رگبار داده های اکتبر در بریتانیا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رگبار داده های اکتبر در بریتانیا


معامله گران کابل در این هفته چیزهای زیادی برای تماشا خواهند داشت. البته رویداد بزرگ اواخر هفته، بودجه پاییزی مورد انتظار است که قرار است روز پنجشنبه منتشر شود. انتظار نمی رود این بار چنین ماجرایی بحث برانگیز باشد، اما هنوز برخی مسائل معلق وجود دارد که می تواند بازارها را تکان دهد. و عصبی بودن انتظاری پس از اتفاقی که آخرین باری که صدراعظم جدید برنامه ای برای هزینه ها اعلام کرد رخ داد.

سوال اصلی این است که چگونه صدراعظم هانت به دلیل چشم انداز کندتر اقتصادی و افزایش هزینه ها، حساب ها را در برابر کسری 60 میلیارد پوندی مورد انتظار متعادل می کند. آنچه تاکنون درز کرده است نشان می دهد که ترکیبی از مالیات های بالاتر و کاهش هزینه ها خواهد بود. در حالی که این اقدامات به طور کلی به عنوان تاثیری بر رشد اقتصادی در نظر گرفته می شود، انتظار می رود که به مقابله با تورم نیز کمک کند.

الان رکود تورمی است

آنچه با بودجه اتفاق می افتد به ویژه برای BOE مهم است زیرا با چیزی شبیه به یک دوراهی مواجه است. پس از منفی شدن تولید ناخالص داخلی بریتانیا برای سه ماهه سوم، انتظار می رود که نشان دهنده شروع رکود طولانی مدت مورد انتظار BOE باشد. BOE همچنین پیش بینی می کند که تورم برای چندین ماه دو رقمی باقی می ماند و تا اواسط سال آینده برای همیشه شروع به کاهش نخواهد کرد. به عبارت دیگر رکود تورمی.

سوال این است که BOE چگونه تصمیم خواهد گرفت که این وضعیت را مدیریت کند. یکی از راه‌ها افزایش شدید نرخ‌های بهره برای از بین بردن تورم است که باعث فرود سخت اقتصاد می‌شود. دیگری این است که سعی کنید اقتصاد را نجات دهید و اجازه دهید تورم بالا باشد تا زمانی که بهره وری افزایش یابد و ارز تثبیت شود. هر دو تصمیمات سخت سیاسی هستند. با وجود BOE و صدراعظم جدید در طول موج یکسان، این می تواند با بودجه پاییز کار کند. بودجه “ریاضتی” با کاهش تورم زودتر و تقویت منابع مالی دولت برای استراتژی رشد مورد انتظار بعدا مقابله خواهد کرد. با این حال، این همه در تئوری است. تمرین ممکن است موضوعی کاملاً متفاوت باشد. اما به داشتن بینشی در مورد نحوه تفکر کارکنان کمک می کند.

داده هایی که می تواند همه چیز را متزلزل کند

اولین بخش از اطلاعات مهم فردا منتشر می شود، این داده های زایمان است. در اینجا، احتمالاً تمرکز بازار روی تعداد مدعیان است، زیرا تغییر نرخ اشتغال و بیکاری مربوط به ماه های گذشته است. انتظار می رود تعداد مدعیان در ماه اکتبر همچنان در حال افزایش باشد و از 25.5000 نفر قبلی به 27000 نفر برسد. این بیشترین تعداد افراد بیکار از مارس سال گذشته خواهد بود.

چهارشنبه چیزی که می تواند محرک بازار کابل در این هفته باشد، انتشار تورم اکتبر است که انتظار می رود به 10.6 درصد برسد و یک بالاترین چند دهه دیگر. این نسبت به 10.1 درصد قبلی افزایش یافته است. BOE انتظار ندارد تورم تا سال آینده به اوج خود برسد.

سفت کردن یا سفت نکردن

جایی که بورس اوراق بهادار ممکن است کمی تسکین ببیند، نرخ تورم اصلی است که انتظار می‌رود از 6.5 درصد قبلی به 6.4 درصد کاهش یابد، اولین کاهش در ماه‌های گذشته. این احتمالاً تأثیر بیشتری بر سیاست پولی خواهد داشت، زیرا به نظر می رسد BOE نگران انقباض بیش از حد است که می تواند بر نقدینگی در بخش مالی تأثیر بگذارد. از آنجایی که دولت به دنبال کاهش مخارج است، نقدینگی می تواند حتی محدودتر شود.

بنابراین، اگر تورم اصلی شروع به کاهش کند (یا سریعتر از انتظارات بازار کاهش یابد، همانطور که در ایالات متحده اتفاق افتاد)، آنگاه این احتمال بسیار واقعی را ایجاد می کند که BOE از انقباضات عقب نشینی کند. این باعث تضعیف پوند و فشار دادن کابل به سمت پایین می شود.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد GBP آزمایش کنید! حساب Orbex خود را باز کنید و اکنون تجارت را شروع کنید.