جفت ارز USD/CAD چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جفت ارز USD/CAD چیست؟


نرخ مبادله بین ارزهای ایالات متحده و کانادا به صورت USD/CAD نشان داده می شود. نرخ مبادله USD/CAD نشان می دهد که برای خرید یک دلار آمریکا چند دلار کانادا لازم است.

معامله جفت ارز USD/CAD اغلب به عنوان تغییر “loonie” شناخته می شود، پس از سکه دلار کانادا که یک پرنده ماه را به تصویر می کشد. همچنین به عنوان یکی از نقدشونده ترین و فعال ترین جفت های معاملاتی در بازار فارکس شناخته می شود.

جفت ارز USD/CAD به عنوان یکی از پرمعامله ترین جفت ارزها در بازار فارکس، جایگاه قابل توجهی را اشغال می کند. این جفت ارز مورد علاقه طیف گسترده ای از فعالان بازار است، زیرا هم توسط معامله گران با تجربه و هم برای کسانی که تازه وارد بازار فارکس شده اند مورد علاقه است.

جفت ارز USD/CAD چیست؟

تاریخچه USD/CAD

تاریخچه جفت ارز USD/CAD به چندین قرن می رسد. دلار آمریکا که توسط کنگره ایالات متحده در سال 1792 ایجاد شد، یک ارز رایج و شناخته شده است که با سایر ارزهای اصلی در سراسر جهان جفت می شود. این ارز به عنوان ارز ذخیره غیررسمی جهان شناخته می شود و در بسیاری از کشورها به عنوان ارز قانونی پذیرفته شده است.

کانادا روند حرکت از پوند استعماری به دلار کانادا را اعشاری شده در اوایل دهه 1850 آغاز کرد. این اصلاح باعث شد که دلار کانادا به تنهایی ارزش خود را در بازار ارز تغییر دهد.

USD/CAD چگونه کار می کند

جفت USD/CAD، که نشان دهنده نرخ مبادله بین دو ارز است، به عنوان 1 USD در هر X CAD ذکر شده است. به عنوان مثال، اگر قیمت جفت 1.20 باشد، این نشان می دهد که برای خرید 1 دلار آمریکا 1.2 دلار کانادا لازم است، یا به طور متناوب آن 1 CAD برابر با 0.833 دلار است.
اگرچه جفت ارز USD/CAD در طول تاریخ گهگاه به برابری (1:1) نزدیک شده است، دلار آمریکا به طور کلی قوی تر از دلار کانادا در نظر گرفته می شود.

جفت ارز USD/CAD به دلیل روابط اقتصادی قوی بین دو کشور به طور منظم معامله می شود که نشان دهنده مشارکت تجاری گسترده بین ایالات متحده و کانادا است.

جفت ارز USD/CAD چیست؟

چه چیزی بر جفت USD/CAD تاثیر می گذارد

قدرت دلار آمریکا و دلار کانادا نسبت به سایر ارزها و نسبت به یکدیگر دو متغیری هستند که بر ارزش جفت ارز USD/CAD تأثیر می‌گذارند. تفاوت در نرخ بهره بین فدرال رزرو (فدرال رزرو) و بانک مرکزی کانادا (BoC) که می تواند بر ارزش این ارزها نسبت به یکدیگر تأثیر بگذارد، یکی از دلایل مهم است. زمانی که فدرال رزرو از عملیات بازار باز برای تقویت ارز ایالات متحده استفاده می کند، تلاقی USD/CAD افزایش می یابد، زیرا برای خرید دلار قوی تر به دلار کانادایی بیشتری نیاز است.

علاوه بر این، ارزش دلار کانادا با قیمت کالاها، به ویژه نفت خام، ارتباط زیادی دارد. با توجه به وابستگی شدید اقتصاد کانادا به نفت، قیمت نفت هم بر سلامت کل اقتصاد و هم بر ارزش پول تاثیر بسزایی دارد. دلار کانادا به دلیل ارتباط این کشور با کالاها به عنوان ارز کالایی شهرت دارد.

دلار آمریکا

از آنجایی که دلار آمریکا رایج ترین ارز مورد استفاده در جهان است، تعدادی از متغیرها می توانند بر ارزش آن تأثیر بگذارند. گزارش های منتشر شده توسط بانک فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) که قبلاً ذکر شد، از جمله این عناصر مهم است. این گزارش ها اطلاعات مفیدی را برای پیش بینی تغییرات بازار آتی به معامله گران ارائه می دهد. این اطلاعات برای کمک به معامله گران در درک چگونگی تغییر بازار ضروری است. علاوه بر این، جفت ارز USD/CAD ممکن است به دلیل انتشار داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی از اداره آمار کار، که معمولاً در اولین جمعه هر ماه رخ می‌دهد، نوسان داشته باشد.

مانند سایر ارزها، نرخ دلار آمریکا در معرض تغییرات ناشی از عوامل مختلف از جمله بحران های سیاسی، اقتصادی و پراکنده است. برای اطلاع از مسائلی که ممکن است بر بازارها تأثیر بگذارد، بسیار مهم است که از اخبار و آمارهای مربوط به اقتصاد و سیاست ایالات متحده مطلع شوید.

جفت ارز USD/CAD چیست؟

موارد زیر تأثیرات اصلی بر دلار آمریکا هستند:

 • نرخ بهره تعیین شده توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو)
 • نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (GDP).
 • نرخ های بیکاری
 • در دسترس بودن پول و عملیات فدرال رزرو، مانند چاپ پول
 • قراردادهای تجارت بین المللی، مالیات ها و هزینه هایی که بر جریان محصولات و خدمات تأثیر می گذارد
 • تراز پرداخت ها که شامل حرکت سرمایه، واردات و صادرات است
 • کل بدهی ملی و کسری بودجه کشور
 • رویدادهای مهم سیاسی که بر اقتصاد تأثیر می گذارد
 • سیستم های استحقاقی دولتی مانند مدیکر و تامین اجتماعی.
 • پس انداز مصرف کننده و سطح درآمد خانواده

CAD

بانک مرکزی کانادا تأثیر قابل توجهی بر ارزش دلار کانادا (CAD) دارد. اگرچه از سال 1998 هیچ مداخله مستقیم ارزی صورت نگرفته است، اما بانک همچنان سیاست هایی را برای ارتقای رشد اقتصادی و رشد اشتغال اجرا می کند.

کانادا از نزدیکی خود به ایالات متحده به عنوان تامین کننده مهم مواد و کالاها، از جمله چوب، غلات، مواد معدنی و نفت سود می برد. بخش واردات/صادرات کانادا با این نزدیکی تقویت شده است که از موقعیت قوی ارز این کشور در بازار ارز بین المللی نیز حمایت می کند.

در زیر متغیرهای موثر بر CAD آمده است:

 • تغییرات در قیمت کالاها، از جمله نفت، پتاس و سایر کالاهای اصلی
 • نرخ بهره بانک مرکزی کانادا (BoC)
 • نرخ اشتغال در سراسر کشور و میزان اشتغال زایی
 • کسری بودجه دولت و سطح کل بدهی ملی
 • متغیرهای سیاسی و سیاست های اقتصادی جهانی که بر کانادا تأثیر می گذارد
 • رابطه کانادا و آمریکا چقدر خوب است؟

نحوه معامله جفت USD/CAD

یک فرد این امکان را دارد که USD به CAD را از طریق یک قرارداد برای تفاوت (CFD) برای یک جفت ارز خاص معامله کند، که به آنها امکان می دهد در مورد نوسانات قیمت حدس و گمان کنند.

CFD یک ابزار مالی است که شامل توافق بین یک کارگزار و یک سرمایه گذار است. در این قرارداد، یکی از طرفین متعهد می شود که مابه التفاوت ارزش وثیقه بین شروع و پایان معامله را به دیگری بپردازد. معامله‌گران می‌توانند با انتظار افزایش قیمت، یک موقعیت خرید داشته باشند، یا با گمانه‌زنی بر کاهش قیمت، یک موقعیت کوتاه داشته باشند. معاملات CFD معمولاً به عنوان یک سرمایه گذاری یا تجارت کوتاه مدت دیده می شود زیرا معمولاً در یک چارچوب زمانی محدود استفاده می شود.

به عنوان مثال، زمانی که جفت ارز USD/CAD را با استفاده از CFD معامله می کنید، در مورد حرکت دارایی پایه حدس و گمان می زنید. اگر فکر می‌کنید ارزش دلار آمریکا افزایش می‌یابد، می‌توانید با به دست آوردن یک CFD یک موقعیت طولانی داشته باشید. از سوی دیگر، اگر فکر می‌کنید دلار آمریکا در برابر ارز کانادا ارزش خود را از دست می‌دهد، می‌توانید با فروش یک CFD موقعیت فروش داشته باشید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید