روند تسلا و میانگین متحرک

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روند تسلا و میانگین متحرک


میانگین متحرک یک ابزار فنی ساده است که داده‌های قیمت را با ایجاد یک سری میانگین‌ها که هر یک دوره زمانی متفاوتی را نشان می‌دهند، صاف می‌کند. معامله‌گران می‌توانند از میانگین‌های متحرک برای پیش‌بینی آنچه ممکن است بر اساس نتایج گذشته اتفاق بیفتد استفاده کنند و هر تغییر قابل توجهی را تا حد امکان بالا یا پایین نشان دهند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد میانگین متحرک و استفاده از آنها در پیش بینی روند، ادامه مطلب را بخوانید و با نگاهی به روندهای اخیر در عملکرد و قیمت سهام فناوری تسلا، نگاهی به میانگین متحرک خواهیم انداخت. تسلا بزرگترین تولید کننده خودروهای الکتریکی در جهان است.

میانگین متحرک چگونه کار می کند

میانگین های متحرک به ارائه تصویر کلی از ارزش بنیادی سهام با نوسانات واقعی بازار کمک می کند. آنها ابزار مهمی هستند زیرا تحلیلگران می توانند از آنها برای پیش بینی جهت بالقوه یک سهم قبل از وقوع استفاده کنند. میانگین های متحرک در واقع شاخص های عقب مانده در نظر گرفته می شوند زیرا میانگین با تاخیر قیمت را دنبال می کند.

برای محاسبه میانگین متحرک، تمام نقاط داده در یک دوره جمع می شوند و سپس آن مجموع بر تعداد دوره های زمانی استفاده شده تقسیم می شود.

معامله گران اغلب از میانگین متحرک 50 روزه و 200 روزه برای مشاهده روند قیمت استفاده می کنند. میانگین متحرک ساده 50 روزه به طور کلی یک نقطه میانی ایده آل بین دوره های بلند مدت و کوتاه مدت در نظر گرفته می شود.

انواع میانگین متحرک

پرکاربردترین میانگین متحرک، میانگین متحرک ساده (SMA) است. هر نقطه داده به طور مساوی وزن دارد. SMA می تواند 5 روزه، 13 روزه، 21 روزه یا هر بازه زمانی باشد که معامله گر مفید بداند.

یک میانگین متحرک ساده می تواند به عنوان سیگنال خرید یا فروش استفاده شود. اگر اکشن قیمت بالاتر از SMA بشکند، ممکن است نشان دهنده یک فرصت خرید باشد. اگر میانگین متحرک نیز شروع به افزایش کند، این برای تایید تصمیم خرید استفاده می شود. با این حال، اگر عمل قیمت شروع به شکستن به زیر SMA کند، می تواند یک سیگنال فروش باشد.

میانگین متحرک نمایی (EMA) مشابه SMA است. روند متوسط ​​قیمت سهام را در یک دوره زمانی مشخص می کند. با این حال، نشان دهنده نوسانات قیمت فعلی بیشتر است زیرا به داده های اخیر وزن بیشتری می دهد. EMA میانگین متحرک به‌روز و توانایی شناسایی سریع‌تر روند قیمت را فراهم می‌کند.

تسلا اخیراً بدترین هفته خود از مارس 2020 را پشت سر گذاشت

سهام تسلا اخیراً در طول پنج جلسه نزدیک به 16 درصد سقوط کرد که بدترین هفته آن از مارس 2020 است.

در 30 سپتامبر، سهام تسلا به 265.25 دلار بسته شد. یک هفته بعد، سهام تسلا در پایان معاملات با 223.07 دلار معامله شد که نزدیک به 16 درصد کاهش داشت. این بدترین هفته برای سهام از مارس 2020 بود، زمانی که همه گیری کووید-19 شروع به متوقف کردن اقتصاد ایالات متحده کرد.

روند تسلا و میانگین متحرک

تولید تسلا کمتر از انتظارات بود

انتظار می رفت تسلا تحویل 364660 دستگاه خودرو را برای دوره منتهی به 30 سپتامبر 2022 گزارش دهد. این خودروساز در سه ماهه آخر 343830 دستگاه خودرو تحویل داده است که نسبت به سال گذشته 42.5 درصد رشد داشته است، اما بسیار کمتر از انتظارات اجماع 364660 خودرو است.

تحلیلگران از خود پرسیده‌اند که آیا تسلا اکنون با کاهش تقاضا در چین مواجه است، جایی که با رقابت شدید BYD، سازنده باتری‌های لیتیوم یونی و خودروهای الکتریکی تحت حمایت وارن بافت مواجه است.

سهام تسلا ناحیه مقاومت 315 دلاری، ناحیه حمایتی 267 تا 272 دلاری و دیوار آجری را که سهام با چهار میانگین متحرک روزانه خود روبرو شده است، برجسته کرد.

در واقع به ندرت وجود دارد که میانگین های متحرک زیادی تا این حد به هم نزدیک باشد، اما سهام تسلا از آن منطقه رد شد و سپس زیر محدوده حمایتی 267 تا 272 دلار بسته شد. سهام تسلا نیز در پایین ترین سطح خود از ماه جولای بسته شد.

تولید تسلا در چین به رکورد 83000 خودرو افزایش یافت

فروش خودروهای برقی ساخت چین توسط تسلا (TSLA) در ماه سپتامبر پس از ارتقای کارخانه شانگهای این شرکت در اوایل سال جاری به رکوردی دست یافت. تسلا با فروش 83135 دستگاه خودروی ساخت چین در ماه سپتامبر، رکورد فروش ماهانه خود را در چین شکست.

رکورد جدید این شرکت نشان دهنده افزایش 8 درصدی نسبت به ماه اوت است و از رقبای خود در چین با رشد فروش تقریباً 5 درصدی در همان ماه پیشی گرفته است. همچنین این یک ماه رکورد برای کارخانه تسلا در شانگهای بود که تولید را در دسامبر 2019 آغاز کرد و بالاترین میزان فروش قبلی خود را که 78906 دستگاه در ژوئن بود، پشت سر گذاشت.

با مجموع 28000 خودرو در ماه جولای و 77000 خودرو در ماه آگوست، این بدان معناست که چین حدود 188000 خودرو را در نتایج Q3 تسلا مشارکت داده است.

این نتایج از رکورد قبلی تسلا با 78000 وسیله نقلیه در ماه ژوئن فراتر رفت، قبل از اینکه شرکت خودروهای الکتریکی مجبور شد کارخانه شانگهای گیگا را به دلیل محدودیت های COVID-19 ببندد. پس از تعطیلی کارخانه، تسلا روی افزایش تولید در کارخانه سرمایه گذاری کرد. تسلا قبلاً اشاره کرده بود که این ارتقا ظرفیت تولید 22000 خودروی الکتریکی در هفته را امکان پذیر می کند.

روند تسلا و میانگین متحرک

نمودار و تحلیل TSLA

با مقایسه عملکرد تمام سهام در سال گذشته، TSLA در واقع تنها یک عملکرد متوسط ​​در کل بازار است و عملکردی بهتر از 52٪ از کل سهام دارد.

طی ماه گذشته، سهام از 222.02 دلار به 313.80 دلار مبادله شده است که کمتر از میانگین متحرک است. تجزیه و تحلیل فنی یک خط حمایت را در 216.75 دلار و منطقه مقاومت را از 223.08 دلار به 223.37 دلار نشان می دهد.

تحلیلگران سهام را به عنوان “خرید متوسط” ارزیابی می کنند و میانگین قیمت 12 ماهه بعدی به 306.15 دلار رسید که 37.24 درصد بیشتر از قیمت فعلی معامله 223.07 دلار است.

پس از تعطیلی بیشتر تولیدات در کارخانه شانگهای در ماه جولای به دلیل ارتقاء، به نظر می رسد که این سازنده خودروهای برقی در حال تغییر به دنده های تولید بالاتر است. ارتقای کارخانه این بود که به کارخانه ظرفیت تولید 22000 خودرو در هفته را در مقایسه با ظرفیت تولید قبلی 17000 خودرو بدهد.

به طور کلی، حجم بالاتر تولید و عرضه همراه با ورود تسلا به تجارت بیمه می تواند برای شرکت و قیمت سهام آن در آینده مثبت باشد.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

روند تسلا و میانگین متحرک
روند تسلا و میانگین متحرک