رئیس جدید BOJ کیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رئیس جدید BOJ کیست؟


رئیس جدید بانک مرکزی ژاپن

یک شبه حرکت قابل توجهی در USDJPY با گمانه زنی های شدید در مطبوعات در مورد اینکه چه کسی به عنوان فرماندار بعدی BOJ نامزد خواهد شد، رخ داد. انتظارات زیادی برای اعلام این خبر وجود داشت، زیرا انتظار می‌رود که رئیس جدید مسیر جدیدی را برای بانک ارائه دهد. به یاد داشته باشید که انتظار می رود هاروهیکو کورودا، فرماندار فعلی در ماه آوریل در پایان دوره ریاست خود (که به معنای تنها یک جلسه دیگر تحت رهبری او است) کناره گیری کند.

کورودا، البته، یک کبوتر همیشگی بوده است، و نرخ بهره را در تمام مدت تصدی خود منفی نگه داشته است، با کاهش فوق العاده در تلاش برای افزایش تورم ارگانیک. اخیراً، شرایط جهانی باعث افزایش تورم شده است و بانک مرکزی ژاپن مجبور به انجام برخی اصلاحات در موضع طولانی مدت خود شده است.

مدعیان بالقوه

چندین ماه است که گمانه زنی ها مبنی بر اینکه رئیس جدید BOJ بیشتر بدخواه خواهد بود وجود دارد. فقط به عنوان یک موضوع احتمالی، صرفاً به این دلیل که کورودا احتمالاً بدجنس ترین بانک مرکزی در اطراف است. انتظارات این بود که او این سیاست را تا پایان دوره خود حفظ کند، اما می تواند شرایط را تغییر دهد تا راه را برای جایگزینی خود هموار کند. این شامل بررسی تأثیر حذف YCC و گسترش دامنه به منظور امکان افزایش بیشتر در بازده اوراق قرضه دولتی بود.

یکی از معاونینی که بیشتر مورد استناد قرار می گیرد، معاون فرماندار BOJ، ماسایوشی آمامییا بود، که شاید تنها مدعی باشد که می تواند از نظر لجبازی، اگر نگوییم کورودا را شکست دهد. اخیراً، او گفته بود که برای مثال نیازی به تغییر سیاست YCC نمی بیند.

چه چیزی باعث آتش سوزی شد

دوشنبه گذشته، Nikkei گزارش داد که دولت می‌خواهد Amamiya را به عنوان بالاترین پست در BOJ معرفی کند. این امر تداوم سیاست را تضمین می کند و بازارها چشم انداز نزولی تری برای ین در نظر می گیرند. سپس در روز پنجشنبه، مشخص شد که حزب حاکم LDP بر سر اینکه چه کسی را برای BOJ نامزد کند، اختلاف نظر دارد. بیشتر به این دلیل که بین کسانی که می‌خواستند تسهیلات را ادامه دهند و کسانی که می‌خواستند بانک با تورم فزاینده مقابله کند، شکاف آشکاری وجود داشت. هر کسی که به عنوان فرماندار تایید شود، تعیین می کند که کدام یک از این دو مسیر انتخاب می شود.

خبر مهم اوایل صبح امروز (برای اروپا و ایالات متحده، اواخر بعدازظهر برای معامله گران آسیایی) بود که آمامیا پیشنهاد کسب رتبه اول در BOJ را رد کرده است. این فقط در مطبوعات گزارش شد. وزیر دارایی اوایل روز از اظهار نظر در مورد این حدس و گمان خودداری کرد و گفت که از برنامه زمانبندی نامزدی آگاه نیست.

وضعیت واقعی

نیکی سپس گزارش داد که دولت قصد دارد کازوئو اودیا را نامزد کند، یکی از مقامات سابق BOJ که اکنون استاد دانشگاه توکیو است. مهمتر از همه، او از سال 2011 تاکنون هیچ اظهارنظر عمومی در مورد سیاست های بانک مرکزی نداشته است. او را می توان یک کاندیدای سازشکار دانست که هیچ موضع علنی نسبت به وضعیت فعلی ندارد. اگرچه آخرین اظهار نظر عمومی او انتقاد از امداد بود.

زمانی که بانک مرکزی ژاپن به سمت جنگ‌طلبی روی آورد، بازار واکنش نشان داد، عمدتاً به این دلیل که همه به جز آمامیا نسبتاً جنگ‌طلب دیده می‌شدند. در حال حاضر این هنوز در مطبوعات حدس و گمان است. نامزدی رسمی هنوز انجام نشده است، اما انتظار می رود که به احتمال زیاد در روز سه شنبه اتفاق بیفتد.

The post رئیس جدید BOJ کیست؟ اولین بار در وبلاگ تجارت فارکس Orbex ظاهر شد.