دلار آمریکا قوی تر می شود. چرا؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دلار آمریکا قوی تر می شود. چرا؟


پس از تعطیلی بازارهای ایالات متحده برای روز استقلال و در بحبوحه بهبود جو بازار در سطح جهانی، یورو و استرلینگ در برابر دلار در یک دوره نسبتاً آرام معاملات افزایش یافتند.

به طور خاص، پس از گزارش تورم در اوایل مرداد، دلار آمریکا در برابر یورو و پوند تضعیف شد. در واقع، آن ارزهای اصلی، از جمله فرانک سوئیس، حدود 1.3 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافتند، در حالی که دومی پس از اندازه گیری شاخص دلار WSJ در برابر سبدی از سایر ارزها، 1.1 درصد کاهش یافت.

با این حال، دلار آمریکا به طور پیوسته در برابر سایر ارزهای مهم جهانی مانند یورو، ین، یوان و دلار کاناداییبرای بیش از یک سال

شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزهای دیگر مقایسه می‌کند، در اواخر ماه اوت در معاملات اروپا برای مدت کوتاهی به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسید و در اواخر روز مسیر خود را معکوس کرد. دلار و یورو تقریبا برابر بودند. یک دلار معادل یک یورو شد. این نسبت به سطحی که قبل از معرفی یورو در اوایل دهه 2000 دیده می شد، کاهش یافته است.

برخی از اعداد و اشکال مربوط به دلار آمریکا

فدرال رزرو چگونه درگیر است؟

سیاست پولی ایالات متحده عامل اصلی افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای اصلی است.

در Baird، راس میفیلد اظهار داشت که “با فدرال رزرو شروع می شود.” فدرال رزرو به شدت در حال افزایش نرخ بهره در ایالات متحده برای کنترل تورم بوده است و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفته است که تا زمانی که موفق نشود، متوقف نخواهد شد.

این فدرال رزرو به گفته می‌فیلد، شاید قوی‌ترین بانک مرکزی جهان و اکنون قدرتمندترین بانک مرکزی برای کنترل تورم داخلی است. بنابراین، زمانی که نرخ بهره ایالات متحده افزایش می یابد و سرمایه به کشور ما سرازیر می شود، ارزش دلار افزایش می یابد.

سایر عوامل موثر بر دلار آمریکا

به گفته موریس ابستفلد از موسسه اقتصاد بین‌الملل پترسون، افزایش ارزش دلار با رویدادهای دیگر جهان نیز مرتبط است.

هر زمان که اقتصاد جهان در وضعیت بدی قرار دارد، تمایل شدیدی برای افزایش دلار وجود دارد. بنابراین، زمانی که آشفتگی بازار وجود دارد و سرمایه گذاران به دلار امن پناه می برند، دلار تقویت می شود.

به گفته جی هتفیلد از مشاوران سرمایه زیربنایی، در مقایسه با اقتصاد اروپا که احتمالاً در حال رکود است، تداوم قدرت دلار نیز بینشی از آینده اقتصاد ایالات متحده ارائه می دهد.

او مدعی است که اروپا در حال تجربه یک بحران شدید انرژی است که فقط بدتر می شود. از این رو، بنیادها در ایالات متحده کاملاً پایدار هستند، اما در اروپا بسیار ضعیف هستند.

صادرکنندگان آمریکایی که کالاهایشان برای مشتریان بین‌المللی گران‌تر است، از جمله بازندگان دلار قوی هستند.

اما به گفته شارین اوهالوران، اقتصاددان سیاسی در دانشگاه کلمبیا، اگر آمریکایی هستید که در اقیانوس اطلس سفر می کنید، اکنون زمان بسیار خوبی برای خرج کردن دلار در اروپا است.

مقداری پول کاغذی با اشاره به دلار آمریکا

داده های روپیه هند و مشاغل ایالات متحده

پس از اینکه شاخص دلار در آستانه انتشار آمارهای کلیدی مشاغل ایالات متحده به بالاترین میزان در 20 سال گذشته رسید، انتظار می رود روپیه هند در برابر دلار آمریکا ضعیف تر شود.

در معاملات اولیه، روپیه در حدود 79.68-79.70 در هر دلار معامله می شود که از 79.5550 در جلسه قبل کاهش یافته است. روپیه روز پنجشنبه جلسه سختی را تجربه کرد و در محدوده 79.30 تا 79.66 معامله شد.

پس از اینکه روپیه از پایین ترین سطح خود “بازگشت بسیار خوبی” کرد، یک معامله گر در یک بانک مستقر در بمبئی گفت که بازار کمی مطمئن نیست که چه کاری انجام دهد. به جای سوگیری «خرید با کاهش»، معامله‌گر گفت که تعصب در جفت USD/INR اکنون «خنثی‌تر» است.

با انحراف خنثی، اهمیت گزارش مشاغل ایالات متحده و داده های کسری تجاری هند مشخص خواهد شد.

شاخص دلار به پایین تر از سطح قابل توجه روانی 110 رسید. تقاضا برای دلار آمریکا با کاهش غیرمنتظره مطالبات بیکاری در ایالات متحده و تا حدودی بهتر از اطلاعات تولید ISM ایالات متحده تقویت شد.

انتظار می رود این داده ها توانایی فدرال رزرو برای انتخاب افزایش نرخ بهره را تایید کند.

دلار آمریکا به بالاترین حد خود در 20 سال اخیر رسید

پس از اینکه آمارهای ایالات متحده نشان داد که اقتصاد قدرتمندی وجود دارد، که به فدرال رزرو فضای بیشتری برای افزایش شدید نرخ بهره برای مبارزه با تورم داد، شاخص دلار به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسید و به بالاترین حد در 24 سال گذشته در برابر ین ژاپن حساس به نرخ رسید.

دلار آمریکا پس از اینکه گزارش دولتی فاش کرد که تعداد کمتری از آمریکایی‌ها نسبت به معمول درخواست‌های جدیدی برای دریافت مزایای بیکاری در هفته گذشته ارائه کرده‌اند، تقویت شد که مطابق با تقاضای قوی برای کارگران و بازار کار فشرده است.

این گزارش همچنین نشان داد که با وجود افزایش قابل توجه نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بالای دهه ها که خطر رکود را افزایش داده است، افراد کمتری در ماه اوت بیکار شدند.

افکار نهایی

بر اساس داده‌های موسسه مدیریت عرضه (ISM)، با افزایش اشتغال و سفارش‌های جدید، تولید ایالات متحده در ماه اوت به تدریج گسترش یافت. کاهش بیشتر فشارهای قیمتی این باور را تقویت کرد که تورم احتمالاً به اوج خود رسیده است.

به گفته تحلیلگران، جای تعجب نیست که دلار به دلیل رکود اقتصادی جهانی به رکورد جدیدی رسید و به عنوان یک اقتصاد سالم ایالات متحده راه را برای سرخوردگی فدرال رزرو هموار می کند.

در حالی که دلار پادشاه استسرنوشت ارزهای اروپایی در خطر است.

گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در ماه اوت، که یکی از داده های اصلی راهنمای اعضای فدرال رزرو در نشست اواخر این ماه خواهد بود، اکنون توجه بازار را به خود جلب خواهد کرد.

خواندن مثبت باعث افزایش تقاضا برای دلار امن می شود.

به گفته تحلیلگران در Generali Insurance Asset Management، رکود جهانی و به ویژه بحران انرژی اروپا باعث شده است که دلار حتی پس از تعیین نقاط عطف جدید افزایش یابد.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

دلار آمریکا قوی تر می شود. چرا؟
دلار آمریکا قوی تر می شود. چرا؟