تفاوت سرمایه گذاری و تجارت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت سرمایه گذاری و تجارت


سرمایه گذاری و تجارت دو رویکرد بسیار متفاوت برای تلاش برای کسب سود در بازارهای مالی هستند. به طور کلی، سرمایه گذاری رویکردی بلندمدت دارد، در حالی که تجارت بر خرید و فروش کوتاه مدت متمرکز است.

سرمایه گذاری و معامله ممکن است برای فردی نسبتاً بی تجربه در بازار مالی بخشی از یک فرآیند به نظر برسد، اما در واقع این دو روش بسیار متفاوت هستند. بیایید نگاهی به این دو بیندازیم تا تفاوت بین آنها را درک کنیم.

سرمایه گذاری

هدف از سرمایه گذاری، ایجاد ثروت تدریجی در یک دوره زمانی طولانی با خرید و نگهداری پرتفویی از سهام، سبد سهام، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی است.

سرمایه‌گذاری‌ها را می‌توان برای چندین سال یا حتی چند دهه نگهداری کرد و سرمایه‌گذاران از افزایش ارزش سرمایه‌گذاری و مزایایی مانند سود و درآمد سود سهام بهره‌مند می‌شوند. نوسانات بازار اجتناب‌ناپذیر است، اما سرمایه‌گذاران با این انتظار که قیمت‌ها بهبود یافته و در نهایت هر ضرری جبران شود، از روند نزولی عبور خواهند کرد.

سرمایه گذاران معمولا بیشتر به عوامل بنیادی بازار مانند نسبت قیمت/درآمد و پیش بینی های مدیریت علاقه مند هستند.

تفاوت سرمایه گذاری و تجارت

تجارت

تجارت شامل خرید و فروش سهام، کالاها، ارزها یا سایر ابزارهای مالی در یک دوره زمانی کوتاه است. هدف، ایجاد بازده از حرکات کوتاه مدت قیمت این ابزارهای مالی است. معامله گران عمدتا از نوسانات سود می برند. آنها اغلب از ابزارهای تحلیل تکنیکال برای شناسایی الگوهای کوتاه مدت قیمت ها و در نتیجه شناسایی فرصت های تجاری خوب استفاده می کنند.

در حالی که سرمایه گذاران ممکن است از بازده سالانه 10 تا 15 درصد خوشحال باشند، معامله گران ممکن است هر ماه به دنبال 10 درصد بازده باشند.

با خرید با قیمت کمتر و فروش با قیمت بالاتر در مدت زمان نسبتاً کوتاه می توان سود به دست آورد. همچنین می توان با فروش با قیمت بالاتر و خرید با قیمت پایین تر (معروف به “فروش کوتاه”) سود ایجاد کرد تا در بازارهای در حال سقوط سود حاصل شود. به خاطر داشته باشید که هر معامله ای ریسک دارد و ممکن است منجر به ضرر شود.

چهار سبک معاملاتی مختلف وجود دارد که هرکدام چارچوب زمانی متفاوتی برای حفظ موقعیت باز دارند:

معاملات موقعیتی

یک معامله گر موقعیت، سرمایه گذاری را در بلندمدت با این انتظار که ارزش آن افزایش یابد، خریداری و نگهداری می کند. در نتیجه، موقعیت ها را می توان برای ماه ها تا سال ها باز نگه داشت.

معاملات نوسانی

معاملات نوسانی شامل معاملات باز است که از چند روز تا چند ماه طول می کشد تا از حرکت قیمت مورد انتظار سود ببرند. در نتیجه، موقعیت ها برای روزها تا هفته ها برگزار می شود.

معاملات روزانه

معاملات روزانه شامل خرید و فروش در یک روز می شود. موقعیت ها فقط در طول روز برگزار می شوند، بدون موقعیت های شبانه.

تجارت پوست سر

تجارت اسکالپ سعی می کند از تغییرات کوچک متعدد در قیمت سود ببرد. پوزیشن‌ها را می‌توان برای چند ثانیه تا چند دقیقه بدون موقعیت‌های شبانه باز نگه داشت.

معامله گران اغلب بر اساس عواملی از جمله اندازه حساب، زمانی که می توانند به معامله اختصاص دهند، سطح تجربه معاملاتی و تحمل ریسک تصمیم می گیرند.

تفاوت سرمایه گذاری و تجارت

تفاوت بین سرمایه گذاری و تجارت

تفاوت اصلی تجارت و سرمایه گذاری در این است که معاملات فرصتی برای سود بردن از روندهای نوسان بازار فراهم می کند. در سرمایه گذاری، سود و زیان کوتاه مدت برای سودهای بلندمدتی که با رشد شرکت به دست می آیند نادیده گرفته می شوند.

معامله گر بر ارزش بازار ادراک شده ابزار مالی تمرکز خواهد کرد. آنها واقعاً به سلامت مالی شرکت مادر اهمیت نمی دهند. با این حال، سرمایه گذار بیشتر به عملکرد مالی شرکت علاقه مند است تا روندها.

تجارت از هر دو بازارهای رو به رشد و نزولی برای ورود و خروج از موقعیت ها در مدت زمان کوتاه تری استفاده می کند تا سودهای کمتر و مکررتری به دست آورد. با این حال، سرمایه گذاری شامل نگهداری دارایی برای مدت زمان طولانی تر است. به طور خلاصه، معاملات شامل فروش ابزار مالی به محض رسیدن به قیمت هدف یا عبور از قیمت توقف ضرر است. در مقابل، سرمایه گذاران تمایل بیشتری به کنار زدن روندهای نزولی در بازار دارند و تا زمانی که مجبور نباشند، نمی فروشند.