• خانه
  • وبلاگ
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بریتانیا و شروع رسمی رکود؟

تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بریتانیا و شروع رسمی رکود؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بریتانیا و شروع رسمی رکود؟


پس از چندین ماه هشدار مبنی بر اینکه انگلیس به سمت رکود می رود، پس از آخرین جلسه او بیرون آمد و گفت رکود اتفاق افتاده است. البته، داده ها هنوز برای نشان دادن آن منتشر نشده اند. از آنجایی که تعریف فنی رکود دو فصل متوالی رشد منفی است، داده‌ها حداکثر تا سه ماهه اول سال آینده در دسترس نخواهد بود.

اما ما می‌توانیم اولین نشانه‌هایی را ببینیم که ممکن است در انبوه داده‌هایی که پیش از باز شدن بازار جمعه از بریتانیا منتشر می‌شود، باشیم. چندین شاخص وجود دارد که می تواند بازار را به خودی خود حرکت دهد، مانند تراز تجاری و شاخص های تولید. اما آنچه احتمالاً بیش از همه مورد توجه معامله گران قرار می گیرد، گزارش تولید ناخالص داخلی است.

مراقب چه چیزی باشیم

انتظار می رود تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم انگلستان به -0.5٪ برسد.، از 0.2% گزارش شده در سه ماهه دوم کاهش یافته است. این می تواند اولین مورد از دو سه ماهه منفی باشد که از نظر فنی بیان می کند که رکود وجود دارد. انتظار می رود رشد سالانه تولید ناخالص داخلی به نصف به 2.1 درصد برسد. از 4.4 درصد در سه ماهه تابستان.

لازم به ذکر است که چندین عامل کاهش دهنده وجود دارد. سه ماهه سوم استعفای جانسون از سمت نخست وزیری و عدم قطعیت متعاقب آن در مورد اینکه چه کسی زمام امور را به دست خواهد گرفت، است. سپس انتشار فاجعه‌بار «مینی بودجه» Truss در حال حاضر بدنام بود که BOE را مجبور به مداخله در بازارها کرد و احتمالاً به کاهش سرعت سرمایه‌گذاری تجاری کمک کرد. اگر نخست وزیر سوناک بتواند اعتماد سرمایه گذاران را بازگرداند، ممکن است برخی از این شرایط در سه ماهه چهارم بهبود یابد. اگر تاریخ این سه ماهه آنطور که انتظار می‌رفت بد نباشد، بریتانیا از نظر فنی می‌تواند از رکود خارج شود. این می‌تواند به بازارها فرصتی دهد تا حتی اگر نتیجه منفی وجود داشته باشد، بازگردند.

واکنش بازار

انتظار می رود سرمایه گذاری در سه ماهه سوم بریتانیا به 1.3 درصد کاهش یابد. در مقایسه با 3.7 درصد قبلی. این در حالی است که انتظار می رود تولید صنعتی مجددا منفی 4.3 درصد در مقایسه با 5.2- درصد قبلی باشد. این عوامل می توانند برای نحوه پردازش داده های تولید ناخالص داخلی در بازار مهم باشند.

افزایش قیمت انرژی و عدم اطمینان در اقتصاد، دلایل اصلی عملکرد ضعیف سرمایه گذاری و صنعت است. اما اگر این اعداد آنطور که انتظار می‌رفت بد نبود و همراه با نتیجه تولید ناخالص داخلی نه به بدی مورد انتظار نبود، می‌توانست به بازارها فضای تنفسی بدهد.

BOE کلید است

هرچه اقتصاد بدتر باشد، BOE فضای کمتری برای ادامه مبارزه با تورم دارد. این بدان معناست که تولید ناخالص داخلی بدتر از حد انتظار می تواند منجر به ضعف بیشتر پوند شود و کار BOE را پیچیده کند. اما داده‌های تولید ناخالص داخلی بهتر از حد انتظار – و به‌ویژه بخش تولید – ممکن است به این معنی باشد که اقتصاد فضای کمی برای BOE دارد تا به افزایش یا نگه داشتن نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تری ادامه دهد.

این احتمالاً از پوند حمایت می کند، اگرچه بازار سهام ممکن است واکنش منفی نشان دهد. عامل دیگری که سرمایه گذاران را نگران می کند کل بودجه دولت بریتانیا است. افزایش سرمایه گذاری و رشد بهتر از حد انتظار می تواند به حفظ درآمدهای مالیاتی برای خزانه داری کمک کند.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد GBP آزمایش کنید! حساب Orbex خود را باز کنید و اکنون تجارت را شروع کنید.