دقیقه FOMC: سرنخ هایی از افزایش 50 bps؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دقیقه FOMC: سرنخ هایی از افزایش 50 bps؟


پس از آخرین جلسه FOMC، به نظر می رسید که فدرال رزرو در حال انجام اقدامات نهایی در چرخه افزایش نرخ بهره است. در گزارش تصمیم گیری پس از نرخ بهره، رئیس پاول گفت که تنها چند افزایش نرخ باقی مانده است. اگرچه بازار همچنان بر این باور بود که فدرال رزرو مجبور خواهد شد در مقطعی در آینده نزدیک نرخ بهره را کاهش دهد، اما رضایت قابل توجهی وجود داشت که سیاست پولی شروع به تثبیت کرده است.

دو روز بعد، NFP این اجماع را شکست. کاهش ناگهانی بیکاری با تعداد زیاد استخدام‌کنندگان جدید باعث شده است که فدرال رزرو چه زمانی می‌تواند واقعاً پیاده‌روی را متوقف کند، مجدداً تنظیم شود. مقامات فدرال رزرو آمده اند تا صحبت کنند که کاهش نیروی کار یک مشکل است. چند هفته بعد، CPI همانطور که انتظار می رفت کاهش یافت، اما نه چندان. اندازه گیری ماه قبل بیشتر مورد بازنگری قرار گرفت و نرخ سالانه بالاتر از انتظارات هم در زیر و هم در عنوان بود. اگرچه خارج از محدوده نیست، اما این نکته دیگری برای حمایت از این روایت بود که نرخ ها ممکن است بیش از انتظار بازار به افزایش خود ادامه دهند.

تعدیل انتظارات

این تغییرات در دیدگاه هنگام تجزیه و تحلیل دقایق پایانی از FOMC مرتبط است. اعضا می‌توانند نظرات خود را در صورتجلسه تنظیم کنند تا داده‌های در حال تغییر را منعکس کنند و نظر را با وضعیت فعلی مرتبط‌تر کنند. بنابراین بعید است که با توجه به دو داده کلیدی، تفاوت قابل توجهی بین نظرات در مورد صورتجلسه و نظر فعلی رای دهندگان FOMC وجود داشته باشد.

با توجه به این وضعیت، به نظر می رسد که بسیاری از اعضا در حال تنظیم موقعیت خود به دنبال داده ها هستند. حتی کبوترهای معروفی مثل کشکاری هم از مشکلات بازار کار می گویند. بازار کار در ماه های گذشته در مذاکرات غایب بود زیرا فدرال رزرو تمام تلاش خود را برای مقابله با تورم انجام داد. اکنون که به نظر می رسد CPI در حال عقب نشینی است، توجه دوباره بر وضعیت نیروی کار متمرکز شده است.

آیا این به معنای انتقال بیشتر است؟

پنج‌شنبه گذشته، زمانی که بولارد فدرال رزرو، که این بار رای‌دهنده نبود، در جلسه بعدی افزایش 50 امتیازی را به عنوان یک احتمال متمایز دید، دقایق FOMC ابعاد جدیدی به خود گرفت. این با Mester تکمیل شد، که گفت در آخرین جلسه به 50bps رای خواهد داد (اگرچه او به طور خاص در مورد جلسه بعدی اظهار نظر نکرد). اکنون او به عنوان یک رای دهنده جدید در FOMC می چرخد.

تحلیلگران به دنبال شمارش میزان پشتیبانی برای افزایش 50 bps آخرین بار خواهند بود تا ببینند حضور Mester چگونه ریاضیات را تغییر می دهد. به دنبال اظهارات او، تعداد اقتصاددانانی که انتظار افزایش «دو برابری» نرخ بهره را داشتند، افزایش یافت و از آن زمان تاکنون به افزایش خود ادامه داده است.

پس از آخرین جلسه، به نظر می رسید که بازار تا حدودی در مورد این واقعیت که فدرال رزرو نرخ ها را به طور قابل توجهی بالاتر از 5.0 درصد افزایش نداده است، توجیه شده است. اکنون، به نظر می رسد وضعیت معکوس شده است و فشار افزایشی بر نرخ بهره در کوتاه مدت ممکن است تمام نشده باشد. این صورتجلسه می تواند به روشن شدن این موضوع کمک کند، زیرا جلسه بعدی فدرال رزرو تقریبا یک ماه دیگر باقی مانده است

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده