دقایق FOMC و فرصتی برای شیب دوویش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دقایق FOMC و فرصتی برای شیب دوویش


مقامات فدرال رزرو اخیراً تلاش زیادی کرده اند تا بازار را متقاعد کنند که سیاست های پولی به سخت تر شدن ادامه خواهد داد. اما با توجه به ضعف کلی دلار در مقایسه با همین یک ماه پیش، به نظر نمی رسد بازار آن را بخرد. نکته جالب در مورد انتشار FOMC چند دقیقه بعد این است که ما نگاه بهتری به آنچه که مقامات فدرال رزرو در داخل گفته اند می کنیم. و ببینید که آیا با لحن عمومی تر و جنگ طلبانه آنها مطابقت دارد یا خیر.

با این حال، همه چیز ساده نیست. با توجه به واکنش بازارها به داده های CPI، به نظر می رسد خوش بینی پنهان زیادی وجود دارد. این بدان معناست که بسیاری از معامله گران ترجیح می دهند تفسیر مثبت تری از آنچه ممکن است فدرال رزرو می گوید داشته باشند. و نظرات زیادی در صورتجلسه فدرال رزرو وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد، و فرصت های زیادی برای یافتن گزیده هایی از کبوتر برای کسانی که تمایل دارند این را باور کنند، فراهم می کند.

این اولین بار نیست

در گذشته، این یک قاعده بود که صورتجلسه تا حدودی با بیانیه سیاست بلافاصله پس از جلسه مغایرت داشته باشد. بنابراین اگر گزاره کفرآمیز باشد، صورتجلسه معمولاً به شاهین تر تعبیر می شود و بالعکس. این بیشتر محصول سوگیری بقا است. یعنی از آنجایی که این گزاره در جهت معینی تفسیر می شود، از حقایق مخالف حذف می شود. اما آنها در بیانیه باقی می مانند.

برای نشان دادن بهتر این موضوع، اجازه دهید فرض کنیم که FOMC در حال بحث در مورد افزایش یا عدم افزایش نرخ بهره است. این بحث در مورد جوانب مثبت و منفی ثبت خواهد شد. اما زمانی که آنها در نهایت تصمیم به افزایش نرخ ها گرفتند، آنگاه همه دلایل افزایش نرخ ها در بیانیه ذکر می شود – اما دلایل مخالف آن نه. تا زمانی که صورتجلسه منتشر شد، بازار قبلاً نظرات شاهین را در بیانیه شنیده بود. اما مابقی اظهارات کفر آمیز به عنوان “جدید” دیده می شود.

این بار یعنی چی

لازم به یادآوری است که پس از آخرین جلسه، واکنش اولیه بازار این بود که این بیانیه را کاملاً کذب تلقی کرد. تنها پس از اظهارات پاول که بعداً گفت که احتمال دارد نرخ بهره بیشتر از حد انتظار بازار افزایش یابد، بازارها نتیجه جلسه را کمتر مطلوب ارزیابی کردند.

بنابراین، اگر قرار است پروتکل بحث‌برانگیز باشد، می‌توان فرض کرد که بیانیه‌ای که در ابتدا دریافت شد، به معنای تفسیر جنگ‌طلبانه‌تر از پروتکل است که بعداً منتشر خواهد شد. همچنین، این بار هیچ کنفرانس مطبوعاتی با پاول وجود ندارد تا اظهارات شاهین را دو چندان کند.

نکته کلیدی چیست؟

آنچه که بازار احتمالاً به آن خواهد آویخت، چیزی است که مقامات فدرال رزرو در چند هفته گذشته درباره آن صحبت کرده اند. این نظریه ای است که می گوید حداقل یک سال طول می کشد تا سیاست پولی بر تورم تأثیر بگذارد. فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره بسیار تهاجمی خود یک سیاست بارگذاری اولیه است. این بیانیه حتی با ذکر فاصله بین سیاست و اثر مورد انتظار به این موضوع اشاره می کند.

این بدان معناست که فدرال رزرو ممکن است نیازی به کاهش چشمگیر تورم نداشته باشد تا به هدف کاهش یابد. به همین دلیل است که گزاره اولیه به عنوان کفر تلقی می شود. زمینه این می تواند نکته اصلی پروتکل باشد. آیا این بیشتر یک بحث آکادمیک بود (و سیاست‌ها همچنان سخت‌تر خواهند شد)، یا به عنوان بخشی از تصمیم‌های بالقوه نرخ در آینده تلقی می‌شد (و ممکن است سیاست‌ها به اندازه‌ای که مقامات فدرال رزرو تلاش می‌کنند بازار را متقاعد کنند سخت‌تر نشود).

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.