تورم در ژاپن و شایعات YCC

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تورم در ژاپن و شایعات YCC


ژاپن در روزهای آینده برخی از داده های کلیدی را منتشر خواهد کرد که می تواند جهت گیری ین را فراهم کند. ین اخیراً «عادی» رفتار نکرده است، زیرا معامله گران به نظرات مقامات ژاپنی که ممکن است نشان دهنده مداخله برای حمایت از این ارز باشد، پایبند هستند.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

کازوئو اوئدا، رئیس BOJ، برای گیج‌کننده‌تر شدن اوضاع، مواردی را بیان کرد که متناقض به نظر می‌رسند. در اینجا یک توپ از رشته های فارکس وجود دارد که باید باز شود تا ایده بهتری در مورد اینکه ین در میان مدت و بلندمدت به کجا می رود.

اول، داده ها

فردا، ژاپن برای آزادسازی تراز تجاری، انتظار می‌رود که کسری تجاری به تنها 46.7 میلیارد ین کاهش یابد از ¥1.37T گزارش شده در ماه مه. ژاپن تمایل به نوسانات نسبتاً زیادی در آمار تجارت خود دارد، اما اگر پیش بینی درست باشد، این کمترین کسری از نیمه دوم سال 2021 خواهد بود. ضعف ارز (و بهبود مختصر در اوایل سال جاری) یک عامل کلیدی بر تجارت است. ترازنامه، که جزء مهمی از تصمیم گیری BOJ است.

انتظار می رود کاهش کسری به این دلیل باشد که انتظار می رود واردات کاهش یابد در حالی که انتظار می رود صادرات افزایش یابد. بخشی از این پویایی در نتیجه ین ضعیف تر دیده می شود، به این معنی که صادرات با ارزش بالاتری ارزش گذاری می شود. از سوی دیگر کاهش واردات نشان از عدم تحرک در اقتصاد دارد. فرسایش قدرت خرید از ارز ضعیف تر ممکن است به این معنی باشد که شهروندان ژاپنی چیزهای کمتری می خرند. این یک نشانه نگران کننده برای BOJ خواهد بود.

BOJ چه می کند؟

همین یکشنبه گذشته، رئیس BOJ اعتراف کرد که ضعف ین باعث نگرانی است و این بانک می تواند اقداماتی را برای رفع آن انجام دهد. البته او بیشتر از زبان فنی استفاده می کند و از بهبود قیمت ها در بازار صحبت می کند. اما نکته اصلی چیزی است که برای واکنش بازار اهمیت دارد. تنها دو روز بعد، در روز سه‌شنبه، به نظر می‌رسد که او عقب‌نشینی کرده و گفته است که BOJ متعهد به کاهش است.

این تفسیر در حال تغییر معضل BOJ را نشان می دهد که می خواهد به تسهیل برای حمایت از اقتصاد ادامه دهد. این بدان معناست که نگران ین ضعیف تر نباشید زیرا به صادرات کمک می کند. اما ین ضعیف تر به افزایش تورم و کندی اقتصاد کمک کرد. بنابراین BOJ نگران کاهش ین خواهد بود.

پاک کردن اوضاع

اوئدا بارها گفته است که می خواهد شاهد افزایش “پایدار” تورم در نرخ هدف 2٪ باشد. تورم چند ماه است که از این بالاتر بوده است. منظور او این است که تورم بالا در حال حاضر “موقت” و نتیجه ضعف غیربازاری ین است که قیمت کالاهای وارداتی را بالا برده است. «غیر بازاری» در اینجا به معنای چیزهایی مانند حمل و نقل معاملات و شرط‌بندی است که BOJ در صورت تضعیف ارز مداخله نمی‌کند. بانک مرکزی ژاپن در تلاش است تا بازارها را متقاعد کند تا ین را بالاتر ببرند بدون اینکه واقعاً کاری برای تقویت ین انجام دهد.

با این حال، اگر تورم تغییر کند و شروع به افزایش کند، BOJ ممکن است مجبور شود به این نتیجه برسد که نمی تواند کیک خود را بخورد و آن را هم بخورد. این می تواند باعث تقویت ین، مانند گسترش بیشتر YCC شود. انتظار می رود تورم سالانه ژاپن در ژوئن به 3.3 درصد برسد. از 3.2 درصد قبل.

استراتژی خود را در مورد چگونگی عملکرد JPY با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده