• خانه
  • وبلاگ
  • داده های تورم کانادا: موردی برای عقب نشینی BOC؟

داده های تورم کانادا: موردی برای عقب نشینی BOC؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های تورم کانادا: موردی برای عقب نشینی BOC؟


BOC مسیری حتی تهاجمی‌تر از فدرال رزرو را برای افزایش نرخ در پیش گرفت که به CAD سریع‌ترین سرعت رشد را در بین شرکت‌های بزرگ داد. این افزایش شهاب‌سنگ تورمی را که اکثر کشورهای توسعه‌یافته در سال جاری شاهد آن بوده‌اند، متوقف نکرده است، البته نه به اندازه ایالات متحده. با توجه به ارتباط اقتصادی با ایالات متحده، تعجب آور نیست که روند CPI در هر دو کشور مشابه باشد.

با این حال، برخلاف ایالات متحده، کانادا نه تنها شاهد یک تسطیح نبود، بلکه کاهش واقعی در CPI اصلی بود، معیاری که توسط بانک‌های مرکزی پیگیری می‌شد. این موضوع این سوال را باز می‌کند که آیا افزایش نرخ‌های بهره توسط BOC به این معنی است که ممکن است سرعت افزایش‌ها را نسبت به سایر بانک‌های مرکزی کاهش دهد. به خصوص که بیشتر اقتصاددانان نگران این هستند که یک رکود در افق است، اگر نه در حال حاضر. اگر کاهش نرخ های بهره کلیدی ادامه پیدا کند، استدلال های بیشتری برای BOC وجود خواهد داشت که فدرال رزرو را بالاتر نبرد. BOC دوباره در پایان اکتبر تشکیل جلسه می دهد.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تورم کانادا برای دومین ماه متوالی به 7.3 درصد کاهش یابد. از 7.6 درصد قبل. انتظار می‌رود که این نرخ با نرخ ماهانه -0.1٪ در مقایسه با 0.1٪ در ماه جولای پشتیبانی شود. این اعداد منعکس کننده نتایجی است که در ایالات متحده دیده می شود، اما در سطح پایین تر. کاهش قیمت جهانی نفت خام به کاهش هزینه های انرژی در کانادا نیز کمک کرده است.

اما آنچه BOC روی آن تمرکز می کند نرخ کلیدی است که اثرات قیمت انرژی و مواد غذایی را کاهش می دهد. و در آنجا وضعیت کمی پیچیده تر است، زیرا انتظار می رود CPI اصلی سالانه به 6.2٪ افزایش یابد از 6.1 درصد قبل. این بر اساس شتاب مورد انتظار در اندازه گیری ماهانه به 0.6٪ از 0.5٪ در جولای بود.

قرار دادن قطعات در کنار هم

درست مانند داده های هفته گذشته ایالات متحده، حتی اگر تورم اصلی کاهش یابد، بازار احتمالا به نرخ اصلی واکنش نشان خواهد داد. با این حال، تفاوت هایی که می تواند بر بازار در اینجا تأثیر بگذارد واقعاً کوچک است. اگر نرخ اولیه مطابق با انتظارات باشد، تنها یک اعشار با نرخ قبلی فاصله دارد. و تغییر چند اعشار از انتظارات بسیار رایج است.

اگر این نرخ 6.1 درصد یا بالاتر باشد، احتمالاً منجر به گمانه زنی هایی می شود که BOC موضع تهاجمی خود را حفظ خواهد کرد. زیرا فرض می کند که روند نزولی در تورم اصلی هنوز ایجاد نشده است. اگر فدرال رزرو نرخ بهره را 100 واحد در ثانیه افزایش دهد، این ایده می تواند در اواخر این هفته تقویت بیشتری پیدا کند، که می تواند منجر به گمانه زنی شود که BOC می تواند دوباره نرخ ها را یک درصد کامل افزایش دهد.

اگر انتظارات برآورده نشد چه؟

از سوی دیگر، از دست دادن انتظارات تنها با دو رقم اعشار (یا بیشتر) نشان دهنده این است که مسیر نزولی تورم دست نخورده است. این ممکن است به بحث در مورد اینکه BOC در نشست بعدی تا چه حد سخت‌گیری خود را کاهش خواهد داد، بازگردد. و دوباره، اگر فدرال رزرو در روز چهارشنبه فقط 75 واحد پایه افزایش یابد، این می تواند بیشتر حمایت شود.

در مورد دلار کانادا، این ضعف به انتظارات نسبت داده می شود که BOC ابتدا “برگرداند”. اما اگر تورم اصلی کاهش یابد در حالی که تورم هسته سیگنال می دهد که BOC تهاجمی باقی خواهد ماند، روند صعودی USDCAD ممکن است قطع شود. البته، اگر تورم سیگنال دهد که BOC ممکن است در افزایش شدید نرخ بهره نفس بکشد، وضعیت می تواند معکوس شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.