• خانه
  • وبلاگ
  • داده های بریتانیا ممکن است نشانه توقف افزایش BOE باشد

داده های بریتانیا ممکن است نشانه توقف افزایش BOE باشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های بریتانیا ممکن است نشانه توقف افزایش BOE باشد


از آنجایی که BOE همچنان به افزایش نرخ های بهره ادامه می دهد، ممکن است فضا برای ادامه انقباضات تمام شود. تورم با وجود افزایش بیش از یک سالی، همچنان بیش از چهار برابر نرخ هدف است. نگرانی در حال حاضر این است که انقباضات ممکن است بریتانیا را به سمت رکود سوق دهد. داده هایی که در چند روز آینده منتشر می شود می تواند نشان دهنده میزان احتمال وقوع این اتفاق باشد.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

اگر داده های کلان کلیدی به طور قابل توجهی منفی شوند، شرط این است که BOE مبارزه خود با تورم را برای حمایت از اقتصاد کنار بگذارد. با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از تحلیلگران انتظار دارند که BOE کاهش نرخ بهره را در آینده نزدیک آغاز کند. سایر تحلیلگران خوشبین تر پیشنهاد می کنند که BOE می تواند نرخ بهره را بالا نگه دارد و از یک رکود خفیف جلوگیری کند. اما برخی از تحلیلگران نگران هستند که BOE بتواند نرخ ها را تا 7 درصد برای کاهش تورم افزایش دهد. و این می تواند آسیب قابل توجهی به اقتصاد بریتانیا وارد کند.

مسیر حرکت پوند

به طور کلی، افزایش نرخ بهره برای پوند مثبت تلقی خواهد شد. اما هر چه نرخ بهره بالاتر باشد، خطر ایجاد رکود بیشتر است. و رکود برای پوند منفی خواهد بود. ایجاد تعادل بین این دو عامل یک بازی دشوار برای طراحی پاسخ کابل به اخبار است. به همین دلیل است که داده‌های بهتر از حد انتظار که در هفته‌های آینده منتشر می‌شوند، ممکن است به اندازه ریسک‌های کوتاه‌مدت در مقابل بلندمدت سرمایه‌گذاران، تأثیر مثبتی نداشته باشند.

در حالی که برخی از تحلیلگران دراماتیک تر هستند، تا 200 نقطه پایه بیشتر در روند صعودی پیشنهاد می کنند. بازار همچنان در سال جاری تنها 75 واحد بر ثانیه افزایش قیمت دارد. اتفاقی که می‌تواند طی دو جلسه، با افزایش «دو برابری» دیگر در حال حاضر و به دنبال آن 25bps در ماه سپتامبر رخ دهد. این در حال حاضر به عنوان سناریوی وحشتناک تر دیده می شود. جایگزین دیگر، سه افزایش متوالی یک چهارم امتیازی دیگر و سپس ثابت ماندن BOE در ماه نوامبر است. نوسانات بین این دو چشم انداز می تواند پوند را تقویت کند زیرا بازار تأثیر داده های آینده را بر پیش بینی های BOE در نظر می گیرد.

مراقب چه چیزی باشیم

مشکل اصلی تورم این است که در دو ماه گذشته ثابت مانده است. کاهش دو رقمی در اوایل سال جاری به دلیل تأثیرات اصلی بود. بنابراین در حال حاضر تورم به دلیل اتفاقاتی که در سال گذشته رخ داد کمتر شده است. این نشانه ای از بهبود وضعیت تورم در حال حاضر نیست.

BOE به ویژه نگران افزایش دستمزدها است که باعث افزایش قیمت ها می شود. اگر بازارهای کار بسیار تنگ تلقی شوند، آنگاه این می تواند بر اساس احتمال یک BOE تهاجمی تر باشد. از سوی دیگر، اگر تولید ناخالص داخلی بدتر از حد انتظار باشد، ممکن است شروع به افزایش سقف نرخ بهره کند. BOE واقعا نمی خواهد به عنوان یک محرک رکود دیده شود.

آنچه داده ها می گویند

در روز سه‌شنبه، بریتانیا نسخه خود را منتشر خواهد کرد انتظار می رود نرخ بیکاری در ماه مه کمی افزایش یابد و به 3.9 درصد برسد. از 3.8 درصد قبل. اگرچه در جهت تسهیل حرکت می‌کند، اما شاخص دیگر نیروی کار در سمت انقباض قرار دارد: انتظار می‌رود نرخ مدعی ژوئن به -22K برسد، که کمتر از -13.6K گزارش شده در ماه قبل است. این نشان می دهد که افراد کمتری شغل خود را از دست می دهند و به مزایای بیکاری نیاز دارند.

پنج شنبه ها ماهانه دریافت می کنیم داده های تولید ناخالص داخلی بریتانیا، با انتظار می رود که 0.2٪ انقباض را نشان دهد نسبت به 0.2 درصد در ماه قبل. بنابراین انتظار می رود میانگین متحرک سه ماهه بدون تغییر باقی بماند. به اندازه یک تار مو از سمت پایین، خطر یک سه ماهه دوم منفی و رکود متعاقب آن را ایجاد می کند. بر این اساس، انتظار می‌رود داده‌های تولیدی در ماه می ۰.۳- باشد، همان مقدار ماه قبل.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده