تصمیم BOC نرخ: افزایش دیگری؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تصمیم BOC نرخ: افزایش دیگری؟


با وجود کاهش تورم به زیر 4.0 درصد در ماه گذشته، انتظار می رود BOC یک افزایش دیگر نرخ را ارائه دهد وقتی او بعداً امروز ملاقات می کند. هم تورم اصلی و هم تورم اصلی حتی با یک وقفه 5 ماهه به کاهش ادامه می دهند. اما به نظر می رسد شکست قیمت در ماه آوریل که BOC را مجبور به افزایش بار گذشته کرد، سایه افکنده است و بانک نمی خواهد خطر تکرار آن سناریو را به خطر بیندازد.

پاورقی وبلاگ برنامه تلفن همراه EN

حداقل این دیدگاه 20 اقتصاددان از 24 اقتصاددانی است که هفته گذشته توسط رویترز مورد نظرسنجی قرار گرفتند. این اقتصاددانان همچنین فکر می کنند که این احتمالا آخرین باری است که BOC در این چرخه افزایش می یابد. به نظر می رسد بازار در این سناریو نیز قیمت گذاری می کند، با بیانیه سیاستی که انتظار می رود قویاً اشاره کند که نرخ ها برای بقیه سال ثابت خواهند ماند.

مخالف بودن؟

نسخه اقلیت این است که BOC می تواند به “شکست شاهین” برود. بازار در حال افزایش نرخ است، اما BOC ممکن است بخواهد از دو افزایش متوالی اجتناب کند، زیرا این می تواند نشان دهنده یک موضع تهاجمی تر باشد. آخرین داده های تولید ناخالص داخلی ماهانه متفاوت است، با رشد ثابت در آوریل و افزایش ماهانه شگفت انگیز 0.4٪ در ماه می.

آمار مشاغل ژوئن که جمعه گذشته گزارش شد نیز متفاوت بود. نرخ بیکاری افزایش یافت، اما تعداد افراد شاغل نیز افزایش یافت. نرخ مشارکت نیز افزایش یافته است که ممکن است بیشترین افزایش نرخ بیکاری را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر، میانگین درآمد ساعتی کمتر از پیش‌بینی بود که نشان می‌دهد فشار نیروی کار در حال کاهش است. اما این درآمدها همچنان بالاتر از نرخ تورم بود، که می‌توانست BOC را نگران اثرات “سطح دوم” تورم بالاتر کند که نیازمند رویکرد تهاجمی‌تر است.

واکنش احتمالی بازار

افزایش 25 واحدی در ثانیه از BOC احتمالا توجه بیشتری را به این بیانیه جلب می کند زیرا سرمایه گذاران تلاش می کنند تا میزان احتمال افزایش در سپتامبر را تحلیل کنند. اما این امکان وجود دارد که بانک موضعی دوسوگراتر از آنچه بازار می‌خواهد اتخاذ کند، زیرا ماه اوت معمولا زمانی است که بانک‌های مرکزی موضع خود را مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهند. این بیانیه به جای اینکه نشان دهد افزایش نرخ ها به پایان رسیده است، ممکن است ارزیابی وضعیت و اتکا به داده ها را دو چندان کند. ممکن است بازار این را بیشتر به عنوان نشانه‌ای از احتمال افزایش نرخ دیگر تعبیر کند و به Loonie رونق دهد.

اگر BOC نتواند این افزایش را برآورده کند، اما در مورد تورم سخت صحبت کند، ممکن است بازارها را راضی کند. CAD ممکن است نسبتاً قوی باقی بماند، اما این باعث می شود BOC در موقعیت “پیشگیری” بیشتری نسبت به فدرال رزرو قرار گیرد.

ترتیب با اسکناس سبز

اجماع گسترده بر این است که فدرال رزرو در نشست بعدی خود که بخشی از چرخه فعلی است، افزایش خواهد یافت. اکنون افزایش BOC بیشتر به عنوان همگامی با فدرال رزرو و حفظ تفاوت نرخ بهره بین دو کشور تلقی می شود. اما اگر BOC تا سپتامبر صبر کند، احساس می شود که با افزایش چرخه پس از آن، از فدرال رزرو عقب مانده است. اما توافق بر این است که فدرال رزرو در ماه سپتامبر افزایش نخواهد یافت، بنابراین در نهایت تفاوت نرخ بهره ثابت خواهد ماند.

به هر حال، یک پیاده‌روی در حال حاضر یا در سپتامبر تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. مکث در حال حاضر و عدم اشاره قوی مبنی بر اینکه در جلسه بعدی افزایش قیمت در راه است، احتمالاً بازارها را شوکه کرده و ارز را پایین می آورد.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد CAD در برابر Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده