تمام آنچه نیاز است بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تمام آنچه نیاز است بدانید


طلا به عنوان یک فلز گرانبها محبوب در نظر گرفته می شود و همچنین اولین فلز استخراج شده در جهان است. اعتقاد بر این است که منشأ آن از زباله های فضایی است نه سیاره زمین. طلا همچنین یکی از قدیمی ترین اشکال ارز است. همچنین از زمان کشف آن در حدود 5000 سال پیش توسط تمدن های بشری استفاده شده است.

دلیل اصلی معرفی استاندارد طلا کنترل تورم بود، زیرا قرار بود ارز کاغذی به شمش طلا در خزانه داری محدود شود، اگرچه این رویه اکنون متوقف شده است. با وجود کشف ذخایر طلای بیشتر در نقاطی مانند آمریکا، کارشناسان اعلام کرده اند که تنها حدود 55000 تن طلا باقی مانده است و قابل بحث است که آیا می توان آن را استخراج کرد.

امروزه تجارت آنلاین فلزات در حال محبوبیت است و طلا کمتر یک نماد وضعیت و بیشتر یک مکانیسم ایمنی است. زیرا ارزش طلا به دلیل کمیاب بودن آن افزایش یافته است. طلا اکنون با CFD معامله می شود که دیگر نیازی به داشتن دارایی فیزیکی ندارد.

چندین شمش طلا با تصویری در پس زمینه مربوط به تجارت آنلاین طلا

روش های مختلف تجارت طلا چیست؟

تجارت طلا فرآیند ایجاد درآمد از تفاوت قیمت طلا به دلیل نوسانات بازار است. راه های زیادی وجود دارد که تاجران نقره یا فلزات می توانند طلا را معامله کنند، مانند:

ETF های طلا

نکته اصلی در مورد ETF ها در مقایسه با صندوق های سرمایه گذاری مشترک این است که واحدهای آن فهرست شده و در بورس معامله می شوند.

این یک گزینه سرمایه گذاری خوب برای سرمایه گذاران کوتاه مدت است زیرا هیچ محدودیتی برای برداشت وجود ندارد. بنابراین، بسیار مایع است.

وام طلا

اینها اوراق قرضه طلای دولتی هستند که دولت از طریق بورس لندن به مردم عرضه می کند و معمولاً با نرخ بهره ای ارائه می شود که منبع درآمدی منظم برای سرمایه گذاران است.

آنها برای سرمایه گذاران میان مدت تا بلندمدت مناسب هستند زیرا معمولاً یک دوره قفل برای چنین سرمایه گذاری هایی وجود دارد.

DZR

CFD رایج ترین مسیر برای معامله گران باتجربه است زیرا آنها حرکات قیمت بازار را زیر نظر دارند و دقیقاً می دانند که چه زمانی باید وارد معاملات شوند و از آن خارج شوند.

معاملات CFD طلا بر اساس ایده گمانه زنی در مورد افزایش یا کاهش قیمت طلا است. سود یا زیان معامله گران با تغییر قیمت طلا در طول مدت قرارداد تعیین می شود. هنگام معامله CFD های طلا، می توانید هم در بازارهای صعودی و هم در بازارهای نزولی خرید کنید. در مورد سایر دارایی ها نیز همین اتفاق می افتد.

به عبارت دیگر، قرارداد مابه‌التفاوت یک مشتق مالی است که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با مارجین معامله کنند و به آنها در معرض تجارت فلزات گرانبها و بازار طلا قرار بگیرند. معامله گران به جای خرید طلای واقعی، واحدهای یک ابزار مالی خاص را بر اساس اینکه فکر می کنند قیمت پایه افزایش یا کاهش می یابد، خریداری یا می فروشند.

قراردادهای آتی و اختیار معامله

قراردادهای آتی به سرمایه گذار این امکان را می دهد که قیمت آتی را که قرارداد با آن تسویه می شود، اعم از فیزیکی یا پولی تعیین کند. از سوی دیگر، قراردادهای اختیار معامله به معامله گر این امکان را می دهد که قراردادی را در تاریخ آتی (تا انقضا) با حداقل قیمت اختیار خرید یا فروش بفروشد.

اینها گزینه های معاملاتی خوبی برای اهداف سفته بازی هستند که معامله گران خبره از آنها برای محافظت از پرتفوی خود استفاده می کنند. تجارت آنلاین طلا، قرار گرفتن در معرض تورم و سقوط بازار سهام را کاهش می دهد.

چگونه با نوسان قیمت طلا سود ببریم؟

تقاضا برای طلا به دلیل استفاده از آن در چندین صنعت از جمله در ساخت جواهرات یا استفاده از آن در فناوری و به عنوان ذخیره مالی است. از زمان صنعتی شدن و حتی بیشتر با جهانی شدن، ظهور الکترونیک از سال 1970 چهار برابر شده است، برخی از دلایل دیگر خروج از استاندارد طلا و رشد جمعیت است.

اگرچه طلا یک دارایی پایدار است، اما در طول تاریخ به دلیل تغییر سیاست ها و کشف معادن جدید، نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است. یکی از راه‌های کسب درآمد بالقوه از طریق طلا در این زمان، داشتن سهام در شرکت‌های فعال در استخراج و پردازش شمش است. اما این یک سرمایه گذاری بسیار مخاطره آمیز به دلیل عدم اطمینان حاکم است.

راه دیگر برای بهره مندی از تجارت آنلاین طلا می تواند از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی در رژیم های باثبات باشد، زیرا آنها به عنوان ارز قانونی تعیین شده و بنابراین سرمایه گذاری بسیار مطمئنی هستند. ETF های طلا را می توان به راحتی از طریق بورس های کالایی محبوب مانند بورس کالای شیکاگو، بورس کالای توکیو و غیره معامله کرد. قیمت طلا همچنین می تواند در هنگام معامله جفت ارزهای دارای اهرم طلا در نوسان باشد.

چند شمش طلا در نمودار میله ای قرمز و آبی مربوط به تجارت آنلاین طلا

نظرات نهایی در مورد تجارت طلا

این بسیار مهم است که بدانید تجارت فارکس و تجارت کالا به طور کلی چگونه کار می کند قبل از اینکه شخص وارد عرصه تجارت طلا شود. اگرچه کاملاً ترسناک به نظر می رسد، اما با در نظر گرفتن تمام استراتژی های فنی و تجزیه و تحلیل از طریق تحقیقات بازار، به طور بالقوه می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد. با این حال، معامله گران باید مراقب زمان ورود و خروج از معاملات و همچنین در تعیین دوره سرمایه گذاری باشند زیرا این امر از اهمیت بالایی برخوردار است.

CFD های طلا را با IronFX معامله کنید

به عنوان یک کارگزار پیشرو از سال 2010، IronFX یک کارگزار CFD طلا قابل اعتماد است. با داشتن مواد آموزشی و فروش کافی و همچنین خدمات و شرایط پیشرفته، معامله گران می توانند از موارد زیر استفاده کنند:

  • بیش از 500 ابزار مالی
  • تنوع سبد
  • حساب آزمایشی بدون ریسک
  • بلند یا کوتاه
  • پلت فرم معاملاتی MT4

همچنین مدرسه بازرگانی IronFX و وبلاگ معاملاتی وجود دارد که معامله‌گران می‌توانند آن‌ها را بررسی کنند تا تجارت خود را به سطح بعدی برسانند.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه در عوض یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

تمام آنچه نیاز است بدانید
تمام آنچه نیاز است بدانید