تولید ناخالص داخلی و تولید صنعتی چین

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید ناخالص داخلی و تولید صنعتی چین


کاهش اخیر یوان در برابر دلار کند شده است. نرخ رسمی پایین تر تعیین شده است (با فرض قوی تر شدن یوان) و اوایل امروز مشخص شد که بانک های دولتی بزرگ در حال خرید ارز خود (و فروش دلار) در بازار نقدی هستند. این به عنوان تلاشی برای تقویت ارز تلقی می شود که در ماه اکتبر با تقویت دلار در مواجهه با عدم اطمینان اقتصادی، جایگاه قابل توجهی را از دست داد.

همچنین قابل توجه است که این اقدام پیش از انتشار داده های اقتصادی کلیدی از چین انجام می شود که فردا انتظار می رود. چین اولین اقتصاد بزرگی است که داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه را گزارش می دهد و احتمالاً توجه زیادی را به خود جلب می کند. سه ماهه دوم به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرنطینه های مداوم قرار گرفت، اما اعتقاد بر این است که این فشار در سه ماهه سوم کاهش یافته است. در حالی که برخی از شهرها قرنطینه را تجربه کرده‌اند، اما مدت زمان این تعطیلی‌ها را نداشته‌اند یا صنایع بزرگ را تحت تأثیر قرار نداده‌اند. و پیش‌فرض این است که شرکت‌ها برای دور زدن برخی از محدودیت‌ها تنظیم شده‌اند.

کمک به رشد

علاوه بر این، دولت چین مجموعه ای از اقدامات را برای بهبود دسترسی به سرمایه و حمایت از بازار داخلی انجام داده است. بنابراین، اگر داده های تولید ناخالص داخلی کمتر از حد انتظار باشد، می تواند تأثیر بیشتری داشته باشد. زیرا این بدان معناست که اقتصاد زیربنایی بدون حمایت دولت بدتر است و اقدامات حمایتی آنطور که انتظار می‌رود تأثیری ندارد.

انتظار می رود رشد سه ماهه سوم چین به 3.5 درصد افزایش یابد. در مقایسه با -2.6٪ قبل. که فشار می آورد رشد تولید ناخالص داخلی سالانه تا 3.4٪ از 0.4٪. این کمتر از هدف نیمه رسمی 5.0 درصد برای امسال است، اما هنوز یک بهبود قابل توجه است.

پیامدهای جهانی

چین به‌عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد تولیدی جهان، یک فشارسنج برای عملکرد اقتصادی به‌ویژه در سه ماهه سوم سال است. تقاضای جهانی مصرف کنندگان در سه ماهه پایانی سال افزایش یافت، به این معنی که شرکت های چینی تولید خود را در سه ماهه سوم افزایش دادند تا به سفارشات برسند. این برای حفظ قیمت کالاها ضروری است.

انتظار می رود تولید صنعتی سپتامبر چین به 4.5 درصد افزایش یابد رشد سالانه 4.2 درصد قبلا. اگر رشد در یک راستا باشد، احتمالاً از دیدگاه های فعلی در مورد اقتصاد جهانی حمایت می کند. اما عملکرد ضعیف این معیار یک سوال نگران‌کننده را ایجاد می‌کند: آیا کاهش رشد تولید چین به دلیل مشکلات داخلی خواهد بود یا کمبود تقاضای جهانی؟

سایر نشانه ها

انتظار می رود خرده فروشی ماه سپتامبر چین به شدت کاهش یابد و به رشد سالانه 3.3 درصد برسد نسبت به 5.4 درصد در ماه اوت. این علیرغم افزایش پیش بینی شده خرید خرده فروشی در آستانه تعطیلات رسمی یک هفته ای است.

همچنین انتظار می‌رود نرخ بیکاری چین در ماه سپتامبر به 5.4 درصد برسد. از 5.3 درصد در ماه اوت. این نشان دهنده معکوس شدن روندی است که پس از اوج قرنطینه در آوریل و قبل از بازگشت وضعیت اشتغال به سطح سال قبل مشاهده شد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد CNY با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.