راهنمای کامل برای مبتدیان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای کامل برای مبتدیان


برای شروع، تجارت نقره چیست؟ تاجران سال هاست که برای نقره ارزش زیادی قائل بوده اند. این فلز کاربردهای مختلفی دارد، از جمله جواهرات یا به عنوان نوعی ارز. در واقع، این یک کالای حیاتی در تجارت جهانی و همچنین به عنوان یک سرمایه گذاری فردی به حساب می آید.

معامله گران نقره به دلیل ارزش ذاتی آن جذب این فلز گرانبها می شوند. این ویژگی ها همچنین آن را به یک فرصت تجاری ایده آل تبدیل می کند. برای معامله آنلاین نقره، معامله گران یا کالای فیزیکی واقعی را می خرند یا به سادگی از طریق CFD ها در مورد تغییرات قیمت لحظه ای حدس می زنند.

به عبارت دیگر، معامله گران حدس می زنند که آیا قیمت دارایی بدون مالکیت واقعی افزایش یا کاهش می یابد. معاملات CFD رایج ترین روشی است که امروزه توسط اکثر معامله گران مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا به آنها اجازه می دهد در هنگام افزایش یا کاهش قیمت نقره درآمد ایجاد کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ورود به تجارت آنلاین نقره و برخی از مزایای تجارت نقره، زیر را بخوانید. همچنین با عوامل موثر بر قیمت نقره آشنا شوید.

دو میله نقره روی نمودار آبی مربوط به نحوه تجارت آنلاین نقره

راه های تجارت نقره

  1. همانطور که قبلا ذکر شد، معامله گران می توانند نقره فیزیکی را معامله کنند. این شامل خرید نقره، مانند جواهرات، و نگه داشتن فیزیکی آن تا زمانی است که تاجر بخواهد آن را بفروشد.
  1. همچنین فرصتی برای معاملات آتی نقره وجود دارد. این بدان معناست که اگر معامله گران بر این باورند که قیمت نقره در آینده افزایش خواهد یافت، می توانند با قیمت فعلی توافق شده برای خرید نقره ای که در تاریخ از پیش تعیین شده در آینده تحویل داده می شود، قرارداد ببندند. هدف در این مورد این است که نقره فیزیکی را با قیمت بالاتری نسبت به قیمتی که در ابتدا پرداخت کرده اید، بفروشید.
  1. آخرین اما نه کم‌اهمیت، معامله‌گران فلز می‌توانند CFD‌ها را بر روی نقره معامله کنند، همانطور که قبلاً گفته شد، به این معنی که می‌توانند با اهرم معامله کنند، زیرا CFD‌ها محصولات اهرمی هستند. بنابراین، آنها با یک سپرده اولیه نسبتاً کوچک در حساب معاملاتی خود، کاملاً در معرض تجارت خاص قرار می گیرند. با این حال، آنها باید در نظر داشته باشند که سود یا زیان بر اساس اندازه کامل موقعیت محاسبه می شود. در نتیجه، سود و زیان هر دو بزرگتر به نظر می رسند.

چرا نقره را تجارت کنیم؟

در تجارت فلزات گرانبها، نقره یکی از قدیمی ترین کالاهای مورد معامله در نظر گرفته می شود. با وجود اینکه از سکه های نقره دیگر به عنوان ارز استفاده نمی شود، قیمت آن همچنان در حال افزایش است. این امر نقره را به یک گزینه تجاری محبوب در میان معامله گران تبدیل می کند.

به طور خلاصه، نقره تمایل دارد ارزش خود را حفظ کند، به طور کلی در برابر تورم مقاومت می کند، و قیمت آن در بلندمدت افزایش می یابد. برای جزئیات بیشتر در مورد چرایی تجارت نقره، زیر را بخوانید.

