• خانه
  • وبلاگ
  • جهانی فلش PMI و بازگشت خوش بینی سرمایه گذاران؟

جهانی فلش PMI و بازگشت خوش بینی سرمایه گذاران؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جهانی فلش PMI و بازگشت خوش بینی سرمایه گذاران؟


در پایان آخرین نشست WEF در داووس، بسیاری از رهبران خوشبین بودند که جهان از رکود جلوگیری خواهد کرد. یا حداقل اگر رکودی وجود داشت، کوتاه و کم عمق بود. بیشتر این خوش‌بینی مبتنی بر این انتظار بود که چین پس از برداشتن محدودیت‌های کووید بهبود یابد.

این نشست پس از آخرین داده های تولید ناخالص داخلی دومین اقتصاد بزرگ جهان برگزار شد که بسیار فراتر از انتظارات بود. این امر به خنثی کردن برخی از منفی‌هایی که زمانی که ایالات متحده رشد صنعتی کندتر از انتظار را گزارش می‌کرد، انتظار می‌رفت، کمک کرد. بنابراین این سوال مطرح می شود: آیا سرمایه گذاران بزرگ این را به عنوان پایین می بینند؟ یا ایراد دیگری دارد؟

مراقب چه چیزی باشیم

یک سرنخ ممکن است در داده‌های PMI باشد تا ببینیم روندهای پیشرفته در اقتصاد به کجا می‌روند. طی چند ماه گذشته، اکثر اقتصادهای بزرگ PMI را زیر سطح 50 گزارش کرده اند که نشان دهنده انقباض است. اما آخرین اجماع نشان می دهد که این شاخص ممکن است دوباره شروع به افزایش کند، به ویژه در اروپا.

توانایی اروپا برای رسیدگی به تقاضای انرژی به تقویت خوش بینی در اقتصاد اشتراک گذاری کمک کرد و سهام به بالاترین سطح 9 ماهه رسید. اگر PMI به بالای 50 برسد، این می تواند انگیزه بیشتری به این ایده بدهد که بانک مرکزی اروپا به افزایش و حمایت از یورو ادامه خواهد داد. در همین حال، اگر PMI ایالات متحده روند مشابهی را با داده های صنعتی نشان دهد، می تواند باعث تضعیف دلار شود.

داده های کلیدی:

انتظار می رود PMI تولید استرالیا به 49.5 کاهش یابد از 50.2، برای اولین بار از زمان همه گیری، وارد انقباض شد. این با وجود گزارش‌هایی مبنی بر گرم شدن روابط بین کانبرا و پکن، که انتظار می‌رود تجارت را تقویت کند. از سوی دیگر، انتظار می رود خدمات افزایش یابد، اگرچه در مقایسه با 47.3 قبلی، 47.5 کاهش یافته است.

پیش بینی می شود PMI تولید فرانسه به 49.7 ارتقا یابد، از 49.2 قبلی افزایش یافته است. فقط اندکی در انقباض است. فرانسه اولین شرکت بزرگ اتحادیه اروپا است که گزارش می دهد و اگر نتیجه از انتظارات فراتر رود، می تواند خوش بینی را ایجاد کند. انتظار می رود PMI خدمات حتی بهتر از 49.5 قبلی در 49.8 عمل کند.

انتظار می رود PMI تولید آلمان نیز بهبود یابد، اما بدتر از فرانسه با 47.8 باقی می ماند در مقایسه با 47.1 قبلی. از سوی دیگر، انتظار می رود که خدمات تقریباً به 49.6 در مقایسه با 49.2 قبلی بازگردند. اخبار اخیر در مورد ذخایر انرژی آلمان مثبت بوده است، اما اروپا در چند روز گذشته شاهد هوای سرد بوده و انتظار می رود این وضعیت ادامه داشته باشد. همزمان با نظرسنجی PMI، این می‌تواند خوش‌بینی را در میان مدیران بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا کاهش دهد.

انتظار می رود PMI تولید بریتانیا بهبود جزئی را نشان دهد، اگرچه همچنان در 45.5 کاهش یافته است. در مقایسه با 45.3 قبلی. اعتصابات طولانی مدت و گزارش هایی مبنی بر اینکه انتظار می رود در ماه فوریه بیشتر شود، بدبینی در بخش صنعت را افزایش داده است. از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که خدمات در انقباض با 49.9 پایین‌ترین حد خود باقی بماند.

انتظار می رود PMI تولیدی ایالات متحده در 46.2 ثابت بماند، بدون تغییر از دسامبر. انتظار می رود PMI خدمات نسبت به 44.7 قبلی بهبود جزئی به 45.0 نشان دهد. با توجه به اینکه چه مقدار از سایر داده ها نزولی هستند، انتظارات بالاتر برای بازارها شگفت انگیزتر خواهد بود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده