• خانه
  • وبلاگ
  • تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا و ترافیک کابلی

تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا و ترافیک کابلی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا و ترافیک کابلی


Cable با یک نقطه داده که می تواند اجماع در مورد آنچه BOE در جلسه بعدی خود انجام خواهد داد تغییر دهد، دوباره مورد توجه قرار گرفته است. آخرین نظرسنجی از اقتصاددانان احتمال افزایش 67 درصدی دیگر نرخ بهره را نشان می دهد. بقیه انتظار دارند BOE متوقف شود.

رمضان پاورقی EN

ناامیدی در داده های تولید ناخالص داخلی باعث شد تا معامله گران انتظار داشته باشند که افزایش احتمال کمتری داشته باشد. از سوی دیگر، اگر تولید ناخالص داخلی بیش از حد انتظار رشد کند، اجماع در مورد افزایش نرخ می‌تواند بیشتر تثبیت شود و از پوند حمایت کند.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تولید ناخالص داخلی ماهانه بریتانیا در ماه فوریه 0.1 درصد افزایش یابد. در مقایسه با 0.3٪ در ژانویه، که یک بهبود شگفت انگیز از -0.5٪ ثبت شده در دسامبر بود. بریتانیا موفق شد در پایان سال گذشته یک سه ماهه مثبت را ثبت کند و از لحاظ فنی از سقوط به رکود جلوگیری کند. اما نگرانی ها در مورد رشد آهسته از بین نرفته است. انتظار می رود نرخ رشد سه ماهه در مقایسه با 0.0 درصدی که قبلاً گزارش شده بود، 0.1- باشد.

انتظار می رود تولید صنعتی منفی دیگری را نشان دهد، اگرچه به بدی ماه قبل نیست. پیش بینی تولید سالانه تولید -4.7 درصد در مقایسه با -5.2 درصد در ژانویه است. این تا حدودی به دلیل تغییر در رقم ماهانه بود که انتظار می رود 0.2٪ در مقایسه با -0.3٪ گزارش شده قبلی باشد.

ابرهای جمع شده

همین دیروز، صندوق بین المللی پول پیش بینی های رشد سالانه خود را به روز کرد و تأیید کرد که بریتانیا تنها اقتصاد بزرگی خواهد بود که رشد منفی را در سال جاری ثبت می کند. با این حال، پیش‌بینی‌ها از 0.6- درصد پیش‌بینی‌شده قبلی به 0.3- کاهش یافت.

جدای از فشارهای تورمی بالقوه، اعتصابات گسترده در بریتانیا در ماه های اخیر به کاهش بهره وری کمک کرده و بر پیش بینی های تولید ناخالص داخلی تاثیر گذاشته است. BOE در مورد حمله به تورم به همان اندازه ایالات متحده مردد بوده است و اکنون حتی بانک مرکزی اروپا می ترسد که وضعیت اقتصادی را بدتر کند. سال گذشته BOE پیش‌بینی کرد که بریتانیا در حال حاضر در رکود بوده است، اما از نظر فنی محقق نشد.

همه اینها برای کابل چه معنایی دارد؟

مشکل اصلی کابل همچنان با BOE است و میزان تاخیر آن در حال افزایش است. فدرال رزرو توانست شکاف نرخ بهره در بریتانیا را افزایش دهد و دلار را نسبتاً جذاب تر از پوند کند. در همین حال، بانک مرکزی اروپا در حال کاهش شکاف نرخ بهره است و انگیزه سرمایه گذاران برای مهاجرت به این قاره را افزایش می دهد. اگر ECB همانطور که انتظار می رود 50 واحد در ثانیه افزایش یابد و BOE نتواند در جلسه بعدی افزایش یابد، آنگاه نرخ بهره بین دو اقتصاد یکسان خواهد بود. اما با تورم بالاتر بریتانیا، بازده واقعی اوراق قرضه به نفع اتحادیه اروپا خواهد بود و می تواند همچنان بر پوند تاثیر بگذارد.

اگر بریتانیا رشد تولید ناخالص داخلی را بهتر از حد انتظار مدیریت کند، نگرانی های BOE در مورد انقباض در اقتصاد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این می تواند به کابل قوی تری تبدیل شود زیرا سرمایه گذاران به طور فزاینده ای از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در اواخر سال استقبال می کنند. اما با توجه به حاشیه ناچیز بالای صفر، یک رقم تولید ناخالص داخلی کمی ضعیف می‌تواند منجر به نگرانی‌های رکود و کاهش پوند شود.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده