تجارت فارکس برای مبتدیان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت فارکس برای مبتدیان


تجارت فارکس با توسعه تجارت آنلاین فارکس به سرعت رشد کرده است و بسیاری از کارگزاران آنلاین فارکس شرایط تجارت عالی و منابع شخصی را برای معامله گران مبتدی و حرفه ای فراهم می کنند.

بازار فارکس یکی از بزرگترین و نقدشونده ترین بازارهای مالی در جهان است. حجم معاملات روزانه آن 6.6 تریلیون دلار است.

اگر تلاش کنید تجارت آنلاین ارز برای اولین بار مهم است که قبل از شروع معامله، نکاتی را در نظر داشته باشید. تبدیل شدن به یک معامله گر مطمئن نیاز به کار سخت، صبر و تمرین دارد.

یادگیری تجارت فارکس می تواند دشوار باشد، اما این مقاله به شما کمک می کند تا تجارت آنلاین فارکس را شروع کنید.

یک زن با 2 صفحه نمایش بزرگ و 2 لپ تاپ روبرو است که نمودارهای مربوط به تجارت فارکس برای مبتدیان را نشان می دهد.

تجارت فارکس چیست؟

معاملات فارکس شامل معامله گرانی است که در مورد تغییرات قیمت در بازار ارز برای کسب سود بالقوه گمانه زنی می کنند. فارکس همیشه به صورت جفت ارز معامله می شود، به عنوان مثال GBP/EUR. این شامل حدس و گمان است که آیا قیمت یک ارز در برابر ارز دیگر افزایش یا کاهش می یابد.

بلند یا کوتاه

همه معامله گران ارز CFD می توانند از افزایش یا کاهش قیمت ها سود ببرند. اگر حدس می‌زنید که قیمت یک ارز افزایش می‌یابد، در این صورت در حال گرفتن موقعیت خرید یا لانگ هستید. از سوی دیگر، اگر شما حدس می زنید که قیمت کاهش می یابد، به این می گویند کوتاهی یا کوتاه آمدن.

چگونه تجارت آنلاین فارکس را شروع کنیم

آموزش فارکس کلید موفقیت در تجارت آنلاین فارکس است. پیگیری اخبار و تحلیل های بازار نیز برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر مطمئن مهم است. دوره های آنلاین زیادی برای مبتدیان وجود دارد که هر آنچه را که باید در مورد تجارت آنلاین فارکس بدانید را آموزش می دهند.

  • با تجارت آنلاین فارکس آشنا شوید

آموزش فارکس کلید موفقیت در تجارت آنلاین فارکس است. پیگیری اخبار و تحلیل های بازار نیز برای کمک به شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر مطمئن مهم است. دوره های آنلاین زیادی برای مبتدیان وجود دارد که هر آنچه را که باید در مورد تجارت آنلاین فارکس بدانید را آموزش می دهند.

  • تجارت فارکس را در یک حساب آزمایشی تمرین کنید

تمرین معاملات فارکس نیز بخش مهمی از سفر تجارت فارکس شما است. با باز کردن یک حساب آزمایشی در پلت فرم معاملاتی MT4 می توانید تجارت فارکس را از طریق یک کارگزار فارکس CFD تمرین کنید. با باز کردن یک حساب آزمایشی با یک کارگزار آنلاین فارکس، می توانید طرح معاملاتی خود را در شرایط واقعی بازار بدون ریسک کردن پول واقعی آزمایش کنید.

  • افتتاح حساب با a کارگزار فارکس CFD

برای شروع تجارت آنلاین فارکس، باید یک حساب معاملاتی فارکس با یک کارگزار فارکس CFD باز کنید. کارگزاران آنلاین فارکس از طریق اسپرد (تفاوت بین قیمت خرید و فروش) درآمد کسب می کنند. آنها معمولا کمیسیون معاملاتی دریافت نمی کنند.

بهتر است تجارت را با مقدار کمی پول شروع کنید و با افزایش اعتماد به نفس، میزان سرمایه گذاری در معاملات خود را افزایش دهید. درک این نکته مهم است که وقتی تجارت را شروع می‌کنید، در برخی معاملات ضرر خواهید کرد و در برخی دیگر درآمد کسب خواهید کرد. این مانند یک منحنی یادگیری است که در آن از هر قدمی که برمی‌دارید و هر اشتباهی که مرتکب می‌شوید، درس خواهید گرفت. فقط صبور باشید و وقت بگذارید.

توسعه اعتماد به نفس شما مهم است، بنابراین مهم است که با پولی که می توانید از دست بدهید معامله کنید.

مردی که تبلتی در دست دارد که نمودارها و یک ماشین حساب مربوط به معاملات فارکس برای مبتدیان را نشان می دهد
  • درباره ارزهایی که معامله می کنید بدانید

همچنین باید بدانید که CFD های فارکسی که خرید و فروش می کنید می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت معاملات شما داشته باشد. با معاملات فارکس، می توانید از اهرم استفاده کنید و به هر دو صورت معامله کنید، اما این اغلب می تواند منجر به ضرر و همچنین سود بالقوه شود.

اهداف و سبک معاملاتی خود را مشخص کنید

تعیین اهداف در زندگی شخصی و کاری مهم است و بازارهای مالی واقعاً تفاوتی با هم ندارند. اهداف به شما جهت می دهند، چیزی که هنگام معامله در بازارها باید به آن هدف بپردازید. قبل از شروع هر سفری، باید یک برنامه عملیاتی ایجاد کنید و در نظر داشته باشید که چه اهداف تجاری را باید برای خود تعیین کنید.

1. برنامه ای ایجاد کنید و به آن پایبند باشید

ایجاد یک برنامه معاملاتی یک عنصر ضروری در تجارت موفق است. یک طرح معاملاتی می تواند به شما کمک کند تا در مسیر درست هدایت شوید، زیرا چارچوبی را برای اندازه گیری عملکرد معاملاتی شما فراهم می کند که می توانید به طور مداوم آن را نظارت کنید.

طرح معاملاتی شما باید شامل نحوه ورود و خروج از معاملات باشد. این باید معیارهایی مانند بازارهایی که مورد معامله قرار می‌گیرند، پارامترهای ریسک، اندازه موقعیت، محیط‌های بازار مورد معامله و موارد دیگر را مشخص کند.

به یاد داشته باشید که برای تجارت خود برنامه ریزی کنید و برنامه خود را معامله کنید.

2. گزارشی داشته باشید و نحوه پیشرفت معاملات خود را بررسی کنید

با ثبت همه چیز در یک ژورنال، فعالیت معاملاتی خود را پیگیری کنید. صرف مدتی برای بررسی نحوه عملکرد معاملاتتان سودمند است. وقت گذاشتن برای نگاه کردن به اینکه چرا در ماه گذشته تصمیمات معاملاتی خاصی گرفتید، معاملات چگونه انجام شد و چه کارهایی می توانستید بهتر انجام دهید، می تواند در ایجاد استراتژی متناسب با شخصیت تجاری شما بسیار ارزشمند باشد.

متعهد شدن به صرف چند ساعت در هر ماه برای بررسی معاملات گذشته در واقع زمانی است که به خوبی صرف شده است و می تواند بازده خوبی را برای معاملات آینده فراهم کند.

3. یک استراتژی معاملاتی ایجاد کنید

ایجاد یک استراتژی معاملاتی مؤثر واقعاً مهم است. این باید میزان تحمل ریسک و اهداف مالی بلندمدت شما را در نظر بگیرد. آن را فراموش نکن تجارت ارز در درجه اول یک محیط بسیار اهرمی است، اما اگر مایل به ریسک هستید می تواند پاداش دهنده باشد.

4. ریسک خود را مدیریت کنید

همیشه باید بدانید که چه زمانی قصد ورود یا خروج از معامله را دارید. با استفاده موثر از دستورات توقف ضرر، اگر بازار برخلاف موقعیت شما حرکت کند، می توانید ضرر خود را محدود کنید. به همین ترتیب، یک دستور برداشت سود می تواند به معامله گران کوتاه مدت کمک کند تا ریسک خود را مدیریت کنند. آنها می توانند به هدف سود مورد نظر خود برسند و قبل از اینکه معامله در جهت مخالف شروع شود، از معامله خارج شوند.

برای مدیریت کارآمدتر موقعیت‌های خود، می‌توانید هم از استاپ ضرر و هم از سفارش‌های سود استفاده کنید.

5. اهداف سود را تعیین کنید

تعیین اهداف سود واقعی بسیار مهم است. اگر در مورد نوع سودی که انتظار دارید واقع بین باشید، در نهایت برای هر معامله فشار زیادی به خود وارد نمی کنید و این به کاهش استرس معاملات کمک می کند و تأثیری مشابه بر نتایج شما خواهد داشت.

صفحه نمایش با شمعدان های سبز و بنفش و نمودارهای خطی مربوط به معاملات فارکس برای مبتدیان

به اهداف تجارت فارکس خود برسید

تجارت فارکس برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و مطمئن نیاز به نظم و انضباط و تمرین مداوم دارد.

با باز کردن یک حساب آزمایشی برای تمرین مهارت های معاملاتی خود، همه چیز را در مورد معاملات فارکس با IronFX بیاموزید. شما همچنین می توانید از طریق وب سایت IronFX به مدرسه IronFX مراجعه کنید و به طیف وسیعی از منابع و مواد معاملاتی دسترسی داشته باشید تا مهارت های معاملاتی خود را بهبود ببخشید و به شما کمک کند تاجر بهتری شوید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است

اشتراک گذاری:

تجارت فارکس برای مبتدیان
تجارت فارکس برای مبتدیان