• خانه
  • وبلاگ
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول اروپا و CPI مارس

تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول اروپا و CPI مارس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول اروپا و CPI مارس


مجموعه‌ای از داده‌های فردا وجود دارد که می‌تواند چشم‌انداز کاری را که بانک مرکزی اروپا ممکن است در نشست بعدی خود انجام دهد تغییر دهد. پیش از انتشار داده‌های کل منطقه یورو که هفته آینده منتشر می‌شود، هم فرانسه و هم آلمان داده‌های اولیه‌ای را از CPI مارس و تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول ارائه کردند. بلافاصله پس از آن، ECB جلسه سیاستگذاری خود را برگزار خواهد کرد و گمانه زنی ها در مورد آنچه ممکن است در آنجا اتفاق بیفتد، بیداد می کند.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

اول، داده ها

فرانسه روزی را آغاز خواهد کرد که می تواند برای یورو بسیار دشوار باشد زیرا داده های کلیدی در چند ساعت باز شدن بازار منتشر می شود. معمولاً اولین کسی که گزارش می دهد، لحن آن روز را تنظیم می کند، زیرا اعداد تمایل دارند در یک ردیف قرار گیرند. اما اگر تفاوت زیادی بین نقاط داده وجود داشته باشد، می تواند باعث معکوس شدن جفت یورو شود.

انتظار می رود تولید ناخالص داخلی اولیه سه ماهه اول فرانسه رشد سه ماهه 0.1٪ را نشان دهد. که مانند قبلی خواهد بود. این نشان دهنده نرخ رشد سالانه فقط 0.3 درصد است که نسبت به 0.5 درصد در پایان سال گذشته کاهش یافته است. فرانسه مجموعه‌ای از اعتصاب‌ها را تجربه کرد که با وجود کاهش قیمت انرژی که می‌توانست به کسب‌وکارها برای غلبه بر مشکلات عرضه کمک کند، تولید را با مشکل مواجه کرد.

CPI در مقابل تولید ناخالص داخلی

در چند ساعت آینده، هر استان آلمان اطلاعات ماهانه CPI خود را گزارش خواهد کرد. بازار می تواند واکنش نشان دهد زیرا داده ها به تشریح وضعیت تورم در بزرگترین اقتصاد منطقه یورو کمک می کند. اما فرانسه با گزارش تغییر CPI سالانه خود درست قبل از باز شدن بازار، این را پیش بینی می کند. انتظار می رود CPI فرانسه در 5.6% “چسبنده” باقی بماند در مقایسه با 5.7 درصد قبلی.

آلمان سپس داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول خود را گزارش خواهد کرد که انتظار می رود به رشد 0.1 درصدی بازگردد در مقایسه با -0.4٪ قبل. این به کشور کمک می کند تا از یک رکود فنی جلوگیری کند، که در صورتی اعلام می شود که این رقم به اندازه کافی انتظارات را شکست دهد تا به منفی سقوط کند. انتظار می رود نرخ رشد سالانه به شدت کاهش یابد و به 0.2٪ در مقایسه با 0.9٪ ثبت شده در سه ماهه گذشته به دلیل اثرات پایه، جایی که در سه ماهه اول سال گذشته اقتصاد پس از کمرنگ شدن نوع Omicron بازگشایی شد.

در نهایت، آلمان تورم تلفیقی خود را گزارش خواهد کرد که انتظار می رود مانند فرانسه «چسبنده» بماند، اما با نرخ بالاتر. انتظار می رود تغییر شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مارس آلمان به 7.3 درصد برسد. در مقایسه با 7.4 درصد قبلی.

اقدامات بالقوه توسط بانک مرکزی اروپا

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که بانک مرکزی اروپا در حال دستیابی به اجماع برای افزایش ۲۵ واحد پایه نرخ بهره در نشست بعدی خود است، اما نه دو برابر این میزان از جدول. اما مقامات هشدار دادند که با توجه به پیامدهای وضعیت بانکی، افزایش بیشتر نرخ‌ها به نرخ تورم بسیار بالاتری برای توجیه آن نیاز دارد.

نگرانی های عمومی در مورد سلامت بانک ها هزینه وام را افزایش داده است که تأثیر عملی مشابه افزایش نرخ سود دارد. اما گزارش‌های درآمد اخیر از بانک‌های بزرگی مانند BBVA و Deutsche Bank در اوایل امروز نشان داد که بخش بانکداری اروپا کاملاً مستحکم است. این می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا اعتماد خود را به بانک ها حفظ کنند و هزینه های استقراض را کاهش دهند – که به نوبه خود باعث می شود بانک مرکزی اروپا احتمال افزایش نرخ ها را پس از جلسه بعدی افزایش دهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده