دقیقه FOMC و سقف بدهی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دقیقه FOMC و سقف بدهی


در حالی که سرفصل ها تحت سلطه حاشیه های ولگردی و ولگردی هزینه ها در واشنگتن است، فدرال رزرو صورتجلسه آخرین جلسه FOMC را منتشر خواهد کرد. این امر می تواند به بازارها کمی مهلت دهد زیرا توجه به آنچه پس از صدور سقف بدهی می آید معطوف می شود.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

تخمین فعلی وزارت خزانه داری ایالات متحده این است که در تاریخ اول ژوئن (یا پس از آن بسته می شود)، در زمانی که به عنوان “تاریخ x” شناخته می شود، پول تمام می شود. تا آن زمان بحث سقف بدهی باید حل شود. فدرال رزرو تا دو هفته بعد تشکیل جلسه نمی دهد، به این معنی که تفسیر فدرال رزرو از صورتجلسات شامل موضوعات فعلی که همه سرفصل ها را به خود اختصاص می دهند، نمی شود.

بنابراین، به طور پیش فرض؟

مسائل متعددی پیرامون سقف بدهی وجود دارد که باید روشن شود. اولین مورد این است که بخش مهمی از تاکتیک مذاکره شامل گفتن این است که ضرب الاجل زودتر از آنچه هست – از هر دو طرف. مجلس نمایندگان اشاره کرده است که تصویب هر توافقی که منعقد شود حداقل یک هفته طول می کشد و این امر فوریت دستیابی به توافق را افزایش می دهد. کاخ سفید (از طریق وزارت خزانه داری) هشدار داد که این تاریخ «درست پس از» اول ژوئن است، اما به طور خاص به آخرین تاریخ ممکن متعهد نشد. بنابراین، مذاکرات می تواند تا حد “محدود” و حتی فراتر از آن ادامه یابد، که می تواند همچنان بازارها را ناراحت کند.

مشکل دیگر این است که اگر ایالات متحده به “تاریخ x” برسد به این معنی نیست که دولت به طور خودکار نکول می کند. همه اینها به این معنی است که حساب عمومی خزانه داری (GTA) که مانند حساب جاری دولت است، به صفر می رسد. برای اینکه نکول رخ دهد، دولت باید در پرداخت سود یا اصل وام های معوقه کوتاهی کند. وزارت دارایی می‌تواند پرداخت این بدهی‌ها را برای جلوگیری از نکول و عدم پرداخت سایر موارد بدهکار، مانند مالیات‌های بدهکار، توزیع به ایالت‌ها، پرداخت به پیمانکاران و غیره در اولویت قرار دهد.

فقط پول بیشتری چاپ کنید

در نهایت، و با بازگشت به آنچه رئیس سابق فدرال رزرو، آلن گرینسپن، زمانی که مشکل سقف بدهی در گذشته اتفاق افتاد، گفت، دولت ایالات متحده نمی تواند پول خود را تمام کند زیرا این سازمان مسئول ایجاد پول است. هیچ مانعی برای خرج کردن پول توسط دولت وجود ندارد زیرا کنگره قبلاً به آن اجازه داده است. فقط این است که دولت نمی تواند بدون قرار گرفتن در یک رویه جهان سومی که اغلب به ابرتورم منجر می شود، این کار را انجام دهد.

این بدان معناست که اگر تاریخ x نقض شود، محتمل‌ترین سناریو نکول نیست، بلکه افزایش ناگهانی نگرانی‌های تورمی است که می‌تواند نرخ بهره را بالاتر ببرد. از قضا، دلار ممکن است در نتیجه قوی تر شود. اما این می تواند به این معنا باشد که فدرال رزرو باید وارد عمل شود و افزایش نرخ ها را از سر بگیرد تا انتظارات برای نرخ های بالاتر را از بین ببرد. به همین دلیل، با پایین آمدن ساعت سقف بدهی، انتظارات برای افزایش در جلسه بعدی فدرال رزرو افزایش می یابد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده