• خانه
  • وبلاگ
  • داده های بریتانیا قبل از نشست هفته آینده BOE

داده های بریتانیا قبل از نشست هفته آینده BOE

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
داده های بریتانیا قبل از نشست هفته آینده BOE


در اوایل این هفته، کابل به پایین ترین سطح خود در دهه های گذشته کاهش یافت. از آن زمان تا حدودی بهبود یافته است، اما گمانه زنی هایی را در مورد انتظارات هفته آینده از BOE ایجاد کرده است. برخی از تحلیلگران به افزایش سقف نرخ بهره بین پوند و دلار اشاره می کنند. BOE ابتدا شروع به افزایش نرخ بهره کرد، اما در سخت‌تر کردن سیاست‌ها کندتر عمل کرد و تورم از ایالات متحده پیشی گرفت. با انتظار تورم دو رقمی بیشتر، فشار بر BOE برای اتخاذ اقدامات شدیدتر افزایش یافته است.

اما هیچ قطعیتی وجود ندارد که بانک در هفته آینده چه خواهد کرد. در حالی که اکثریت کوچکی انتظار افزایش 50 bps دیگر را دارند، احتمال افزایش 75 bps وجود دارد. هر دو شریک اصلی، بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو، نه تنها افزایش نرخ بهره را “سه برابر” کرده اند، بلکه انتظار می رود در جلسات بعدی خود این کار را انجام دهند. اما در تلاش برای فهمیدن اینکه BOE قرار است چه کاری انجام دهد یک مشکل وجود دارد، این است که یک سری داده های کلیدی وجود دارد که انتظار می رود اوایل هفته آینده قبل از جلسه منتشر شود. این داده‌ها ممکن است انتظارات سیاست‌گذاری را تا جلسه شکل دهند، بنابراین ممکن است در روزهای آینده شاهد افزایش نوسانات کابل باشیم.

چه چیزی می تواند بازارها را به حرکت درآورد

در روز دوشنبه ما انتشار تولید ناخالص داخلی ماهانه را داریم که انتظار می رود یک ماه دیگر رشد منفی را نشان دهد، البته نه به اندازه قبل. انتظار می رود تولید ناخالص داخلی انگلیس در ماه جولای به -0.1٪ برسد. در مقایسه با -0.6٪ در ماه ژوئن.

در سه شنبه اکنون داده های اشتغال می آید. BOE به ویژه نگران بازار کار نیست، زیرا عمدتاً بر تورم تمرکز دارد. اما داده‌های سود می‌تواند به فشارهای قیمت در سمت تقاضا مرتبط باشد. و این به نوبه خود می تواند تحت تأثیر تنگنای بازار کار باشد. بنابراین، دستمزدهای کمتر و افزایش تعداد مدعیان، همانطور که انتظار می رود، ممکن است به نفع افزایش 50 واحد پایه به جای 75 واحد پایه استدلال کند.

انتظار می رود که تعداد مدعیان در ماه آگوست در بریتانیا کمی بدتر شود و به -4K برسد از -10.5K در ماه جولای. به یاد داشته باشید، هر چه این عدد منفی تر باشد، برای اقتصاد بهتر است، زیرا این تعداد افرادی است که به دنبال شغل هستند. انتظار می رود نرخ بیکاری در جولای در 3.8 درصد ثابت بماند. ولی انتظار می رود میانگین درآمد ماه جولای رشد را به 4.6 درصد کاهش دهد. در مقایسه با 5.1 درصد قبلی. توجه داشته باشید که این در شرایط تورم 10.1 درصدی است که حاکی از کاهش بیشتر قدرت خرید کارکنان است.

روز چهارشنبه مهمترین اطلاعاتی است که BOE در تلاش برای کاهش تورم است. اما تاکنون هیچ پیش بینی تورمی وجود ندارد. به خصوص که ONS انتشار آمار روز جمعه را به دلیل مرگ ملکه تا هفته آینده به تعویق انداخته است.

اگرچه انتظار می رود تورم افزایش یابد، CPI بالاتر فشار را بر BOE برای انجام اقدامات شدیدتر افزایش می دهد. این ممکن است نقطه ای باشد که بازارها در نهایت انتظارات خود را برای BOE تعیین کنند، که در روز بعد برآورده می شود.

همچنین در روز چهارشنبه انتشار داده های PPI منتشر شد که به عنوان پیشگوی روند تورم تلقی می شود. اگر تولیدکنندگان بخواهند به افزایش قیمت ها ادامه دهند، انتظار نمی رود تورم به طور قابل توجهی تعدیل شود. با این حال، این بار ممکن است کمی کمتر اهمیت داشته باشد، زیرا برنامه کاهش هزینه های انرژی دولت جدید می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند. با این حال، مکانیسم دقیق و تأثیر تورم هنوز مشخص نشده است. انتظار می رود صدراعظم کوارتنگ جزئیات بیشتری را در اواخر ماه ارائه دهد.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد GBP آزمایش کنید! حساب Orbex خود را باز کنید و اکنون تجارت را شروع کنید.