• خانه
  • وبلاگ
  • سطح تورم در اتحادیه اروپا قبل از تصمیم بانک مرکزی اروپا

سطح تورم در اتحادیه اروپا قبل از تصمیم بانک مرکزی اروپا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سطح تورم در اتحادیه اروپا قبل از تصمیم بانک مرکزی اروپا


بانک مرکزی اروپا طی چند هفته در بحبوحه شک و تردیدهای فزاینده مبنی بر اینکه به همان اندازه که مقامات می گویند به سختگیری دست خواهد یافت، تشکیل جلسه خواهد داد. داده های تورمی که طی چند روز آینده منتشر می شوند، کلید این تصمیم خواهند بود و بازارها را به حرکت در می آورد. با افزایش نگرانی ها در مورد رکود جهانی، یورو نیز در یک نقطه عطف قرار دارد.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

در حال حاضر، به نظر می رسد تا حدی اتفاق نظر وجود دارد که بانک مرکزی اروپا در جلسه بعدی یک چهارم یک امتیاز افزایش خواهد داد. این همان چیزی است که لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، با اظهار نظر خود مبنی بر اینکه تورم “برای مدت طولانی بسیار بالا” بوده است، به آن فشار می آورد. این عبارتی است که توسط طرف شاهین هیئت مدیره از جمله آلمان و هلند استفاده می شود. اما اخیراً صداهای مخالف زیادی مانند ایتالیا و پرتغال شنیده شده است.

هسته بالای عنوان

روایتی که با لاگارد رقابت می‌کند این است که «ما بیشتر راه را طی کرده‌ایم» از نظر انتقال. اعضایی که از این خط حمایت می کنند نیز معمولا می گویند که بانک مرکزی اروپا بیش از حد بر تورم اصلی متمرکز است. به دلیل هزینه های انرژی و غذا در اروپا، نرخ اولیه هنوز بالاتر از پرایم است. بیشتر اینها به دلیل عوامل خارج از کنترل سیاست پولی بود، مانند جنگ در اوکراین و آب و هوای بد در اسپانیا و ایتالیا که به محصولات زراعی آسیب رساند.

مسئله این است که تورم اصلی سریعتر از تورم اصلی کاهش می یابد و انتظار می رود که به کاهش خود ادامه دهد، در حالی که معیار اصلی به آرامی در حال کاهش است. این بدان معناست که تمرکز نکردن آنقدر روی هسته مرکزی (یعنی دور شدن از نگاه سنتی بانک‌های مرکزی به تورم) به این معنی است که بانک مرکزی اروپا می‌تواند بدون افزایش بیشتر از آن دور شود.

عدد ها چه میگویند؟

فردا، آلمان و فرانسه اقدامات اولیه CPI را ارائه می کنند، که به طور گسترده ای لحن واکنش بازار را تعیین می کند. این به این دلیل است که ارقام نهایی CPI برای کل منطقه یورو با آنچه دو کشور بزرگ گزارش می‌کنند مطابقت دارد. البته، اگر انحراف قابل توجهی هنگام محاسبه کل رقم اقتصاد اشتراکی وجود داشته باشد، ممکن است واکنش بازار متفاوتی وجود داشته باشد.

اولین موردی که گزارش می دهد این است فرانسه، جایی که انتظار می‌رود تورم به 5.7 درصد کاهش یابد. در مقایسه با 5.9 درصد گزارش شده قبلی. فرانسه همچنین ارقام نهایی تولید ناخالص داخلی خود را برای سه ماهه اول گزارش خواهد کرد و ممکن است انتظاراتی پیرامون این انتشار وجود داشته باشد. به این دلیل که بازنگری نهایی آلمان کمتر از حد انتظار بود و این کشور را به سمت رکود فنی سوق داد. تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم فرانسه بدون تغییر بود، به این معنی که حتی اگر سه ماهه اول به منفی بازنگری شود، از نظر فنی به معنای رکود نیست. اما اگر دو کشور بزرگ رشد منفی را گزارش کنند، می تواند بر احساسات ریسک تأثیر بگذارد.

محرک های بزرگتر

CPI اولیه آلمان برای ماه می بعدی است و انتظار می رود به 6.7٪ کاهش یابد. از 7.2 درصد قبل، با نرخ ماهانه ثابت در 0.4 درصد.

در پنجشنبه، منطقه یورو گزارش می دهد که انتظار می رود CPI اصلی به 6.5٪ کاهش یابد. از 7.0 درصد قبلی هنوز بسیار بالاتر از هدف است، اما به شدت در جهت درست حرکت می کند، که می تواند بحث در مورد کند کردن افزایش نرخ را امکان پذیر کند. انتظار می رود تورم اصلی منطقه یورو با کاهش بسیار کمتری به 5.4 درصد برسد. از 5.6٪، به روایت “چسبنده” که برخی از سیاستمداران را نگران می کند، پایبند هستند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده