• خانه
  • وبلاگ
  • تورم بریتانیا و آنچه که BOE در مورد آن انجام خواهد داد

تورم بریتانیا و آنچه که BOE در مورد آن انجام خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تورم بریتانیا و آنچه که BOE در مورد آن انجام خواهد داد


در حال حاضر 65 درصد احتمال وجود دارد که BOE در جلسه بعدی خود نرخ بهره را یک ربع دیگر افزایش دهد. چیزی که می تواند این انتظارات را تغییر دهد و به آنها مرتبط شود، یک CPI است که با انتظارات فعلی متفاوت است. و بسیاری از مسائل اساسی وجود دارد که می تواند تورم را از پیش بینی های فعلی دور کند.

رمضان پاورقی EN

اما این تنها مسئله ای نیست که می تواند پوند را به طور قابل توجهی تغییر دهد. با شروع کاهش تورم، سایر بانک های مرکزی در حال پایان دادن به برنامه های محرک خود هستند. بریتانیا در حال حاضر در موقعیت بسیار متفاوتی قرار دارد، با بیش از یک سال افزایش متوالی و تورم همچنان دو رقمی است.

آنچه انتظار می رود

انتظار می رود تورم تا یک ماه دیگر دو رقمی بماند اما 10.2 درصد در مقایسه با 10.4 درصد گزارش شده قبلی. بله، از اوج بیش از 11 درصد کاهش یافته است، اما همچنان پنج برابر هدف BOE است و سرسختانه سرسختانه باقی می ماند.

نرخ اولیه به طور قابل توجهی بهتر عمل کرد و انتظار می رود به 6.0 درصد برسد، نسبت به 6.2 درصد در قرائت قبلی کاهش یافته است. این با نرخ های اساسی سایر ارزهای اصلی مانند دلار و یورو مطابقت دارد. از آنجایی که BOE عمدتاً به نرخ بهره کلیدی توجه می کند، این بدان معناست که بانک انگلستان می تواند در مورد سیاست پولی به روشی مشابه سایر بانک های مرکزی عمل کند. این امر می تواند باعث تعجب بازارها شود زیرا آنها نگران نرخ بالای CPI اصلی هستند.

مشکل اصلی

غذای اصلی شامل عناصر فرار مانند انرژی و غذا است. اگرچه قیمت انرژی نسبتاً بالا باقی می ماند، اما با بازگشت قیمت گاز و برق به سطح قبل از جنگ در اوکراین، این قیمت ها کاهش می یابد و انتظار می رود که کاهش یابد. مشکل غذا و به خصوص غذای تازه است. سبد مواد غذایی همچنان بزرگترین محرک تورم در بریتانیا است.

مشکل BOE در اینجا این است که قیمت مواد غذایی باید در درجه اول با مسائل غیر سیاست پولی سروکار داشته باشد. باران کمتر در اسپانیا منجر به تولید کمتر خیار و گوجه فرنگی شد، به ویژه که قیمت آنها به طور قابل توجهی افزایش یافت. افزایش نرخ بهره باران بیشتری را برای جنوب اروپا به ارمغان نخواهد آورد. به عنوان یک واردکننده خالص مواد غذایی، بریتانیا برای پایین نگه داشتن قیمت مواد غذایی به تجارت وابسته است. و برای فرماندار بیلی مودبانه نیست که خیابان داونینگ 10 را به خاطر قیمت های بالاتر مواد غذایی مقصر بداند.

واکنش بازار

قیمت خوک در قیمت تورم به عنوان کسری از بازده مورد انتظار سرمایه گذاری. تورم سرفصل بالاتر فشار صعودی بر بازدهی وارد می کند که به نوبه خود گردش پول را کند می کند. از آنجایی که بریتانیا در سال گذشته به سختی از رکود فرار کرد، تورم بالا می‌تواند منجر به رشد کندتر یا منفی شود.

این به این معنی است که اگر رقم سرفصل CPI بالاتر از حد انتظار باشد، پاسخ صعودی پوند می‌تواند به سرعت خاموش شود یا ناپدید شود. از سوی دیگر، تورم کمتر از حد انتظار نیز احتمالاً بر پوند تأثیر خواهد گذاشت.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده