• خانه
  • وبلاگ
  • تراز تجاری چین و اعتماد مصرف کننده Westpac

تراز تجاری چین و اعتماد مصرف کننده Westpac

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تراز تجاری چین و اعتماد مصرف کننده Westpac


FT گزارشی را در آخر هفته منتشر کرد و هشدار داد که بهبود اقتصادی در چین می تواند تأثیرات منفی بر ارزهای کالایی، به ویژه ارز استرالیا داشته باشد. این پس از آن اتفاق می افتد که RBA هفته گذشته هشدار داد که حداقل یک افزایش نرخ دیگر محتمل است. قیمت سنگ آهن در هفته گذشته تقریباً 10 درصد افزایش یافت و بیش از یک ماه به روند نزولی خود ادامه داد.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

یک شبه، اعتماد تجاری NAB شکاف بین انتظارات و انتظارات قبلی را تقسیم کرد. در سطح همتراز، ماه گذشته بالای -1 بود، اما کمتر از +1 مورد انتظار بود. این شاخص نشان می دهد که شرکت های استرالیایی در یک الگوی نگهداری هستند تا ببینند اوضاع چگونه پیشرفت می کند. انتظار می رود مصرف کنندگان بدبین تر باشند، با انتظار می رود اعتماد مصرف کننده Westpac به -4.3٪ کاهش یابد. در مقایسه با 9.4 درصد قبلی.

آنچه گزارش می گوید

در آخر هفته، فایننشال تایمز مجموعه‌ای از نظرات شرکت‌های غربی را جمع‌آوری کرد که هشدار می‌دادند بهبود آهسته چین ممکن است به سود ضربه بزند. نتیجه گیری بسیاری این بود که بسیاری از مردم بهبود چین پس از کووید را بیش از حد برآورد کرده بودند و چشم انداز رشد بیش از حد خوش بینانه بود.

بسیاری از این شرکت‌ها حول بخش کالاهای مصرفی متمرکز بودند، مانند استی لادر، استارباکس و هیلتون، و گفتند رشد آنها در چند ماه گذشته کمتر از انتظارات بوده است. این نشان دهنده بازار داخلی کساد است که مصرف کنندگان چینی تمایلی به خرج کردن ندارند. اما نشانه هایی از مشکل در خارج از چین نیز وجود دارد. به عنوان مثال، فین ایر گفت که سفرهای کاری به چین و از چین آنطور که انتظار می رفت افزایش نیافته است. NXP Semi نیز با توجه به اینکه اتحادیه اروپا به دنبال محدود کردن دسترسی چین به تراشه های با فناوری پیشرفته است، به طور قابل درک تحت فشار است.

دیدگاه تجاری

انتظار می رود مازاد تجاری چین کاهش یابد به طور قابل توجهی هنگامی که فردا گزارش می شود، کاهش می یابد به 76.0 میلیارد دلار رسید از 88.2 میلیارد دلار گزارش شده در ماه مارس. باز هم انتظار می‌رود که این کاهش به دلیل تفاوت در رشد بین واردات و صادرات باشد.

انتظار می رود صادرات 9.0 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته باشد، که اگر در مقایسه با 14.8 درصد گزارش شده در ماه مارس نباشد، قابل توجه خواهد بود. کاهش رشد صادرات می تواند نشانه ای از ضعف اقتصاد جهانی باشد که می تواند بر بازار داخلی تاثیر بیشتری بگذارد. انتظار می‌رود که واردات در تقاضای داخلی چین ضعیف باشد، اگرچه نسبت به ماه قبل بهبود یافته است. انتظار می رود واردات چین 1.1 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد، در حالی که در مارس -1.4 درصد افزایش یافته است. اما ممکن است ارتباط بیشتری با کاهش واردات در آوریل سال گذشته داشته باشد زیرا چین محدودیت‌های کووید را تشدید کرد.

پیاده روی در طوفان

اگر تقاضای چین کند شود، RBA را برای جلسه بعدی در موقعیت نامناسبی قرار می دهد. RBA قبلاً با افزایش بار گذشته بازارها را غافلگیر کرده بود. بیانیه سیاست پولی او در هفته گذشته نشان می‌دهد که افزایش نرخ بهره دیگری وجود خواهد داشت، اما “به نصف” برای بازگرداندن نرخ‌ها مطابق با نوسانات یک چهارم واحدی. این بدان معناست که بیانیه سیاست RBA انتظار دارد 15 امتیاز پایه افزایش یابد و از 3.60 درصد فعلی به 3.75 درصد برسد و سپس نرخ ها از آنجا ثابت بماند.

اخبار معاملاتی مستلزم دسترسی به تحقیقات عمیق بازار است – و این همان کاری است که ما بهترین کار را انجام می دهیم.

باز کردن یک حساب زنده