• خانه
  • وبلاگ
  • تکنیک های فارکس | چگونه این فرآیند معاملاتی را آزمایش کنیم

تکنیک های فارکس | چگونه این فرآیند معاملاتی را آزمایش کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تکنیک های فارکس | چگونه این فرآیند معاملاتی را آزمایش کنیم


بازار فارکس یک بازار مالی فوق‌العاده فعال و بسیار پرنوسان است که میلیون‌ها معامله‌گر در سراسر جهان به آن دسترسی دارند. با حجم معاملات روزانه بیش از 6 تریلیون دلار، نیاز به مهارت و تجربه قوی برای جلوگیری از ضررهای قابل توجه ضروری است. راه‌های زیادی برای تجارت فارکس وجود دارد که هر کدام مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و شکل تحلیل بازار خاص خود را دارند. این چیزی است که ما در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

تکنیک های معاملات فارکس

در زیر برخی از تکنیک های رایج فارکس که معامله گران برای به حداکثر رساندن سود بالقوه استفاده می کنند آورده شده است:

معاملات پرایس اکشن

معامله گرانی که از استراتژی اقدام قیمت استفاده می کنند معمولاً بر اساس حرکت قیمت واقعی یک جفت ارز به جای شاخص ها یا تجزیه و تحلیل، تصمیمات معاملاتی را اتخاذ می کنند. آنها به ابزارها و الگوهای حرکت قیمت اشاره خواهند کرد. این شامل میله‌های قیمت، نوارهای قیمت، شکست‌ها و خطوط روند می‌شود. آنها همچنین به ساختارهای کندل استیک، کانال ها و حمایت و مقاومت نگاه خواهند کرد. معاملات پرایس اکشن در میان معامله گران روزانه که به سرعت موقعیت های خود را باز و بسته می کنند، محبوب است. این استراتژی می تواند برای معامله گران جدیدی که می خواهند مهارت ها و دانش خود را با معاملات کوچکتر آزمایش کنند مفید باشد.

تجارت محدوده

Range Trading یک تکنیک معاملاتی فارکس است که در آن معامله گران در دوره های حمایت خرید می کنند و در دوره های مقاومت برای یک اوراق بهادار معین می فروشند. یک محدوده معاملاتی زمانی اتفاق می‌افتد که یک اوراق بهادار بین قیمت‌های ثابت بالا و پایین در یک دوره زمانی معامله می‌کند. معامله گران با خرید مکرر در خط روند حمایت و فروش در خط روند مقاومت تا زمانی که امنیت از کانال قیمت خارج شود، به دنبال به حداکثر رساندن سود در معاملات دامنه هستند. گفته می شود که معاملات محدوده زمانی یک استراتژی موثر است که بازار فارکس فاقد جهت باشد، اما در طول یک بازار روند ضعیف ترین است.

تکنیک های فارکس | چگونه این فرآیند معاملاتی را آزمایش کنیم

معاملات روند

معامله گر روند کسی است که به روندها نگاه می کند تا فرصت های معاملاتی را شناسایی کند. آنها از شاخص های فنی برای حدس و گمان جهت گیری بازار استفاده می کنند. یک معامله گر روند از این تکنیک برای شناسایی یک روند در سریع ترین زمان ممکن استفاده می کند و قبل از تغییر روند از بازار خارج می شود. قیمت هایی که در حال افزایش هستند معمولا نشان دهنده یک روند صعودی هستند. کاهش قیمت ها معمولا نشان دهنده یک روند نزولی است. زمانی که قیمت ها به سمت بالا یا پایین حرکت نمی کنند (حرکت افقی قیمت) به بازاری گفته می شود که در یک روند جانبی قرار می گیرد.

معاملات موقعیتی

یک معامله گر موقعیت معمولاً به طور فعال معامله نمی کند. برخلاف معامله گران روزانه، آنها معمولا یک سرمایه گذاری را برای بلندمدت با این انتظار که ارزش آن افزایش می یابد، خریداری می کنند. این نوع معامله‌گران معمولاً تنها در صورتی نوسانات کوتاه‌مدت قیمت یا انتشار اخبار را در نظر می‌گیرند که معتقد باشند موقعیت خود تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

معاملات روزانه

برخلاف یک معامله گر موقعیت، یک معامله گر روزانه به دنبال سود بردن از حرکت های کوتاه مدت در قیمت یک ابزار است. آنها بارها در طول روز با استفاده از تکنیک های مختلف معامله می کنند، معمولاً موقعیت ها را قبل از پایان روز معاملاتی بسته می کنند. معاملات روزانه اغلب به تحلیل تکنیکال برای موفقیت بستگی دارد. این نیاز به درجه بالایی از تمرکز، زمان و عینیت دارد. اگرچه معاملات روزانه پتانسیل بازدهی عالی را ارائه می دهد، اما با حرکات ناگهانی که منجر به زیان های بزرگ می شود نیز بسیار نوسان است.

