• خانه
  • وبلاگ
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین و چشم انداز جهانی

تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین و چشم انداز جهانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول چین و چشم انداز جهانی


چین فردا اعداد و ارقام مورد انتظار رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول خود را همراه با چندین عدد دیگر که در غیر این صورت بازار را تغییر می دهند، گزارش خواهد کرد. چین اولین اقتصاد بزرگ جهان است که تولید ناخالص داخلی خود را برای این چرخه گزارش می دهد و سرمایه گذاران می توانند عملکرد اقتصادی جهانی را از آن دریافت کنند. سهم بزرگ صادرات در تولید ناخالص داخلی چین احتمالاً نشانگر تقاضای جهانی و انعطاف پذیری مصرف کننده است. در همین حال، این احتمالاً کلید چشم انداز کالاها و ارزهای مربوط به آنها است.

رمضان پاورقی EN

انتظارات زیادی وجود داشت که چین پس از برداشته شدن محدودیت‌های کووید، در سه ماهه اول بهبودی بزرگی داشته باشد. اما ارقام Q4 به طور قابل توجهی بالاتر از حد انتظار بود، به این معنی که فضای کمتری برای بازیابی وجود داشت. تحلیلگران جهانی عملکرد اقتصادی ضعیفی را برای چین در سال جاری پیش بینی کردند و حتی دولت چین نیز اهداف کمتر جاه طلبانه ای را ارائه کرد.

نوار پایین برای برنده شدن

همه این عوامل می تواند شرایطی را ایجاد کند که تحلیلگران رشد چین را دست کم بگیرند. عملکرد قوی تر از حد انتظار در دومین اقتصاد بزرگ جهان می تواند به طور قابل توجهی از ریسک پذیری حمایت کند. پس از انتشار درآمدهای بزرگ بانک های ایالات متحده در روز جمعه، نشانه هایی برای سرمایه گذاران وجود داشت که امیدوارتر شوند. بهبود اقتصادی مورد انتظار در چین محقق نشده است و نشانه‌ای از این که بیش از چشم‌انداز فعلی است، می‌تواند از بازارهای جهانی حمایت کند.

از سوی دیگر، یک ناامیدی قابل توجه می تواند مجموعه ای از داده های اقتصادی را که به رکود جهانی در سال جاری اشاره دارد، پیچیده کند. خطر کمی که وجود دارد بسیار ترسناک است و با اولین نشانه های نتایج منفی ناپدید می شود. عملکرد ضعیف در چین می تواند بر بازارهای سهام در سراسر جهان و همچنین ارزهای کالایی تأثیر بگذارد و دلار را تقویت کند.

آنچه بازار به دنبال آن است:

توافق بر این است که چین رشد تولید ناخالص داخلی 1.7 درصدی را گزارش خواهد کرد. در سه ماهه اول، بالاتر از 0.0٪ ثبت شده در سه ماهه پایانی سال گذشته است. اما این تنها نشان دهنده نرخ رشد 3.2 درصدی نسبت به سال قبل است. این در مقایسه با هدف 5.0٪ برای سال تعیین شده توسط دولت چین برای سال است.

همانطور که برای سایر داده های کلیدی، انتظار می رود نرخ بیکاری از 5.6 درصد قبلی به 5.5 درصد کاهش یابد. در همین حال، انتظار می‌رود تولیدات صنعتی در مقایسه با 2.4 درصدی که در ماه گذشته گزارش شده بود، نرخ رشد سالانه نسبتاً متوسط ​​2.7 درصدی را نشان دهد.

چشم انداز آینده

دولت چین طیف وسیعی از محرک‌ها را در سه ماه گذشته ارائه کرده است، از جمله کاهش نسبت ذخایر الزامی، که معادل کاهش نرخ بهره است. اگر اقتصاد با توجه به سطح حمایتی که در حال حاضر دریافت می‌کند، رشد قابل توجهی نشان ندهد، این امر می‌تواند منجر به نگرانی‌هایی برای بقیه سال شود.

انتظار می‌رود که بزرگترین مشتری چین، ایالات متحده، در ماه‌های آینده وارد رکود شود و خرده‌فروشی در حال کاهش است. نگرانی این است که سه ماهه اول می تواند تخمین رشد بالای چین و در نتیجه تقاضا برای مواد خام را نشان دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم. اکنون حساب Orbex خود را باز کنید.

باز کردن یک حساب زنده