تحلیل تکنیکال IronFX چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تحلیل تکنیکال IronFX چیست؟


تحلیل تکنیکال مطالعه حرکت قیمت دارایی ها است. از داده های تاریخی بازار (قیمت، حجم، نوسانات) برای شناسایی الگوها یا روندهای عرضه یا تقاضای یک اوراق بهادار استفاده می کند. معامله گران فارکس یا سهام از تحلیل تکنیکال برای ارزیابی ارزش یک ابزار معاملاتی قبل از باز کردن یا خروج از یک موقعیت استفاده می کنند. تحلیل تکنیکال در بازار فارکس رایج است، جایی که معامله گران بر روی حرکات کوتاه مدت قیمت تمرکز می کنند.

تحلیلگر فنی

یک تحلیلگر فنی معمولاً به نمودارهای سهام نگاه می کند تا عملکرد ابزارهای قابل معامله در آینده را پیش بینی کند. این شامل جفت ارز، اوراق قرضه، سهام، اوراق قرضه و آتی است.

یک تحلیلگر بنیادی صورتهای مالی یک شرکت را برای اندازه گیری ارزش ذاتی آن تجزیه و تحلیل می کند. برعکس، یک تحلیلگر فنی به دنبال درک احساسات بازار در پشت روندهای قیمت خواهد بود (یعنی تجزیه و تحلیل آماری حرکات قیمت).

تحلیل تکنیکال معمولا رویکردی کوتاه مدت دارد و معامله گران نمودارهای سهام را در طی چند دقیقه، ساعت، هفته یا روز تجزیه و تحلیل می کنند.

تحلیل تکنیکال IronFX چیست؟

سبک های معاملاتی و تحلیل تکنیکال یا بنیادی

هر سبک معاملاتی از تحلیل تکنیکال یا بنیادی یا ترکیبی از هر دو استفاده می کند. بیایید نگاهی دقیق تر به هر سبک و روش تجزیه و تحلیل اعمال شده بیندازیم:

  • اسکالپینگ فارکس یک استراتژی معاملاتی روزانه است. او یک معامله گر فارکس را می بیند که از تجزیه و تحلیل تکنیکال برای ایجاد و کسب سود از معاملات کوچک، کوتاه مدت و تکراری استفاده می کند. اسکالپینگ فارکس می‌تواند یک نوع معامله زمان‌بر باشد.
  • معامله گر نوسان به دنبال کسب سود از نوسانات کوتاه مدت قیمت است. آنها معمولاً بیش از یک روز و گاهی تا چند هفته در موقعیت های خود نگه می دارند. این امکان خرید در نوسان پایین و فروش در نوسان بالا (یا برعکس) است. معامله گران نوسان اغلب از تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات استفاده می کنند. با این حال، آنها در صورت لزوم تحلیل بنیادی را اعمال می کنند. در صورت بروز اختلاف قیمت، یک معامله گر نوسانی می تواند در معرض ضررهای یک شبه یا آخر هفته قرار گیرد.
  • به طور کلی در تحلیل تکنیکال مهارت دارد، معامله گران روز باز کردن و خروج از تعدادی از معاملات کوتاه مدت روزانه با استفاده از تکنیک های مختلف. معاملات روزانه با ریسک بالایی همراه است. اگرچه می توان سودهای زیادی به دست آورد، اما احتمال از دست دادن سریع سرمایه نیز زیاد است. برای کاهش ریسک یک شبه، معامله گران روزانه معمولاً تمام موقعیت های باز را قبل از پایان روز معاملاتی می بندند.
  • آ معامله گر موقعیت از تحلیل تکنیکال و بنیادی برای شناسایی روندها و سرمایه گذاری هایی استفاده می کند که از آن روند سود می برند. برخلاف معامله‌گران روزانه، معامله‌گر موقعیت تمایل دارد معاملات را برای مدت طولانی‌تری نگه دارد. آنها همچنین سعی می کنند از قبل دستورات دقیق ورود و خروج را تعیین کنند.

تجزیه و تحلیل فنی و مدیریت ریسک

داشتن یک برنامه مدیریت ریسک مناسب برای یک معامله گر برای اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه حیاتی است. تحمل ریسک یک معامله گر را در نظر می گیرد و بر انواع معاملاتی که می خواهد انجام دهد تأثیر می گذارد. همچنین شامل کمی کردن زیان های احتمالی و سپس واکنش (یا عدم واکنش) به روشی است که خطر از دست دادن مقادیر زیادی از سرمایه را کاهش می دهد. تحلیل تکنیکال و بنیادی هر دو نقش مهمی در این فرآیند دارند.

