• خانه
  • وبلاگ
  • جلسه سقف بدهی ایالات متحده به تعویق افتاد و این خبر خوبی است؟

جلسه سقف بدهی ایالات متحده به تعویق افتاد و این خبر خوبی است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جلسه سقف بدهی ایالات متحده به تعویق افتاد و این خبر خوبی است؟


جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار بود امروز بار دیگر با رهبران کنگره دیدار و درباره حل و فصل سقف بدهی گفتگو کند. اما ناگهان بدون ذکر دلیل به تعویق افتاد. چند ساعت بعد گزارش شد که این تاخیر به این دلیل است که بحث های ستادی پیشرفت هایی داشته است. جلسه دیگری برای هفته آینده برنامه ریزی شده است تا رهبران پیشرفت های انجام شده توسط کارکنان را اعلام کنند. با این حال، بسیاری از بازارها همچنان مشکوک هستند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

ژوئن به عنوان آخرین مهلت برای توافق در نظر گرفته می شود، به این معنی که هنوز یک ماه برای مذاکره و تیترسازی باقی مانده است. به طور کلی، هنر تسلط بر لبه شامل رسیدن به توافق یک هفته قبل از ضرب الاجل نیست. تقابل های گذشته به اوج رسیده است و اگر زودتر به یک راه حل برسد، احتمالاً بازار متعجب خواهد شد.

تکرار سال 2011 یا چیز دیگری؟

در گذشته بر سر سقف بدهی ها تقابل هایی وجود داشته است، اما چشمگیرترین آن در سال 2011 بود. به همین دلیل است که وضعیت فعلی با آن بحران مقایسه می شود. در آن صورت، تا دو روز قبل از رسیدن به سقف بدهی، توافق حاصل نشد.

این بار، مبادلات پیش‌فرض اعتباری ایالات متحده (CDS)، که نشان‌دهنده مبلغی است که سرمایه‌گذاران باید برای بیمه در برابر نکول بدهی ایالات متحده بپردازند، به سطوحی بسیار فراتر از آنچه در سال 2011 مشاهده شد افزایش یافته است. بخشی از این موضوع به این دلیل است که نرخ‌های بهره بسیار بالاتری وجود دارد در حال حاضر، و بدهی دولت به طور قابل توجهی بالاتر است. حتی اگر بحران سقف حل شود، همچنان موضوع کسری بودجه بسیار بالا وجود دارد.

دقیقا چه خبر است؟

سقف بدهی را نباید با محدودیت بودجه اشتباه گرفت، یکی دیگر از ابزارهای فشار سیاسی که گاهی با سقف بدهی همزمان می شود. عدم توافق در مورد بودجه منجر به تعطیلی دولت نیز می شود هزینه ها مجاز نیست این آخرین بار در سال 2019 اتفاق افتاد. سقف بدهی برای صدور اوراق جدید است بدهی برای پوشش هزینه هایی که قبلا مجاز شده اند.

قبل از رسیدن به سقف، خزانه‌داری ایالات متحده می‌تواند اقداماتی به اصطلاح «اضطراری» مانند اولویت‌بندی برخی پرداخت‌ها یا اقدامات حسابداری مانند بازخرید برخی اوراق خزانه را آغاز کند. تاریخ تخمینی دقیقی برای رسیدن به سقف بدهی وجود ندارد، زیرا مقامات به طور بالقوه می توانند راه های جدیدی برای دستکاری پرداخت ها ارائه دهند. همچنین بستگی به این دارد که دولت چقدر مالیات می گیرد. رشد اقتصادی بهتر معمولاً به درآمدهای بالاتر تبدیل می شود، بنابراین اگر ایالات متحده آنطور که بسیاری انتظار دارند به سمت رکود اقتصادی پیش نرود، ممکن است زمان بیشتری برای بدهی داشته باشد.

واکنش های بالقوه

ایالات متحده پیش از این هرگز به سقف بدهی نرسیده است، بنابراین اگر چنین کند، قلمروی ناشناخته است. بازارها طبیعتاً این سطح از عدم اطمینان را دوست ندارند. با این حال، این به طور خودکار به معنای نکول بدهی فوری نیست. خزانه داری می تواند پرداخت سود اوراق قرضه را بر سایر هزینه ها اولویت دهد که از نظر فنی از نکول جلوگیری می کند.

اما برای داشتن پیامدهای بازار، لازم نیست آنقدر دور برویم. در سال 2011، S&P برای اولین بار بدهی ایالات متحده را کاهش داد. کاهش رتبه هزینه های وام را افزایش می دهد که به نوبه خود اقتصاد را کند می کند. و CDS در حال افزایش باعث می شود سرمایه گذاری در بدهی ایالات متحده جذابیت کمتری داشته باشد و دلار را تضعیف کند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده