راهنمای مبتدیان برای بازار سهام

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای مبتدیان برای بازار سهام


معاملات سهام شامل خرید و فروش سهام شرکت به منظور کسب سود است.

سهم یک واحد مالکیت در یک شرکت است و برای افزایش سرمایه برای شرکت برای فروش عرضه می شود. سهام کل ارزش کل سهام شرکت را تشکیل می دهد که به آن ارزش بازار می گویند.
تجارت آنلاین CFD روی سهام یکی از محبوب ترین روش های معامله است.

راهنمای مبتدیان برای بازار سهام

بورس چیست؟

بازار سهام شامل بورس هایی است که در آن سهام و سایر اوراق مالی شرکت ها خرید و فروش می شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، سهام که به عنوان حقوق صاحبان سهام نیز شناخته می شود، یک ابزار مالی است که نشان دهنده مالکیت در یک شرکت یا شرکت است. سهام در بورس هایی که خریداران و فروشندگان را گرد هم می آورد، فهرست می شوند.

درک این نکته مهم است که شرکت های پذیرفته شده در بازارهای سهام سهام خود را به طور منظم خرید و فروش نمی کنند. وقتی سهامی را در بازار سهام خریداری می کنید، در واقع آن را از شرکت خریداری نمی کنید. در عوض، آن را از سهامدار دیگری خریداری می کنید. به همین ترتیب، وقتی سهام خود را می فروشید، آنها را به شرکت نمی فروشید، بلکه به سرمایه گذار دیگری می فروشید.

بورس های پیشرو

بزرگترین بورس اوراق بهادار جهان بورس نیویورک (NYSE) است. از دیگر بورس‌های مهم می‌توان به نزدک، گروه بورس ژاپن و بورس شانگهای اشاره کرد.

روش های مختلف سرمایه گذاری در بورس

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام وجود دارد، بنابراین باید تحقیق کنید تا بفهمید کدام یک برای شما مناسب است.

سهام انفرادی

اگر می‌خواهید در شرکت‌های خاصی سرمایه‌گذاری کنید و زمان دارید تا سهام را به صورت جاری ارزیابی کنید، می‌توانید در سهام جداگانه سرمایه‌گذاری کنید. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در سهام فردی دارید، به یاد داشته باشید که قیمت سهام تکی متفاوت خواهد بود.

صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)

ETF نوعی اوراق بهادار است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد پول را جمع آوری کنند و در سهام، اوراق قرضه یا دارایی هایی که در بورس اوراق بهادار ایالات متحده معامله می شوند سرمایه گذاری کنند.

صندوق متقابل

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک، پول بسیاری از سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار مانند سهام، اوراق قرضه، ابزارهای بازار پول و سایر دارایی ها جمع آوری می کند.

صندوق شاخص

صندوق شاخص مجموعه‌ای از سهام یا اوراق قرضه است که یک شاخص سهام مانند S&P 500 را دنبال می‌کند. صندوق‌های شاخص در سهام یا اوراق قرضه شرکت‌های مختلف که در یک شاخص خاص فهرست شده‌اند سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مشاوران روبو

مشاوران Robo یکی دیگر از گزینه های محبوب در سال های اخیر هستند. اساساً، Robo-Avisor یک پلت فرم دیجیتالی است که خدمات برنامه ریزی مالی خودکار و الگوریتم محور را ارائه می دهد.

راهنمای مبتدیان برای بازار سهام

انواع معاملات سهام

دو نوع اصلی معاملات سهام وجود دارد:

تجارت فعال شامل سرمایه‌گذاری می‌شود که 10 معامله یا بیشتر در ماه انجام می‌دهد و از استراتژی استفاده می‌کند که به شدت به زمان‌بندی بازار بستگی دارد. سرمایه گذاران سعی می کنند از رویدادهای کوتاه مدت برای کسب سود در هفته ها یا ماه های آینده استفاده کنند.

معاملات روزانه بر کوتاه مدت تمرکز می کند و شامل معاملات آنلاین CFD سهام می شود که در آن معامله گران در یک روز معاملاتی واحد خود را در همان سهام خرید، فروش و بسته می کنند. هدف یک معامله گر روزانه استفاده از نوسانات قیمت در بازار سهام برای کسب سود است.

معاملات آنلاین سهام ممکن است بازده بالقوه بالاتری نسبت به سرمایه گذاری داشته باشد، اما خطرات بیشتری نیز به همراه دارد.

بهترین پلتفرم معاملات سهام

MetaTrader 4 بهترین پلتفرم معاملاتی روزانه برای مبتدیان در نظر گرفته می شود زیرا می توان آن را به راحتی بر اساس نیازهای معاملاتی و الزامات معاملاتی سفارشی کرد.

می‌توانید MetaTrader 4، بهترین پلتفرم معاملاتی CFD سهام را در ویندوز، آیفون، اندروید و هر مرورگر وب از طریق یک کارگزار آنلاین دانلود کنید و موقعیت‌ها را باز و بسته کنید و معاملات خود را مدیریت کنید. معامله گران حرفه ای همچنین می توانند از ویژگی های پیشرفته تری مانند Expert Advisors (EAs) استفاده کنند و همچنین معاملات خود را با استفاده از الگوریتم های خاص به صورت خودکار انجام دهند.

چرا معامله گران MT4 را انتخاب می کنند

دلایل متعددی وجود دارد که چرا معامله گران MT4 را بهترین پلت فرم معاملات سهام می دانند.

آسان برای درک

رابط بصری و داشبورد ساده MT4 آن را به بهترین پلت فرم معاملات روزانه برای مبتدیان تبدیل کرده است. زیرا نمودارها، اندیکاتورها یا قیمت ها به راحتی در دسترس هستند و اطلاعات به صورت ساده و کاربرپسند ارائه می شود.

یک پلت فرم معاملات سهام قابل اعتماد

MT4 یک انتخاب قابل اعتماد برای معامله گران در سراسر جهان است زیرا پلت فرم معاملات آنلاین عملکرد پایدار و عملیات ایمن را ارائه می دهد.

دانلود آسان

یکی دیگر از دلایلی که MT4 به عنوان بهترین پلتفرم معاملات سهام در نظر گرفته می شود این است که می توان آن را به راحتی در هر دستگاهی دانلود کرد.

راهنمای مبتدیان برای بازار سهام

چرا سهام معامله می شود؟

مردم سهام را به عنوان راهی برای قرار گرفتن در معرض رشد اقتصادی جهانی و همچنین شرکت های فردی معامله می کنند.

مشتقات اهرمی مانند CFD (قراردادهای مابه التفاوت) به شما این امکان را می دهد که در مورد تغییرات قیمت سهام بدون داشتن مالکیت فیزیکی سهام حدس و گمان کنید. برای اینکه در معرض دید کامل بازار قرار بگیرید، فقط باید یک سپرده کوچک واریز کنید. با این حال، در حالی که اهرم پتانسیل افزایش سود شما را فراهم می کند، می توانید زیان خود را نیز افزایش دهید.

قراردادهای متفاوت (CFD)

CFD ها ابزارهای مالی هستند که برای تجارت آنلاین سهام استفاده می شوند. با CFD ها، شما در مورد نوسانات قیمت گمانه زنی می کنید.

معامله CFD بر روی سهام به شما امکان می دهد موقعیت های خرید و فروش را باز کنید و این فرصت را به شما می دهد که از سقوط و همچنین بازارهای رو به رشد سود ببرید. این به این دلیل است که هنگام معامله CFD نیازی به مالکیت سهام اصلی ندارید.

افکار نهایی

به گفته وارن بافت، کارشناس سرمایه‌گذاری، کلید سرمایه‌گذاری موفق، خرید سهام در شرکت‌های قوی است که بنیادهای قوی، درآمد قوی و پتانسیل رشد مداوم را نشان می‌دهند.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

راهنمای مبتدیان برای بازار سهام
راهنمای مبتدیان برای بازار سهام