تحلیل تکنیکال IronFX چیست؟

شاخص های تحلیل تکنیکال

اندیکاتورهای مختلفی (الگوها و سیگنال ها) وجود دارد که تحلیلگران فنی برای حمایت از معاملات تحلیل تکنیکال به دنبال آن هستند. این شامل:

  • میانگین های متحرک. برای شناسایی روندها و تحلیل بازار استفاده می شود. آنها می توانند به جداسازی روند یا سیگنال هنگام چرخش کمک کنند. معامله گران می توانند از دوره هایی با طول های مختلف برای اندازه گیری میانگین متحرک استفاده کنند. میانگین متحرک افزایشی نشان می دهد که ابزار در روند صعودی قرار دارد، در حالی که میانگین متحرک نزولی نشان می دهد که ابزار در روند نزولی قرار دارد.
  • شاخص های حرکت. برای تعیین قوت یا ضعف قیمت سهام با محاسبه نرخ تغییر قیمت به جای تغییرات واقعی قیمت استفاده می شود. این شکل از تجزیه و تحلیل به تفاوت قیمت ها در یک دوره زمانی می پردازد. این قیمت فعلی را با آنچه در یک نقطه خاص در گذشته بود مقایسه می کند. اگر قیمت فعلی یک ابزار بالاتر از گذشته باشد، شاخص مومنتوم مثبت است. با این حال، اگر قیمت اخیر کمتر باشد، شاخص حرکت منفی در نظر گرفته می شود. اگر مقدار حرکت بزرگتر از صفر باشد، قیمت ها پیش بینی می شود که بالا بروند، در حالی که اگر مقدار کمتر از صفر باشد، به طور کلی انتظار می رود قیمت ها به سمت پایین حرکت کنند.
  • اسیلاتورها شکلی از اندیکاتور مومنتوم زمانی استفاده می شود که نمی توان روند مشخصی را در قیمت یک سهم خاص تعیین کرد. این اندیکاتور با تغییر بین دو باند (بالا و پایین) حرکت اندازه گیری می کند و نشان می دهد که آیا دارایی بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروخته شده است. تحلیلگران فنی معمولاً قبل از انجام معاملات از اسیلاتورها همراه با ابزارهای دیگر استفاده می کنند.
  • سطوح حمایت و مقاومت. در تحلیل تکنیکال برای شناسایی خریداران مازاد (حمایت) یا فروشندگان مازاد (مقاومت) در بازار استفاده می شود. این بر اساس ایده نوسان قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا است. به عبارت دیگر، زمانی که تقاضا زیاد و عرضه کم باشد، قیمت ها افزایش می یابد. در مقابل، زمانی که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت ها کاهش می یابد.
  • شاخص های نوسان. معامله جفت ارز بسیار نوسان است. نوسانات سریع قیمت در بازار فارکس رایج است. نوسانات را می توان با استفاده از داده های تاریخی (تغییرات قیمتی که رخ داده است) و پیش بینی حرکت قیمت در آینده اندازه گیری کرد. شاخص های نوسان وضعیت یک جفت ارز را از نظر نوسان نشان می دهد و به شما در تصمیم گیری معاملات کمک می کند. شاخص های مختلف نوسان را می توان برای اهداف مختلف استفاده کرد، به عنوان مثال برای کمک به شناسایی قدرت یک روند یا اینکه آیا یک بازار در شرف معکوس شدن است.
تحلیل تکنیکال IronFX چیست؟

تجارت فارکس با استفاده از تحلیل تکنیکال را بیاموزید

حساب معاملاتی آزمایشی یکی از راه‌های معامله‌گر برای یادگیری نحوه معامله با استفاده از تحلیل تکنیکال است. این یک محیط معاملاتی زنده را شبیه‌سازی می‌کند و به معامله‌گر اجازه می‌دهد تا معاملات را با استفاده از پول مجازی باز کند و از آن خارج شود. معامله گران می توانند تحلیل تکنیکال را در استراتژی های معاملاتی خود اعمال کنند تا نتایج بالقوه (زیان و/یا سود) را ببینند. یک حساب آزمایشی همچنین یک راه عالی برای معامله‌گران فارکس است تا در مورد فضای فارکس بیشتر بیاموزند و بینشی نسبت به شرایط مختلف بازار کسب کنند.

تجارت با IronFX

IronFX یک کارگزار محبوب فارکس با معامله گران در سراسر جهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معاملات فارکس به وب سایت IronFX مراجعه کنید یا یک حساب آزمایشی برای بهبود مهارت های معاملاتی خود باز کنید. برای دسترسی به طیف وسیعی از منابع و مواد آموزشی به مدرسه IronFX دسترسی داشته باشید تا به شما کمک کند تاجر روشن‌تر شوید.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.