• خانه
  • وبلاگ
  • خرده فروشی در آلمان، سوئیس برای ماه جولای و بهبود بالقوه

خرده فروشی در آلمان، سوئیس برای ماه جولای و بهبود بالقوه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خرده فروشی در آلمان، سوئیس برای ماه جولای و بهبود بالقوه


خرده فروشی بار دیگر در کانون توجه تحلیلگران قرار گرفت. به خصوص اکنون در اروپا که بانک مرکزی اروپا در حال افزایش نرخ بهره است. از یک طرف، معامله گران مایلند که مراقب هرگونه نشانه ای از تخریب تقاضا باشند، که می تواند به معنای ضعیف تر شدن ارز در آینده باشد. از سوی دیگر، سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر می‌تواند اقتصاد را کند کند که می‌تواند باعث تضعیف ارز نیز شود.

اما اگر خرده فروشی انتظارات را شکست دهد، می تواند به بازگرداندن اعتماد به چشم انداز اقتصادی کمک کند. بازارها قبلاً در هفته آینده 50 واحد پایه افزایش قیمت را از بانک مرکزی اروپا انجام داده اند و بیش از نیمی از اقتصاددانان تا 75 واحد پایه را انتظار دارند. چشم انداز اقتصادی بهتر می تواند از این ایده حمایت کند که بانک مرکزی فضای کافی برای ادامه انقباضات را دارد.

آلمان در پیش زمینه

خرده فروشی در آلمان به ویژه برای منطقه یورو مهم است، نه تنها به این دلیل که بزرگترین کشور در منطقه است. آلمان با وجود وابستگی به واردات انرژی، تورم کمتری نسبت به کشورهای پیرامونی دارد. نکته اصلی این است که اگر خرده فروشی در آلمان ضربه بخورد، ممکن است در بقیه اقتصاد کلی که مشکلات بدهی بزرگتری دارد، بدتر شود.

نرخ پس‌انداز در آلمان شروع به کاهش کرده است، اما بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری است. نرخ پس انداز بالاتر با تورم کمتر مرتبط است. مردمی که پول را به جای صرف پس انداز صرف می کنند، فشار تقاضا را کاهش می دهد. اگر سطح پس‌انداز کاهش یابد یا سطح وام‌دهی افزایش یابد، این می‌تواند به معنای افزایش بیشتر تورم باشد. این می تواند به بانک مرکزی اروپا دلیل بیشتری برای تشدید سیاست ها بدهد.

تفسیر داده ها

وضعیت متفاوت بین آلمان و سوئیس ممکن است واکنش بازار را برجسته کند. در حالی که تورم در سوئیس بالاتر از هدف باقی مانده است، اما به اندازه آلمان بد نیست، SNB به میزان قابل توجهی تحت فشار کمتری برای افزایش نرخ ها قرار دارد. بنابراین، خرده فروشی فضای بیشتری برای گسترش دارد. در حالی که این ممکن است به معنای کاهش فرانک باشد، واقعیت این است که تفاوت در انتظارات تورمی به این معنی است که نرخ بهره واقعی در سوئیس بسیار بالاتر از آلمان است.

بهبود (یا کمتر منفی) خرده فروشی سیگنالی را ارسال می کند که قیمت ها ممکن است به افزایش خود ادامه دهند و انتظارات تورمی را افزایش دهند. به دنبال داده‌های CPI بالاتر از حد انتظار در اوایل امروز، این می‌تواند شرط‌هایی را که بانک مرکزی اروپا نرخ‌ها را افزایش می‌دهد، افزایش دهد. اما محاسبات SNB احتمالاً ثابت باقی می ماند.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود خرده فروشی ماهانه آلمان در ماه جولای در مقایسه با -1.6٪ ثابت باشد. در ماه قبل فقط یک رقم اعشار بالاتر می تواند این عدد را به دسته “مثبت” مهم روانشناختی سوق دهد و واکنش بازار را تحریک کند. از سوی دیگر، این که رقم کوتاه‌مدت در حال بهبود است، ممکن است این تصور را ایجاد کند که وضعیت در آلمان به آن بدی که تصور می‌شد بد نیست. به خصوص با توجه به اینکه این رقم سالانه نسبت به سال گذشته که در تابستان با کاهش خرید مواجه بودیم، است. پیش‌بینی می‌شود که تغییر سالانه خرده‌فروشی در آلمان 6.5- درصد در مقایسه با 8.8- درصد قبلی باشد.

خرده فروشی در ماه جولای در سوئیس انتظار می رود با ارقام ماهانه تا حدودی مخالف باشد پیش بینی کاهش -0.2٪ در مقابل رشد 0.1 درصدی انتظار می‌رود تغییر سالانه خرده‌فروشی در مقایسه با 1.2 درصدی ژوئن به 0.3 درصد کاهش یابد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.