• خانه
  • وبلاگ
  • سایبان در حال رشد: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت

سایبان در حال رشد: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سایبان در حال رشد: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت


Canopy Growth Corporation که در انتاریو مستقر است، اولین تجارت در آمریکای شمالی بود که توسط دولت فدرال تنظیم شد و به صورت عمومی معامله شد. این شرکت حجم قابل توجهی از گل ها، روغن ها و مواد غذایی قانونی ماری جوانا را در کشور تولید می کند. آنها با نام های تجاری مختلف در کانادا به فروش می رسند. امروزه Canopy بیش از 20 میلیارد دلار ارزش دارد و با بیش از 25 شرکت تابعه و فعالیت در پنج قاره، بزرگترین شرکت کنف و شاهدانه در سطح جهان است. این شرکت تقریباً 2700 کارمند تمام وقت دارد.

منشاء رشد سایبان

Canopy Growth Corporation با نام MABH Ontario Inc. شروع به کار کرد که توسط مدیران ارشد فنی بروس لینتون و چاک ریفیچی در سال 2010 تأسیس شد.

در دسامبر 2012، دولت محافظه کار استفان هارپر برنامه هایی را برای خصوصی سازی صنعت ماری جوانای پزشکی کانادا اعلام کرد. MABH Ontario به Tweed Marijuana Inc تغییر نام داد. در سال بعد و در میان اولین‌هایی بود که تا پایان سال 2013 ماری‌جوانای تحت نظارت را در کانادا فروخت. در 27 ژانویه 2014، این شرکت مجوز فروش ماری‌جوانای پزشکی به بیماران را دریافت کرد.

Tweed سرانجام در آوریل 2014 در TSX Venture Exchange آلبرتا فهرست شد و ماه بعد برای اولین بار شاهدانه فروخت. Rifici در آن زمان توسط شرکت فسخ شد. او در ادامه از کانوپی به دلیل اخراج ناعادلانه شکایت کرد. در پاسخ، شرکت شکایت متقابل کرد و هر دو پرونده هنوز در دادگاه در حال رسیدگی است.

تا پایان سال 2014، طیف محصولات توید رشد قابل توجهی داشته است (13 محصول). در پایان سال 2015، این شرکت تقریباً 8 هزار مشتری داشت. Tweed Marijuana Inc. نام خود را به Canopy Growth Corporation تغییر داد و نام Tweed همچنان یک برند Canopy باقی ماند. کسب و کار حشیش پزشکی Canopy در سال های بعد به سرعت رشد کرد و از 31 مارس 2018 به بیش از 70000 مشتری خدمات رسانی کرد.

سایبان در حال رشد: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت

گسترش رشد تاج پوشش

گسترش Canopy Growth Corp مبتنی بر مشارکت است. در نتیجه چندین خرید، این شرکت در مناطق و بخش‌های مختلف بازارهای شاهدانه و کنف گسترش یافته است. این شرکت یک نهاد واحد نیست، بلکه مجموعه ای از مشاغل کوچکتر حشیش است که زیر چتر Canopy فعالیت می کنند.

در آگوست 2015، این شرکت شرکت‌های حشیش پزشکی را خریداری کرد که تحت نام تجاری Bedrocan Canada فعالیت می‌کردند. اگرچه قرارداد مجوز با Bedrocan International BV از بین رفت، Bedrocan Canada یکی از شرکت های تابعه Canopy باقی مانده است.

در سپتامبر همان سال، Tweed Marijuana Inc. مدت کوتاهی پس از وارد شدن به یک همکاری انحصاری کانادایی با DNA ژنتیک، یک شرکت هلندی شاهدانه، به شرکت رشد Canopy تبدیل شد.

تا پایان ژانویه 2016، یک رقیب پیشرو به نام Mettrum را به قیمت 430 میلیون دلار خریداری کرد که به 50 درصد از کاربران مجاز کانادایی حشیش خدمات ارائه می کرد.

افکار عمومی در مورد استفاده از حشیش هم برای اهداف پزشکی و هم برای اهداف تفریحی در حال تغییر است و گفتگوها در مورد قانونی شدن آن از زمان انتخاب نخست وزیر جاستین ترودو در سال 2015 جدی تر شده است.

اسنوپ داگ و خریدها

کانوپی در اکتبر 2016 یک خط تولید حشیش را با همکاری با ستاره مشهور رپ اسنوپ داگ معرفی کرد. در نوامبر، Vert Médical، یک شرکت مستقر در کبک را که در حال دریافت مجوز فدرال برای تولید حشیش بود، خریداری کرد. تقریباً در همان زمان، Canopy نیز MedCann GmbH را خریداری کرد. این توزیع کننده پزشکی آلمانی نام خود را به Spektrum Cannabis تغییر داد و مجوز واردات حشیش پزشکی از Canopy به کانادا را گرفت.

اسمیت فالز، انتاریو

Canopy Growth Corp. در ژانویه 2017، کارخانه تولیدی 472000 فوت مربعی را که اجاره کرده بود در اسمیتز فالز، اونت.، به مبلغ 6.6 میلیون دلار خریداری کرد. این مبلغ هم شامل وجه نقد و هم از سهام است. این خرید توانایی های تولید و پردازش Canopy را تقریباً سه برابر کرد. Canopy در ادامه اقدام به خرید سایت های مختلف تولیدی مهم دیگر در کانادا کرد.

قانون شاهدانه

در آوریل 2017، دولت فدرال کانادا لایحه C-45 (قانون شاهدانه) را معرفی کرد. تا تابستان همان سال، کارخانه اسمیتز فالز 200 کارمند داشت. Canopy Growth همکاری خود را با DNA Genetics در ماه اکتبر ادامه داد. تا پایان سال 2017، کانوپی توافقاتی را برای عرضه 12000 کیلوگرم حشیش به نیوفاندلند و لابرادور و همچنین نیوبرانزویک در یک دوره دو ساله پس از قانونی شدن بازار تفریحی منعقد کرده بود. با پیشرفت قانونی، Canopy قراردادهای تامین را از سایر نقاط کانادا دریافت کرد.

تجربه Canopy Growth Corp به عنوان یک تولید کننده پزشکی تحت نظارت، او را آماده کرده است تا تامین کننده اصلی حشیش در بازار قانونی کانادا باشد. قانون شاهدانه در ژوئن 2018 به تصویب رسید و در اکتبر همان سال اجرایی شد و مالکیت و کشت حشیش را برای بزرگسالان در کانادا قانونی کرد. محصولات سایبان در سراسر کانادا فروخته می شوند، از جمله فروش عمومی و خصوصی. این شرکت فروشگاه‌های خصوصی حشیش (با نام تجاری Tweed) را در مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور اداره می‌کند.

با این حال، این شرکت و سایر تولیدکنندگان دارای مجوز، تقاضای حشیش را در روزهای اولیه قانونی شدن دست کم گرفتند که منجر به کمبود عرضه شد. Canopy بیش از یک میلیون واحد حشیش را در عرض چند ماه پس از قانونی شدن به مشتریان تفریحی فروخت که کاملاً در تضاد با مقدار فروخته شده به مشتریان حشیش پزشکی در چهار سال است. تا اوایل سال 2019، Canopy Growth Corp. بیش از 20 میلیارد دلار ارزش داشت و 2.7 هزار کارمند تمام وقت در 10 سایت تولیدی دارای مجوز استخدام کرد.

2018 و 2019

Canopy در آگوست 2018 با شرکت مشروبات الکلی ایالات متحده Constellation Brands شراکت 5 میلیارد دلاری کرد. امروز، Constellation Brands مالک 38٪ از Canopy است، در حالی که 9.9٪ سهام در سال 2017 بود. این شرکت قصد دارد از این سرمایه برای ورود به بازارهای 30 کشور جهان استفاده کند. جایی که حشیش پزشکی به عنوان یک گزینه قانونی مورد بررسی قرار می گیرد. در اوایل سال 2019، Canopy فاش کرد که پس از قانونی شدن کنف و محصولات مشتق شده از کنف در ایالات متحده، تقریباً 150 میلیون دلار در یک کارخانه تولید و فرآوری کنف در ایالت نیویورک سرمایه‌گذاری خواهد کرد. علاوه بر این، مارتا استوارت، تاجر، نویسنده و شخصیت تلویزیونی آمریکایی به عنوان مشاور به Canopy پیوسته است. در این نقش، استوارت با Canopy برای توسعه محصولات کانابیدیول مشتق شده از کنف (CBD) همکاری خواهد کرد.

از سال 2018، Canopy دارای 27 شرکت تابعه (کنترل شده یا تحت کنترل مشترک) و 19 شرکت وابسته است. این شرکت در دوازده کشور در 5 قاره فعالیت می کند.

سایبان در حال رشد: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت

CGC: سهام رشد سایبان

به نظر می رسد این شرکت بر کاهش هزینه ها تمرکز دارد و در عین حال به اولویت تولید حشیش ادامه می دهد. انتظار می‌رود شعبه‌های BioSteel و Acreage Holdings درآمد بالایی داشته باشند. تا پایان سال 2023، سهام Canopy Growth ممکن است تمرکز خود را به طور کامل به عملیات ایالات متحده معطوف کند و کانادا از رشد شرکت پشتیبانی می کند. نکته اصلی این است که شرکت در مرحله گذار است و سود و عملیات ایالات متحده اولویت های اصلی است. سهام Canopy Growth می تواند افزایش یابد زیرا انتظار می رود ایالات متحده به بزرگترین مصرف کننده حشیش در جهان تبدیل شود. اگر علاقه مند به معامله سهام از طریق CFD هستید، IronFX طیف گسترده ای از CFD ها را بر روی سهام محبوب ترین شرکت ها با شرایط معاملاتی رقابتی ارائه می دهد. اگر هنوز حسابی ندارید، یک حساب تجاری باز کنید و بهترین چیزهایی را که یک کارگزار معتبر ارائه می دهد، کشف کنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

The post رشد سایبان: نگاهی به تاریخچه و آینده شرکت اولین بار در IronFX™ ظاهر شد | رهبر جهان در تجارت آنلاین.