تراز تجاری جهانی در یک اقتصاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تراز تجاری جهانی در یک اقتصاد کند


نظرسنجی ناامیدکننده دیروز خدمات ISM ایالات متحده، بازارها را نگران رشد کرد و موضوع اصلی هفته را بازی کرد. چندین کشور بزرگ آمار تجارت خود را در ماه گذشته منتشر خواهند کرد و اتفاق نظر بین تحلیلگران این است که آنها به طور کلی کاهشی در تجارت نشان خواهند داد. تجارت بین‌الملل یک شاخص پیشرو برای سلامت اقتصاد جهانی است و با تمرکز بر دو اقتصاد بزرگ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کلاس کارشناسی ارشد 728 در 90 [EN]

انتظار می رود که ایالات متحده در اواخر سال جاری وارد رکود اقتصادی شود و بحث در مورد اینکه چقدر بد خواهد بود. از سوی دیگر انتظار می رفت چین پس از خروج از ویروس کرونا در سال جاری رشد قابل توجهی را نشان دهد. اما این رشد محقق نشد و پیش بینی های داده های تجاری نشان دهنده ضعیف شدن اقتصاد چین است. تورم بالا در سراسر جهان به عنوان آسیب رساندن به تقاضای مصرف کننده تلقی می شود، در حالی که نرخ بهره بالاتر برای مبارزه با افزایش قیمت ها به عنوان آسیب به توسعه صنعتی تلقی می شود. اگر در روزهای آینده یک شگفتی مثبت در داده ها وجود نداشته باشد، روایت بدبینانه از ابتدای هفته می تواند تأیید شود.

چهارشنبه روز بزرگ است

در اواسط هفته، تراز تجاری چین و آمریکا منتشر می شود. برای اولی مازاد فزاینده و برای دومی کسری بیشتر انتظار می رود. در شرایط عادی، این امر تعجب آور یا نگران کننده نخواهد بود. سوال در جهت مولفه هایی است که بر فعالیت اقتصادی کمتر دلالت دارد.

انتظار می رود مازاد تجاری چین به 91.0 میلیارد دلار افزایش یابد از 90.2 میلیارد دلار گزارش شده در آوریل. با این حال، این گسترش در نتیجه کاهش سریعتر واردات نسبت به صادرات دیده می شود. انتظار می‌رود تقاضا برای کالاهای چینی به 1.0 درصد کاهش یابد، نسبت به 8.5 درصد قبلی. انتظار می رود تقاضای چین برای کالاها -5.0٪ در مقایسه با -7.9٪ گزارش شده در آوریل کاهش یابد.

طرف دیگر تجارت

در سراسر اقیانوس آرام انتظار می رود کسری تجاری ایالات متحده به 78.2 میلیارد دلار افزایش یابد 64.2 میلیارد دلار که ناشی از گسترش واردات و کاهش صادرات است. انتظار می رود ایالات متحده 325.2 میلیارد دلار محصولات وارد کند، در حالی که در آوریل 320.4 میلیارد دلار بود، اما انتظار می رود تقاضا برای کالاهای آمریکایی از 256.2 میلیارد دلار قبلی به 247.0 میلیارد دلار کاهش یابد.

استرالیا تراز تجاری خود را در روز پنجشنبه گزارش خواهد کرد، انتظار می رود که مازاد به 12.4 میلیارد دلار کاهش یابد از 15.3 میلیارد دلار پیش از این به دلیل کاهش سرعت صادرات. اگرچه انتظار می‌رود حجم صادرات کالا به چین حفظ شود، اما کاهش قیمت کالاها ارزش صادرات را کاهش می‌دهد. به هر حال ارزش دلار چیزی است که روی ارز تاثیر می گذارد.

چشم انداز تجارت و اقتصاد

نقاط روشن خاصی وجود دارد، مانند استرالیا که اخیراً اعلام کرد که به حل همه مسائل تجاری باقی مانده با چین نزدیک است. اما روند کلی حاکی از کاهش حجم کلی معاملات است که نشان دهنده ضعف کلی تقاضا است. با ورود به تابستان، که معمولاً شاهد گسترش فعالیت های تجاری است، این امر می تواند بازارها را بیشتر نگران کند.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد USD با Orbex آزمایش کنید

باز کردن یک حساب زنده