• خانه
 • وبلاگ
 • در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید

در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید


معاملات بازار فارکس با نوسانات بالا و اصرار بر مدیریت ریسک برای جلوگیری از ضررهای بزرگ مشخص می شود. برای اینکه یک معامله گر فارکس حرفه ای موفق باشید نیاز به مجموعه ای از مهارت ها است که باید دائماً تقویت شوند. این چیزی است که در مقاله امروز به آن خواهیم پرداخت.

1. به یادگیری ادامه دهید

بازار فارکس یکی از فعال ترین بازارهای مالی در جهان است که حجم معاملات روزانه آن 6 تریلیون دلار است. برای مشارکت فعال در آن به گونه ای که باعث از دست دادن مقادیر زیادی پول نشود، نیاز به درک درستی از پیچیدگی های تجارت فارکس دارد. راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که کلید آن یادگیری مداوم است. مهم نیست که چقدر در تجارت فارکس مهارت دارید، تحصیل کرده ماندن بسیار مهم است. این به معنای استفاده از تمام منابع آموزشی موجود، اعم از ویدئو، مقاله، وبینار، کتاب الکترونیکی و غیره است. از ابزارهای مختلف معاملاتی و تحلیلی مطلع شوید. استراتژی های مختلف معاملات فارکس را کاوش کنید و بر اساس آن استراتژی خود را بهینه کنید.

در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید

2. تحلیل فنی

در تجزیه و تحلیل تکنیکال، به ویژه برای معاملات روزانه که چندین تصمیم معاملاتی در روز می گیرید، ماهر شوید. تجزیه و تحلیل فنی یک مهارت ضروری برای داشتن یک معامله گر روزانه حرفه ای است. با تجزیه و تحلیل چیزهایی مانند حرکت قیمت و حجم به شناسایی فرصت های معاملاتی کمک می کند. همچنین داده های معاملاتی تاریخی را در نظر می گیرد. تحلیل تکنیکال را می توان برای تجارت هر ابزار مالی، به عنوان مثال سهام، ارز، کالا و غیره به کار برد. با این حال، بیشتر در معاملات فارکس یا کالا استفاده می شود، جایی که تمرکز اصلی بر روی نوسانات کوتاه مدت قیمت است.

3. تحلیل بنیادی

برخلاف تحلیل تکنیکال، کسب مهارت در تحلیل بنیادی یک رویکرد بلندمدت حیاتی برای تجزیه و تحلیل داده ها است، چه برای چند ماه یا چند سال. تحلیلگران بنیادی قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در سهام، به درآمدها، دارایی ها، بدهی ها و هزینه های یک شرکت به همراه داده های صنعتی و اقتصادی گسترده تر در یک دوره زمانی معین نگاه می کنند. برای معامله گران نوسانی حرفه ای و معامله گران موقعیت که از ترکیبی از تحلیل تکنیکال و بنیادی استفاده می کنند، توانایی به کارگیری صحیح هر دو روش کلید موفقیت بالقوه معاملات است.

4. شاخص های فنی

شاخص های فنی ابزارهای ریاضی هستند. آنها از قیمت ها و حجم باز و بسته شدن برای گمانه زنی در مورد حرکت ابزارهای مالی یا دارایی ها استفاده می کنند. تحلیلگران فنی هنگام ارزیابی ارزش یک ابزار یا دارایی خاص از شاخص های فنی استفاده می کنند. این اندیکاتورها به معامله گران کمک می کند تا معامله گران خود را بهینه کنند. معامله گران حرفه ای فارکس باید درک خوبی از این اندیکاتورها داشته باشند تا در کاهش ریسک معاملات و جلوگیری از ضررهای بزرگ مهارت پیدا کنند. این بدان معنی است که بدانید چگونه داده‌هایی را که تولید می‌کنند به درستی تفسیر کنید و آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌های تجاری اعمال کنید. برخی از رایج ترین شاخص های فنی مورد استفاده عبارتند از:

 • نشانگر میانگین متحرک (روند قیمت ها در بازار را مشخص می کند)
 • شاخص های حرکت (قوی یا ضعیف بودن قیمت سهام را اندازه بگیرید)
 • اسیلاتورها (زمانی که معامله گران نمی توانند روندهای واضح در قیمت سهام را شناسایی کنند استفاده می شود)
 • سطوح حمایت و مقاومت (اندازه گیری مازاد خریداران یا فروشندگان در بازار)
 • شاخص های نوسان (بررسی سلامت جفت ارزها در برابر نوسانات. باندهای بولینگر، میانگین محدوده واقعی، کانال کلتنر، توقف سهموی و برگشت و سقوط نوسان نمونه هایی از شاخص های نوسان هستند).

5. اهداف تجاری

صرف نظر از تجربه شما به عنوان یک معامله گر حرفه ای فارکس، داشتن اهداف خاص بخش مهمی از تجارت موفق فارکس است. اهداف تصمیمات تجاری را هدایت می کنند. آنها یک حس جهت و چیزی برای کار به سمت آن می دهند. آنها همچنین اساس یک استراتژی معاملاتی حرفه ای را تشکیل می دهند و به معامله گر اجازه می دهند عملکرد، ریسک و بازده را از ماه به ماه بهتر اندازه گیری کنند.

در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید

6. مدیریت ریسک

به خوبی شناخته شده است که تجارت فارکس مستلزم تحمل ریسک خاصی است. این به دلیل ماهیت بسیار پرنوسان بازار ارز و احتمال از دست دادن سرمایه در صورت عدم مدیریت صحیح ریسک است. معامله گران حرفه ای معمولاً یک استراتژی مدیریت ریسک نسبت به اهداف تجاری یا سبک معاملاتی خود دارند. این استراتژی به دنبال کمی کردن ریسک بالقوه است تا زیان‌ها قابل اندازه‌گیری شوند و ابزارهایی را که معامله‌گر باید برای به حداقل رساندن ریسک استفاده کند (مثلاً دستورات توقف ضرر یا سود، یا توقف‌های انتهایی) شناسایی می‌کند. فراتر از محدوده استراتژی قطعی، معامله‌گران فارکس حرفه‌ای مزایای اعمال احتیاط و محدودیت‌ها را برای تصمیم‌گیری صحیح در معاملات درک می‌کنند.

7. انتخاب یک کارگزار فارکس CFD معتبر

یک معامله گر حرفه ای باید قبل از تصمیم گیری در مورد یک کارگزار فارکس معتبر، در مورد طیف وسیعی از کارگزاران فارکس معتبر CFD تحقیق کند. این به این دلیل است که یک کارگزار فارکس CFD نقش حیاتی در ارائه مهارت ها و دانش مورد نیاز معامله گر برای تصمیم گیری بهتر در معاملات دارد. معیارهای انتخاب یک کارگزار معتبر عبارتند از:

 • سطح تخصص کارگزار در معاملات فارکس
 • دسترسی به منابع آموزشی
 • کیفیت پشتیبانی مشتری آنها در تمام کانال ها
 • ویژگی ها و قابلیت های پلت فرم معاملاتی آنها (تحلیل بازار، قابلیت های نمودار، اتوماسیون معاملات، سفارشی سازی و غیره)
 • بینش در مورد بازارهای اقتصادی جهانی و اخبار و رویدادهای ژئوپلیتیکی

8. استفاده از یک حساب آزمایشی

یک حساب آزمایشی راهی را برای معامله گران حرفه ای فارکس فراهم می کند تا به طور مداوم استراتژی های معاملاتی خود را آزمایش کنند و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنند. حساب آزمایشی به معامله گر اجازه می دهد تا مهارت های معاملاتی خود را با شبیه سازی یک محیط معاملاتی واقعی که از طریق آن می تواند معاملات فارکس بلادرنگ را با استفاده از پول مجازی انجام دهد، بهبود بخشد. همچنین داده ها و بینش های اولیه بازار را ارائه می دهد و پتانسیل سود و زیان را نشان می دهد که گویی در حال معامله با وجوه واقعی هستید.

9. نظارت بر معاملات

برای تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس حرفه ای تر، معاملات خود را در یک دوره زمانی نظارت کنید تا داده های تاریخی را جمع آوری کنید. از این داده ها استفاده کنید تا بفهمید معاملات شما چگونه انجام شده است و چرا. تصمیمات تجاری خود را مرور کنید و نتایج را بررسی کنید. از این اطلاعات برای تعیین اینکه آیا تنظیماتی در استراتژی معاملاتی شما برای دستیابی به موفقیت بیشتر در معاملات لازم است یا خیر استفاده کنید.

در 9 مرحله یک معامله گر فارکس حرفه ای شوید

در نتیجه

اگر می خواهید مهارت های تجارت فارکس خود را با یک کارگزار جهانی بهبود بخشید، یک حساب آزمایشی با IronFX باز کنید و معاملات خود را تمرین کنید. همچنین از مدرسه آنلاین IronFX دیدن کنید تا طیف گسترده ای از مطالب آموزشی مفید را برای افزایش مهارت های معاملاتی خود و کمک به تبدیل شدن به یک معامله گر زیرک تر داشته باشید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.