در کابل چه اتفاقی افتاد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
در کابل چه اتفاقی افتاد؟


یک شبه کابل افزایش یافت و سپس بیش از 200 پیپ سقوط کرد و قبل از باز شدن بازار از 100 پیپ جهش کرد. این معمولا زمانی است که پوند نسبتا آرام است و بازارهای اروپایی تعطیل هستند. نظرات بیلی از BOE و گمانه زنی ها در مطبوعات در مورد خرید اوراق قرضه به این اقدام قیمتی فشار می آورد، بنابراین اجازه دهید جزئیات را بررسی کنیم.

فقط تموم نمیشه…

آخرین تحرکات پوند بخشی از حماسه جاری «کوتاه کوچک» است که وعده کاهش مالیات ها و افزایش هزینه های دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت نفت را داده است. از آنجایی که صدراعظم هنوز توضیح نداده است که این برنامه چگونه تامین مالی خواهد شد، فرض بر این است که بریتانیا باید بدهی بسیار بیشتری بپذیرد. این به نوبه خود باعث افزایش نرخ بهره در انتهای منحنی شده است زیرا سرمایه گذاران نگران ثبات مالی دولت هستند.

صندوق‌های بازنشستگی در اینجا با مشکل مواجه شده‌اند، زیرا فروش دارایی‌های بلندمدت آنها را در معرض خطر ورشکستگی قرار می‌دهد. صندوق‌های بازنشستگی با ارائه بدهی‌های بلندمدت بریتانیا به عنوان وثیقه در اوراق بهادار به نام LDI، در برابر نوسانات در بازارهای مشتقه محافظت می‌کنند. نحوه کار آنها در جزئیات اهمیت خاصی ندارد. نکته مهم این است که اگر اوراق قرضه فروخته شود، ارزش بازار آن اوراق کاهش می یابد. این بدان معناست که صندوق‌های بازنشستگی باید وثیقه بیشتری ارائه دهند یا با تقاضای وثیقه اضافی در قراردادهای پوشش ریسک مواجه شوند.

“مارپیچ عذاب”

اگر صندوق های بازنشستگی مجبور به فروش اوراق قرضه خود به دلیل کاهش قیمت اوراق قرضه شوند، این امر می تواند منجر به مارپیچ نزولی در بازار اوراق شود. هر صندوقی که مجبور به فروش اوراق قرضه شود، قیمت را بیشتر پایین می آورد و صندوق های بیشتری را مجبور به فروش اوراق قرضه خود می کند. صندوق های بازنشستگی بیش از 1.0 تریلیون پوند اوراق قرضه دارند. به همین دلیل BOE در 28 سپتامبر وارد عمل شد و پیشنهاد خرید اوراق قرضه و افزایش قیمت (و کاهش بازده) را داد.

مسئله این است که از آن زمان BOE پیشنهاد خرید اوراق قرضه تا سقف 40 میلیارد پوند را داده است، اما تنها 5 میلیارد پوند پیشنهاد شده است. BOE می خواست مداخله آنها در بازار “موقت” باشد و قول داد فقط تا جمعه این هفته اوراق بخرد. صندوق‌های بازنشستگی بر BOE فشار آورده‌اند تا ابزار را برای مدت طولانی‌تری باز بگذارد. اما شب گذشته، بیلی، فرماندار BOE اصرار داشت که مکانیسم خرید اوراق قرضه طبق برنامه بسته خواهد شد و علاوه بر آن، وی گفت که صندوق‌های بازنشستگی فقط 3 روز دیگر فرصت دارند تا به نتیجه برسند.

چرا لحن تند؟

اگرچه بیلی آن را صریح نگفته است، اما به نظر می رسد این واقعیت که صندوق های بازنشستگی پیشنهاد خرید اوراق قرضه BOE را نپذیرفته اند، سیاست گذاران را عصبانی کرده است. صندوق‌ها سرمایه‌گذاری‌های پرخطر (در حال حاضر) خود را حفظ می‌کنند و اصرار دارند که BOE «خطر اخلاقی» حمایت از آنها را در صورت سقوط بیشتر بازار اوراق قرضه متحمل شود. اظهارات بیلی را می‌توان به عنوان فشاری برای صندوق‌های بازنشستگی برای متحمل شدن زیان برای تضمین موقعیت صندوق‌های خود در نظر گرفت.

بن بست بین صندوق ها و بیلی شاهد کاهش قابل توجه پوند بود. یک شبه، FT گزارش داد که بانکداران تضمین های خصوصی دریافت کرده اند که BOE به حمایت از صندوق های بازنشستگی با خرید اوراق قرضه ادامه خواهد داد. بدون تایید خود BOE، این اطمینان کافی برای جهت دهی مجدد بازار را فراهم نمی کند. اما به نظر می رسد حداقل کاهش را کاهش داده است.
گام بعدی این است که ببینیم آیا مقامات BOE گزارش FT را تایید یا رد خواهند کرد. این می تواند دور بعدی عدم اطمینان را در بازارها ایجاد کند. در این میان، باید تا 23 نوامبر صبر کنیم، زمانی که کوارتنگ در نهایت اطلاعات کلیدی را که می‌تواند بازارها را آرام کند (یا تکان دهد) ارائه می‌کند: نحوه تامین مالی برنامه هزینه.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.