• خانه
  • وبلاگ
  • درآمدهای بانکی در مورد افزایش بعدی فدرال رزرو چه می گویند؟

درآمدهای بانکی در مورد افزایش بعدی فدرال رزرو چه می گویند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درآمدهای بانکی در مورد افزایش بعدی فدرال رزرو چه می گویند؟


درآمدهای بانک های ایالات متحده تاکنون متفاوت بوده است، اما به تقویت انتظارات از آنچه فدرال رزرو در جلسه بعدی خود انجام خواهد داد کمک کرده است. معامله گران اکنون 88 درصد احتمال می دهند که فدرال رزرو 25 واحد پایه افزایش یابد در جلسه بعدی، افزایش از احتمال 70.4 درصد قبل از شروع گزارش بانک ها.

رمضان پاورقی EN

یافتن نوعی اجماع

با این حال، حتی فدرال رزرو به نظر نمی رسد در مورد اقدامات بعدی به توافق برسند. همین دیروز، بولارد، عضو FOMC گفت که انتظار دارد حداقل سه افزایش دیگر نرخ بهره قبل از توقف فدرال رزرو شود. این در مجموع 75 bps خواهد بود، اما او مشخص نکرد که آیا انتظار دارد این اتفاق در سه جلسه رخ دهد یا اینکه آیا احتمال افزایش 50 bps دیگر وجود دارد.

از سوی دیگر، بوستیک، همکار او در FOMC گفت که پس از 25 امتیاز پایه دیگر، فدرال رزرو برای این چرخه پیاده روی را متوقف خواهد کرد. هر دو توافق کردند که پس از رسیدن به بالاترین نرخ، هیچ کاهشی برای بقیه سال وجود نخواهد داشت، که در تضاد با انتظارات فعلی بازار برای کاهش حداقل 50 واحدی در سه ماهه آخر سال 2023 است.

چه چیزی بازار را تغییر داد؟

از زمانی که بانک‌ها شروع به گزارش درآمد کردند، بازدهی اوراق خزانه‌داری کوتاه‌مدت ایالات متحده شکاف را با اوراق با تاریخ طولانی‌تر افزایش داده است. این «وارونگی منحنی بازده» است که تاکنون از دهه 1960 پیش از هر رکودی بوده است. این بر اساس این انتظار است که فدرال رزرو در آینده نزدیک نرخ بهره را افزایش دهد، اما در صورت منفی شدن اقتصاد مجبور به کاهش آن خواهد شد.

اما دلیل دیگری برای حرکت بازدهی در چند روز گذشته وجود دارد. فدرال رزرو QT خود را که در جریان بحران بانکی اخیر معکوس کرده بود، از سر گرفت. این معکوس باعث کاهش بازدهی و تضعیف دلار شد. در واقع، فدرال رزرو بیش از 115 میلیارد دلار از ترازنامه خود را از 21 مارس فروخته یا از بین برده است، سرعتی بسیار سریعتر از 95 میلیارد دلاری که در ماه قبل از بحران بانکی انجام می داد.

دلار قوی تر در پیش است؟

اقدامات فدرال رزرو باعث افزایش نرخ بهره در سراسر جهان می شود، به ویژه اوراق قرضه 2 ساله، که حساس ترین آنها به تغییرات بازار هستند. با خروج نقدینگی از سیستم بانکی، دلار تقویت شد. می توان انتظار داشت که فدرال رزرو برای مدتی این سرعت بیشتر انقباض را حفظ کند زیرا برای رسیدن به هدف خود باید به مسیر خود بازگردد. با ادامه افزایش بازدهی، دلار نیز باید افزایش یابد، مگر اینکه عامل دیگری مانع ایجاد شود.

آنچه نتایج بانک نشان داد این است که جدا از چند نقطه مشکل، به طور کلی، آنها در شرایط فعلی بازار کاملاً انعطاف پذیر بودند. بانک های بزرگتر که دغدغه اصلی فدرال رزرو برای هر گونه مشکل سیستمی هستند، در میانه بحران بانکی بهتر عمل کردند. بانک های منطقه ای متحمل ضرر سپرده گذاران شدند، اما برنامه BTFP فدرال رزرو باید تدابیر کافی برای کمک به آنها را فراهم کند.

در مورد معامله گران فارکس، درآمدهای بانکی گزارش شده تاکنون نشان می دهد که فدرال رزرو ممکن است به وضعیت انقباضی که قبل از سقوط SVB داشت بازگردد. این می تواند باد مخالفی برای دلار ایجاد کند – تا زمانی که بحران نرخ بهره بعدی رخ دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده