• خانه
  • وبلاگ
  • خرده فروشی کانادا و آینده ارزهای کالایی

خرده فروشی کانادا و آینده ارزهای کالایی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خرده فروشی کانادا و آینده ارزهای کالایی


با شروع ترس از رکود اقتصادی، ارزهای کالایی علیرغم ارائه نرخ های واقعی نسبتا بهتر در جایگاه دوم قرار می گیرند. کانادا با وجود افزایش تهاجمی تر نرخ بهره توسط فدرال رزرو، با تضعیف دلار آن، نمونه ای از این موضوع است. آخرین نظرسنجی تجاری وخیم تر شدن خوش بینی را نشان داد، به طوری که اکثریت انتظار داشتند و برای رکود در سه ماهه آینده آماده می شوند.

قیمت‌های تولید صنعتی و به‌ویژه قیمت مواد خام در حال کاهش است که نشانه‌ای از کاهش تورم است. حداقل مدتی در آینده. آخرین CPI به طور غیرمنتظره ای افزایش یافت و نرخ سالانه بالاتر از حد انتظار بود. با این حال، اتفاق نظر در میان اقتصاددانان این است که BOC به دنبال کاهش سرعت افزایش نرخ خود خواهد بود.

یک مشکل کلی وجود دارد

تغییر در انتظارات از BOC به سرعت پس از یک تغییر مشابه در یکی دیگر از کشورهای مشترک المنافع رخ می دهد: استرالیا. حرکت کاهشی RBA در آخرین جلسه سرمایه گذاران را شگفت زده کرد و به نظر می رسد آنها مصمم هستند که این بار توسط BOC غافلگیر نشوند.

سرمایه گذاران نگران افزایش نرخ بهره هستند که باعث استرس در بازارهای پولی می شود، زیرا بازارسازان تمایلی به استقراض برای تامین مالی سرمایه گذاری در بازارهای سهام در حال سقوط ندارند. این امر بانک‌های مرکزی را به‌ویژه در ارزهای کالایی مجبور می‌کند تا موضع خود در قبال انقباض را مورد ارزیابی مجدد قرار دهند.

قیمت ها در حال کاهش است

صادرات استرالیا در طول سال ثابت می ماند، اما قیمت کالاها کاهش می یابد. کانادا نیز وضعیت مشابهی را تجربه می کند و ایالات متحده تا حد امکان نفت خام را برای جبران محرومیت روسیه از بازار خریداری می کند. اما اگرچه اوپک پلاس اهداف تولید خود را چند هفته پیش کاهش داد، قیمت نفت خام در حال کاهش است.

با حواله های کمتری به کانادا برای پرداخت هزینه صادرات، دلار کانادا در مقایسه با ارز همسایه خود جذابیت کمتری دارد. به این موارد احتمال عقب نشینی BOC از انقباض را اضافه کنید، و دلیلی وجود دارد که انتظار داشته باشیم لونی در آینده ضعیف تر شود.

کار را سخت می کند

مشکل این است که ارز ضعیف تر به معنای گران شدن محصولات وارداتی و افزایش فشارهای تورمی است. این امر به ویژه برای کشورهایی مانند کانادا و استرالیا مهم است، زیرا آنها اقتصاد مقیاس برای تولید مقدار قابل توجهی از کالاهای مصرفی در داخل ندارند. این حتی برای کشورهای کوچکتر مانند نیوزلند بیشتر مرتبط است.

انتظار می رود تورم بالاتر، همراه با افزایش هزینه های استقراض، مصرف کنندگان را تضعیف کند، که اقتصاد را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد و باعث تضعیف بیشتر ارز می شود. بنابراین، معامله گران ارز کالا باید توجه ویژه ای به داده های خرده فروشی از کشورهای مربوطه خود داشته باشند.

کانادا گزارش می دهد که خرده فروشی در سپتامبر فردا، انتظار می رود 6.5٪ کاهش یابد. از 8.0 درصد قبلی افزایش یافته است. یادآوری می کنیم که تورم سالانه در کانادا در این مدت 6.9 درصد بوده است.