داده های اکتبر: PMI چین و CPI منطقه یورو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ


آخرین روز ماه شاهد انبوهی از داده ها است که می تواند بازارها را به حرکت درآورد. اما با توجه به اینکه انتظار می رود تعداد زیادی از معامله گران به دلیل تعطیلات نیمه تعطیل از بازار دور باشند، می توانند تاثیر بیشتری بر بازار داشته باشند. با این حال، با بازگشت معامله گران پس از شروع ماه جدید، این واکنش ممکن است به سرعت ناپدید شود.

انتظار نمی رود چین جهتی را انتخاب کند

اکتبر تحت سلطه دو عامل بود: در آغاز تعطیلات ملی یک هفته ای بود. و بالاخره کنگره ح‌ک‌چ برگزار شد. با توجه به این دو پیشرفت، شرکت‌های چینی احتمالاً در یک الگوی نگهداری بودند تا ببینند اوضاع چگونه پیشرفت می‌کند. به ویژه با توجه به تاخیر در انتشار داده های کلیدی اقتصادی برای بخش قابل توجهی از دوره ای که در آن نظرسنجی انجام شده است.

برخی خوش‌بینی‌ها نسبت به کاهش محدودیت‌های کووید پس از کنگره وجود داشت، اما اوایل این هفته از بین رفت. با این حال، این احتمال وجود دارد که بیشتر تحقیقات قبلاً قبل از این انجام شده باشد، که ممکن است توضیح دهد که چرا PMI ها تا حد زیادی بدون تغییر باقی می مانند.

نقاط داده

شرکت های چینی در اطراف سطح سودآوری اندازه گیری شده در PMI در 50 قرار دارند. اگر حرکت غیرمنتظره ای از چندین نقطه در هر دو جهت وجود داشته باشد، می تواند خوش بینی را برای بازار تغییر دهد. به ویژه در مورد ارزهای کالایی که چین را تامین می کنند، زیرا عدم خوش بینی در بین مدیران خرید می تواند به معنای واردات کمتر مواد خام باشد.

انتظار می رود PMI رسمی تولید NBS چین به طور کلی بدون تغییر در 50.0 باقی بماند. در مقایسه با 50.1 قبلی. انتظار می رود PMI غیر تولیدی NBS مشابه باشد و نقطه اعشار آن تا 50 کاهش یابد.5 از 50.6 قبل

قیمت های اروپایی از کاهش خودداری می کنند

اواخر روز دوشنبه، اطلاعات اولیه CPI اروپا برای ماه اکتبر منتشر خواهد شد. اگرچه ممکن است با انتشار رسمی بازبینی شوند، اما معمولاً بازبینی کوچک است و بازار بیشتر به اعداد اولیه واکنش نشان می دهد. حتی زمانی که بانک مرکزی اروپا شروع به سرکوب قیمت‌های بالاتر کرده است، انتظار می‌رود که تورم همچنان به افزایش خود ادامه دهد.

همچنین در همان زمان، اولین نگاه به داده های رشد اروپا است که انتظار می رود به طور قابل توجهی کند شود و اولین نرخ رشد منفی از زمان ظهور از همه گیری باشد. جنبه منفی حداقل است و به طور بالقوه می تواند از منفی بازنگری شود. اما هر دو نتیجه ماهیت فنی خواهند داشت و احتمالاً از صعودی شدن بازارها جلوگیری می کنند.

رکود تورمی در راه است

منطقه یورو پیش بینی تولید ناخالص داخلی سه ماهه – 0.1٪ در مقایسه با 0.8 درصد در سه ماهه دوم. انتظار می رود نرخ بهره سالانه به 1.0٪ برسد. در مقایسه با 4.1 درصد قبلی. اگرچه لازم به ذکر است که بخشی از این تغییر ممکن است به دلیل تغییر بنچمارک ها باشد. سه ماهه دوم سال 2021 همچنان تحت تأثیر همه گیری بود، در حالی که رشد بهتری در تابستان وجود داشت.

انتظار می رود تغییر ماهانه CPI اندکی کاهش یابد و به 1.0٪ برسد. از 1.2 درصد در سپتامبر افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که تورم سالانه از 9.9 درصد قبلی به 10.1 درصد برسد.