نقره در برابر تورم مقاومت می کند

اگرچه نگهداری پول در حساب بانکی گزینه خوبی برای حفظ و افزایش بالقوه سرمایه به نظر می رسد، اما در زمان تورم، ارزها ارزش خود را از دست می دهند. با این حال، معمولا برعکس در مورد نقره اتفاق می افتد. ارزش آن افزایش می یابد و به نظر نمی رسد تورم بر آن تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که تجارت نقره انتخاب خوبی برای محافظت در برابر تورم است.

نقره ارزان تر از طلا است

طلا حدود 75 برابر گرانتر از نقره است. این امر باعث می شود که معامله اختیاری از نظر مالی بسیار سخت باشد. اگر معامله‌گران بخواهند طلای فیزیکی بخرند، می‌توانند حدود 55000 یورو برای یک آجر 1000 گرمی بپردازند. با این حال، اگر آنها یک آجر نقره ای 1000 گرمی بخرند، تقریباً 750 CZK خواهد بود.

نقره به عنوان یک پناهگاه امن بالقوه در نظر گرفته می شود

در معاملات نقطه ای فلزات، بیشتر معامله گران به دنبال دارایی هایی هستند که می توانند به آنها کمک کند تا از فراز و نشیب های بازار عبور کنند. یک بحران در اقتصاد یا سیاست می تواند باعث ایجاد چنین طوفان هایی در بازار شود. این دارایی ها به دلیل مقاومت در برابر نوسانات بازار و به دلیل اینکه قیمت آنها حتی می تواند افزایش یابد، به عنوان پناهگاه های امن در نظر گرفته می شوند. نقره از جمله این دارایی هاست.

قیمت نقره در حال افزایش است

نقره به دلیل خواص شیمیایی آن به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و تقاضای آن در واقع زیاد است. در واقع هر چه تقاضا بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

چند میله نقره و نمودار زیر در مورد نحوه تجارت آنلاین نقره

عوامل موثر بر قیمت نقره

آگاهی از عوامل موثر بر قیمت نقره امری حیاتی است. به طور کلی عرضه و تقاضا، قیمت طلا، دلار آمریکا، روندهای اقتصادی و تنش های ژئوپلیتیکی از این دلایل هستند.

دلار آمریکا

در بیشتر موارد، زمانی که قیمت نقره کاهش می یابد، دلار در همان زمان تقویت می شود. این عمدتاً به دلیل جایگاه امن فلز است، به این معنی که این فلز کالایی است که در مواقعی که دلار آمریکا سقوط می کند، پول به آن سرازیر می شود. در سناریوی مخالف، یعنی. وقتی دلار آمریکا خوب عمل می کند، معامله گران به سمت دارایی های دیگر می روند و قیمت نقره را پایین می آورند.

نقره طلا

طلا و نقره تقریبا همیشه به هم مرتبط هستند. یعنی زمانی که قیمت طلا کاهش می یابد، قیمت نقره نیز کاهش می یابد و بالعکس. با این حال، به یاد داشته باشید که نقره نوسانات بیشتری دارد، به این معنی که نوسانات بازار روزانه بیشتر است.

قیمت نفت

تحولات ژئوپلیتیک کنونی و عدم اطمینان عمومی در بازارها معمولاً تعیین کننده سطح قیمت نفت است. در زمان بحران، قیمت نفت تمایل به افزایش دارد. قیمت نفت معمولاً با قیمت نقره نیز مرتبط است.

تجارت آنلاین نقره

امروزه تجارت آنلاین نقره برای معامله گران بسیار رایج است.

اول از همه، راحت‌تر است زیرا هر معامله‌گری با رایانه یا دستگاه هوشمند و اتصال اینترنت می‌تواند معامله کند.

تجارت آنلاین نیز سودآور است زیرا معامله گران با یک سپرده اولیه کوچک شروع به معامله نقره می کنند.

همچنین انعطاف پذیرتر است زیرا معامله گران همیشه می توانند در مورد کاهش احتمالی قیمت نقره گمانه زنی کنند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

راهنمای کامل برای مبتدیان
راهنمای کامل برای مبتدیان