اسکالپینگ فارکس

با استفاده از این تکنیک معاملاتی کوتاه‌مدت، معامله‌گر به دنبال کسب یک سری سود سریع از باز کردن و بستن چندین معامله است. اسکالپرها معمولاً برای چند ثانیه یا چند دقیقه موقعیت خود را حفظ می کنند. این یک شکل از معاملات روزانه است که با سطوح بالایی از استرس مشخص می شود، بنابراین مدیریت ریسک کلید کاهش ریسک ضرر است. اسکالپینگ فارکس نیاز به تصمیم گیری سریع دارد و احتمال اشتباه را افزایش می دهد. بنابراین درک خوب پویایی بازار فارکس برای کاهش اشتباهات یا تکانشگری بیش از حد کلیدی است.

معاملات نوسانی

معامله‌گری که از استراتژی معاملاتی نوسانی استفاده می‌کند، تمایل دارد یک موقعیت را برای چندین ساعت یا چند روز (گاهی اوقات طولانی‌تر) حفظ کند. آنها این کار را انجام می دهند تا از حرکات سوداگرانه قیمت سود ببرند. یک معامله گر نوسانی معمولاً در «بالاهای نوسانی» می فروشد یا در «پایین نوسان» (یا برعکس) خرید می کند. آنها معمولاً تصمیمات معاملاتی را با استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی اتخاذ می کنند. این تکنیک معاملاتی فارکس می تواند تحت تأثیر جهش های ناگهانی بازار قرار گیرد، بنابراین هوشیاری برای جلوگیری از ضررهای سنگین حیاتی است.

تجارت حمل فارکس

این استراتژی یک تکنیک محبوب معاملاتی است که شامل فروش (یا قرض گرفتن) ارز با نرخ بهره پایین تر برای خرید ارز با نرخ بهره بالاتر است. معاملات فارکس بر این ایده استوار است که معامله گر نرخ بهره پایینی را به ارز فروخته شده (یا قرض گرفته شده) می پردازد، در حالی که از نرخ بهره بالاتر بر روی ارزی که خریده سود می برد. تفاوت بین این دو را اختلاف نرخ بهره می گویند.

تجارت شکست

معامله گر شکست به کسی گفته می شود که به محض اینکه قیمت از محدوده (یا سطح آن) خارج شود، به دنبال ورود به یک موقعیت است. هنگامی که قیمت از سطح (یا محدوده) بالاتر می رود، به آن شکست می گویند. معامله گران شکست به طور منظم از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و زمانی که قیمت فراتر از خط روند یا الگوی نمودار حرکت می کند، معاملات را انجام می دهند. انواع الگوهای شکست که معامله گران برک آوت به آنها توجه می کنند، الگوهای نمودار، شاخص های فنی یا فاندامنتال هستند. برای مدیریت ریسک، این نوع معامله گر می تواند از دستورات توقف و فروش استفاده کند.

تکنیک های فارکس | چگونه این فرآیند معاملاتی را آزمایش کنیم

تجارت آنلاین

این تکنیک معاملاتی فارکس شامل قرار دادن سفارشات خرید و فروش در فواصل زمانی بالاتر و پایین‌تر از قیمت معین است. این تکنیکی است که به دنبال کسب سود از حرکات قیمت بازار (سود روند و دامنه) است. تجارت شبکه ای نیازی به حدس و گمان زیادی ندارد و می توان آن را خودکار کرد. با این حال، اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند منجر به تلفات بزرگ شود، به خصوص اگر محدودیت های توقف ضرر فعال نشده باشند یا شبکه بیش از حد بزرگ یا پیچیده شود. مدیریت ریسک کلیدی است.

تجارت در اخبار

تجارت خبری استراتژی است که در آن یک معامله گر سعی می کند از نوسانات بازار که ناشی از یک رویداد خبری مهم است، سود ببرد. این شامل هر چیزی از وقوع جنگ، یک فاجعه زیست محیطی، اعلام یک سیاست پولی جدید و غیره است. معاملات اخبار معمولاً با ریسک بالایی همراه است زیرا نوسانات بازار در این دوره ها تمایل به افزایش دارد. علاوه بر این، توزیع برخی ابزارهای تجاری نیز ممکن است به طور قابل توجهی گسترش یابد. معاملات باز و خروج نیز می تواند به دلیل جهش های غیرمنتظره بازار نوسانات بیشتری پیدا کند.

تست تکنیک های معاملات فارکس

یکی از راه‌های آزمایش تکنیک‌های مختلف معاملات فارکس، از طریق حساب معاملاتی آزمایشی است. باز کردن یک حساب آزمایشی با یک کارگزار فارکس پیشرو CFD مانند IronFX به شما این فرصت را می دهد که تکنیک ها را در یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده با استفاده از وجوه مجازی آزمایش کنید. شما قادر خواهید بود استراتژی های معاملاتی فارکس خود را آزمایش کنید و تجارت را برای بهبود مهارت های خود تمرین کنید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.