• خانه
  • وبلاگ
  • داده های مصرف کننده ایالات متحده و پتانسیل رکود اقتصادی

داده های مصرف کننده ایالات متحده و پتانسیل رکود اقتصادی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های مصرف کننده ایالات متحده و پتانسیل رکود اقتصادی


فردا ممکن است شاهد انتشار داده هایی باشیم که می تواند برخی ناسازگاری ها را در عملکرد اقتصادی ایالات متحده روشن کند و همچنین راهنمایی هایی را برای فدرال رزرو ارائه دهد. روندهای اخیر در داده‌ها نشان داد که مصرف‌کننده آمریکایی به طرز شگفت‌آوری انعطاف‌پذیر است، حتی اگر شاخص‌های بهره‌وری مانند Empire Manufacturing و PMI پایین‌تر باشند.

رمضان پاورقی EN

بخشی از این را می توان با گزارش های بانک های بزرگ ایالات متحده، از جمله بانک آمریکا و جی پی مورگان، توضیح داد که نشان می دهد آمریکایی ها به طور فزاینده ای برای بدهی هزینه می کنند. موجودی کارت اعتباری افزایش می یابد در حالی که پس انداز کاهش می یابد. البته این امر پایدار نیست و همچنین نرخ بسیار پایین بیکاری در حالی که تورم در حال افزایش است را توضیح نمی دهد.

در داده ها غوطه ور شوید

یکی از نکات کلیدی که فردا در مورد رفتار مصرف کننده مطرح می شود، هزینه های شخصی در مقابل درآمد شخصی است. البته هزینه کردن باعث افزایش تقاضا برای محصولات می شود که می تواند به بهبود بهره وری کمک کند – اما اگر بهره وری افزایش پیدا نکند، می تواند تقاضا را افزایش دهد. کسب‌وکارهایی که در یافتن کارگران برای افزایش بهره‌وری با چالش‌هایی روبرو هستند، زمانی که تقاضا بیشتر باشد، قیمت‌ها را افزایش خواهند داد.

انتظار می رود درآمد شخصی رشد ماهانه خود را به 0.4٪ کاهش دهد. از 0.6 درصد در ژانویه. توجه داشته باشید که این اعداد برای تورم تعدیل نشده اند. در همین حال، انتظار می رود هزینه های شخصی نیز کاهش یابد اما 0.5٪ بالاتر از درآمد باقی بماند. 1.8 درصد در ژانویه ثبت شده است. این به این معنی است که مصرف کنندگان هنوز در حال حفاری در ظرفیت پس انداز و اعتبار خود هستند تا به هزینه خود ادامه دهند.

مشکل بزرگ فدرال رزرو

بیش از یک مشکل، فدرال رزرو با سه مشکل روبرو است که با یکدیگر مخالف هستند. تورم بالا در مقابل رشد در مقابل ثبات بانکی. حل یکی از این مشکلات در دو مورد دیگر مشکل ایجاد می کند. این امر نه تنها برای فدرال رزرو برای حرکت در چشم انداز دشوار است، بلکه برای سرمایه گذاران نیز درک این موضوع را دشوار می کند که برای قیمت گذاری این اقدام چه خواهد کرد. بازارهای پول و فدرال رزرو در حال حاضر در تضاد هستند. فدرال رزرو اصرار دارد که نرخ بهره برای بقیه سال بالا خواهد بود، در حالی که بازارها انتظار کاهش نرخ بهره را در پایان سال دارند. هیئت کنفرانس رشد منفی را برای سه فصل آینده پیش بینی می کند.

تاکنون، فدرال رزرو به عنوان بخشی از وظایف خود، مهار تورم را در اولویت قرار داده است. اما سقوط سه بانک منطقه ای منجر به انتظارات توقف در افزایش شد. این ممکن است به بانک ها کمک کند، اما ممکن است باعث شود تورم از کنترل خارج شود و در نهایت به اقتصاد آسیب برساند. دیروز، یکی از نمایندگان کنگره فاش کرد که پاول، رئیس فدرال رزرو شخصاً گفته است که تنها یک افزایش دیگر در این چرخه وجود خواهد داشت.

آنچه داده ها می گویند

Core PCE معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم برای تنظیم سیاست است. با ادامه روند کاهشی، فدرال رزرو ممکن است در موقعیت بهتری برای کاهش افزایش قیمت باشد. انتظار می رود PCE ماهانه اصلی به 0.4٪ کاهش یابد در مقایسه با 0.6٪ قبلی، اما پیش بینی می شود که نرخ سالانه همان 4.7٪ باقی بماند.

در همین حال، بررسی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان انتظار می رود در ماه مارس وخیم شدن سریع اعتماد را نشان دهد و از 67.0 قبلی به 63.2 کاهش یابد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده