تصمیم BOC نرخ: پیش بینی فدرال رزرو؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تصمیم BOC نرخ: پیش بینی فدرال رزرو؟


تحلیلگران حول این ایده جمع شده اند که BOC در جلسه بعدی یک چهارم درصد (یا “یک افزایش” مانند گذشته) افزایش خواهد یافت. اما با توجه به رابطه بین کانادا و ایالات متحده از نظر اقتصادی، برخی از معامله گران ممکن است به دنبال اطلاعاتی در مورد فدرال رزرو باشند. به هر حال، هر دو کشور با مشکل اساسی مشابهی روبرو هستند: تورم بالا. با این حال، در مورد فدرال رزرو، اولین گزارش CPI نوامبر را یک روز قبل از جلسه دریافت می کنیم و این واقعاً می تواند انتظارات را تغییر دهد. از آنجایی که BOC و فدرال رزرو چشم‌اندازهای اقتصادی مشابهی دارند، خط استدلالی که مکلم ممکن است استفاده کند ممکن است بینشی در مورد آنچه پاول ممکن است بگوید ارائه دهد.

کانادا حتی نسبت به فدرال رزرو موضع تهاجمی تری اتخاذ کرد و در ماه جولای یک واحد درصد افزایش یافت. در کانادا نیز تورم سریعتر از ایالات متحده کاهش یافت. پس از آن درصد افزایش، BOC به آرامی انقباض خود را کاهش داده است و در آخرین جلسه 50 واحد افزایش یافته است. این امر آن را در مسیری قرار می دهد که اکنون 25 واحد در دقیقه افزایش یابد و پس از دیدار مجدد در ژانویه متوقف شود.

بدتر شدن وضعیت

رشد اقتصادی در تابستان 2.9 درصد بود که بسیار بالاتر از تخمین 1.5 درصدی BOC بود. این به توجیه افزایش شدیدتر نرخ کمک کرد. اما از آن زمان، گزارش‌های تولید ناخالص داخلی ماهانه ناامیدکننده بوده و در مسیر برآورده کردن انتظارات مبنی بر منفی شدن رشد در نیمه اول سال آینده هستند. همین دیروز، آیوی PMI به 50.1 رسید، به سختی بالا و بسیار کمتر از 59.5 قبلی. اگرچه بالاتر از حد انتظار است، اما نشان می دهد که مشاغل کانادایی نگران چشم انداز اقتصادی هستند. این به توجیه این ایده کمک می کند که BOC لمس سبک تری خواهد داشت.

از سوی دیگر، آخرین کاهش متوسط ​​تورم برای اولین بار از تابستان افزایش یافت. این معیار ترجیحی BOC برای تورم است و از 5.2 درصد قبل به 5.3 درصد افزایش یافت. پس از آخرین جلسه، فرماندار مکلم موضعی تا حدی خنثی اتخاذ کرد و گفت که نمی‌خواهد این سیاست را زیر پا بگذارد و یا بیش از حدش عمل کند. بنابراین، با توجه به اجماع مورد انتظار برای افزایش نرخ “تک”، آنچه که استاندار در مورد نرخ‌ها پیشنهاد می‌کند احتمالاً تأثیر بیشتری بر بازار خواهد داشت. اگر او توقفی را پیشنهاد کند، احتمالاً مطابق با انتظارات بازار خواهد بود. اما اگر اشاره کند که احتمالاً جلسه بعدی افزایش خواهد یافت، می تواند به Loonie رونق دهد.

شکاف در حال افزایش

افزایش 25 واحدی نرخ بهره کانادا را به 4.0 درصد می رساند و در صورت اعمال توقف می تواند نرخ نهایی باشد. این او را با ایالات متحده پیوند می دهد – برای هفته آینده. انتظار می رود فدرال رزرو 50 واحد در ثانیه دیگر افزایش یابد و در اوایل سال آینده به نرخ نهایی 5.0 درصد برسد. این بدان معناست که اختلاف نرخ بهره بین کشورها دوباره شروع به افزایش خواهد کرد و فشار نزولی بر Loonie وارد خواهد کرد.

راه جلوگیری از این امر این است که BOC سیگنال افزایش بیشتر نرخ را بدهد. عامل دیگری که بر دلار کانادا تأثیر می‌گذارد این است که قیمت نفت حتی پس از سقف قیمت نفت روسیه و انتظارات از بازگشایی چین توسط G7 در حال کاهش است. CAD ضعیف تر، نگرانی های تورمی را برای BOC ایجاد می کند و می تواند دلیلی برای ادامه صعود به بالای 4.0 درصد به آنها بدهد.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات بازار گسترده است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده