینند، چشم پوشی کنند.

در این مقاله نگاهی به ChatGPT خواهیم داشت، یک چت ربات هوش مصنوعی که می تواند یک فرصت سرمایه گذاری باشد و بررسی کنیم که آیا امروز باید در سهام چت بات هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنید یا خیر.

درباره ChatGPT

ChatGPT یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که توسط هوش مصنوعی هدایت می شود. چت بات توسط OpenAI توسعه داده شد و در نوامبر 2022 راه اندازی شد.

اساسا، ChatGPT می تواند به سوالات پاسخ دهد و در کارهایی مانند نوشتن ایمیل، مقاله و کد کمک کند. بنابراین، ربات‌های گفتگو، سیستم‌های هوش مصنوعی هستند که در گفتگوی گفتاری یا نوشتاری شرکت می‌کنند. آنها معمولاً بخش خدمات مشتری وب سایت های شرکت و همچنین دستیاران مجازی مانند سیری یا الکسا را ​​تامین می کنند.

برخی از کارشناسان نگران هستند که ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT به سادگی جایگزین کارگران انسانی شوند، دستمزدها را کاهش دهند و نابرابری را بدتر کنند.

سهام چت بات در سال 2023 منفجر می شود؟

چت ربات های هوش مصنوعی چیست؟

چت ربات های هوش مصنوعی برنامه های کامپیوتری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که از پردازش زبان طبیعی برای برقراری ارتباط با افراد از طریق متون استفاده می کنند. چت بات ها ابزار رایجی هستند که در خدمات مشتریان، جستجوهای اینترنتی و سایر کارهای معمول برای کاربران اینترنت استفاده می شود. کسب‌وکارها همچنین از ربات‌های چت هوش مصنوعی برای کمک به خودکارسازی گردش کار و سایر وظایف استفاده می‌کنند.

از زمانی که OpenAI توانایی چت ربات های هوش مصنوعی را نشان داد، علاقه سرمایه گذاران به این فناوری به شدت افزایش یافته است.

ChatGPT نوار چت بات ها را افزایش داده است

هوش مصنوعی (AI) با نوآوری هایی مانند ماشین های خودران تا روبات هایی که جراحی می کنند، به تغییر هر بخش از زندگی ما کمک می کند. فرصت بالقوه ایجاد شده توسط این بازار چند میلیارد پوندی با رشد سریع موجی از سرمایه گذاری شرکت ها را برانگیخته است.

ChatGPT مطمئناً سطح چت بات ها را بالا برد و به کاربران نوعی هوش مصنوعی معروف به هوش مصنوعی مولد را معرفی کرد. به غیر از ChatGPT، چندین دستیار مجازی و ابزارهای دیگر از جمله در بازار وجود دارد در آمازون (نزدک: AMZN) الکسا، اپل SIRI، Cortana مایکروسافت و از حروف الفبا دستیار گوگل.

پتانسیل ChatGPT

چت ربات جدید مبتنی بر هوش مصنوعی تنها چند ماه است که در دسترس است، اما در حال حاضر شروع به ایجاد امواج بزرگ کرده است. بیایید نگاهی به برخی از پتانسیل های ChatGPT بیندازیم.

هوش مصنوعی مولد در حال تغییر چشم انداز است

گزارش اخیر نیویورک تایمز بیان می کند که مایکروسافت به موقعیت مالی قوی و قدرت ابزارهای هوش مصنوعی خود وابسته است تا در خط مقدم هوش مصنوعی مولد قرار گیرد. به طرز شگفت انگیزی، ChatGPT مشخص شد که در امتحان MBA که توسط یک استاد وارتون داده شده بود، گذرانده است. معلمان گزارش می دهند که دانش آموزان با ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی مقاله می نویسند. بسیاری از شرکت ها شروع به استفاده از این ابزار برای تولید محتوا کرده اند، زیرا لیست استفاده ها بین سرگرمی و عملکرد متفاوت است.

نسخه پولی ChatGPT در دسترس است

در ایالات متحده، OpenAI اخیراً یک برنامه اشتراک آزمایشی برای کاربران به نام ChatGPT Plus راه‌اندازی کرد که از 20 دلار در ماه شروع می‌شود. اشتراک پولی به کاربران زمان پاسخگویی بهتر و دسترسی زودهنگام به ویژگی های جدید و همچنین دسترسی به سرویس را حتی در زمان اوج ترافیک می دهد. این شرکت همچنین در حال بررسی طرح‌های ChatGPT با قیمت‌های پایین‌تر است. علاوه بر این، OpenAI قصد دارد کاربران تجاری را نیز هدف قرار دهد.

ChatGPT می تواند «لحظه آیفون» برای هوش مصنوعی باشد

اگرچه ابزار ChatGPT هنوز تاثیر مستقیمی بر روی اپل نداشته است، اما بسیاری از کارشناسان عرضه این محصول را «لحظه آیفون» برای هوش مصنوعی می‌دانند، زیرا قابلیت‌های یادگیری ماشینی در خط مقدم آگاهی عمومی قرار گرفته است. از زمان عرضه آیفون در سال 2007، سرعت و عملکرد یک گوشی هوشمند تغییر کرده است. ChatGPT این پتانسیل را دارد که همین کار را برای هوش مصنوعی انجام دهد.

سهام چت بات در سال 2023 منفجر می شود؟

مایکروسافت سرمایه گذاری بزرگی در فناوری ChatGPT انجام می دهد

با بهبود ربات‌های چت هوش مصنوعی، پتانسیل بازار برای این فناوری افزایش یافته است. مالک ChatGPT، OpenAI، با غول فناوری مایکروسافت همکاری کرده است. مایکروسافت برای اولین بار در سال 2019 با OpenAI همکاری استراتژیک ایجاد کرد و اخیراً پس از راه اندازی ChatGPT، 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد. این نشان دهنده اعتماد مایکروسافت به چت ربات جدید هوش مصنوعی است.

محبوبیت روزافزون ChatGPT، مایکروسافت را در موقعیت خوبی در بازار هوش مصنوعی مولد قرار می دهد، که انتظار می رود از تنها 10 میلیارد دلار درآمد سالانه در سال 2022 به بیش از 200 میلیارد دلار در سال 2032 افزایش یابد.

مایکروسافت 75 درصد از سود OpenAI را دریافت خواهد کرد

مایکروسافت قبلاً خود را برای استفاده از پتانسیل ChatGPT تنظیم کرده است. غول فناوری مایکروسافت پس از سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری خود در این شرکت، 75 درصد از سود OpenAI را دریافت خواهد کرد. زمانی که این غول فناوری سرمایه خود را پس بگیرد، 49 درصد از سهام اپراتور ChatGPT را خواهد داشت.

هوش مصنوعی قرار است زندگی روزمره را متحول کند

به گفته شرکت تحقیقات بازار Grand View Research، هوش مصنوعی قرار است زندگی روزمره ما را متحول کند. آنها نرخ رشد سالانه 40 درصدی را در بازار جهانی طی چند سال آینده پیش بینی می کنند.

برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال افزودن سهام مرتبط با هوش مصنوعی به سبد سرمایه‌گذاری خود هستند، طیف گسترده‌ای برای انتخاب وجود دارد، از جمله سازندگان تراشه‌های نیمه‌رسانا تا خودروسازان و پیشگامان خودروهای خودران.

از سوی دیگر، سرمایه گذاران باید ریسک های سرمایه گذاری در سهام هوش مصنوعی را نیز در نظر بگیرند. برای برخی از فناوری‌ها هنوز روزهای اولیه است و مشخص نیست که «برنده و بازنده» نهایی در رقابت برای استفاده از این فرصت بالقوه چه کسانی خواهند بود.

برخی از جنبه های منفی هوش مصنوعی هزینه های بالای راه اندازی اولیه، خطرات شغلی، الگوریتم های پیچیده، عدم کنترل نظارتی و خطر سبقت گرفتن از بشریت است. از آنجایی که هوش مصنوعی هنوز یک حوزه نسبتاً جدید است، نوسانات قابل انتظار است.

در نتیجه این خطرات، سرمایه گذاری در سهام هوش مصنوعی باید تنها بخش کوچکی از یک سبد سرمایه گذاری متنوع را نشان دهد.

آیا باید روی فناوری چت بات هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرد؟

فناوری چت بات هوش مصنوعی هنوز در مراحل اولیه توسعه خود است. با این حال، به نظر می رسد از میلیاردها دلاری که بزرگترین شرکت های فناوری جهان برای آن هزینه کرده اند، یک پلت فرم محاسباتی قابل توجهی خواهد بود.

ChatGPT طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی دارد و پتانسیل آن برای ایجاد اختلال در جستجوی اینترنتی، بازاری به ارزش صدها میلیارد دلار، نشان می دهد که چت هوش مصنوعی چقدر ارزشمند است.

با توجه به اینکه ربات های چت بیشتری به زودی وارد بازار می شوند، منطقی است که با این فناوری با توجه به پتانسیل آن آشنا شوید. مانند تمام فناوری‌های نوظهور، سرمایه‌گذاری در چت ربات‌های هوش مصنوعی با خطراتی همراه است.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید