تجارت در فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت در فارکس


بازار فارکس یک بازار محبوب برای معامله است زیرا جفت ارزهای مختلف زیادی برای معامله در 24 ساعت شبانه روز وجود دارد.

فارکس که به عنوان تجارت ارز یا تجارت ارز نیز شناخته می شود، شامل تبدیل یک ارز به ارز دیگر است. بازار فارکس یکی از فعال ترین بازارهای معامله شده در جهان است که میانگین حجم معاملات روزانه آن 6.6 تریلیون دلار است.

برای آشنایی با معاملات آنلاین فارکس، نحوه معامله ارزها و نحوه عملکرد بازار فارکس به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تجارت فارکس چیست؟

تجارت فارکس بازار جهانی برای مبادله ارزهای خارجی است. اساساً این شامل افراد، شرکت ها و بانک های مرکزی می شود که یک ارز را به ارز دیگر تبدیل می کنند. شما با یک ارز CFD می خرید و ارز دیگری را می فروشید و نرخ مبادله دائما بر اساس عرضه و تقاضا در نوسان است.

در حالی که بسیاری از مبادلات خارجی برای اهداف عملی انجام می شود، بیشتر تبدیل ارز به منظور کسب سود انجام می شود. با توجه به مقدار ارز تبدیل شده در هر روز، این می تواند حرکت قیمت برخی از ارزها را به شدت نوسان کند. همین نوسانات است که می تواند فارکس را برای معامله گران جذاب کند و در عین افزایش ریسک، شانس بیشتری برای سود بالا داشته باشد.

تجارت در فارکس
بازار فارکس

نحوه عملکرد بازار ارز

یکی از اولین چیزهایی که باید هنگام معامله ارزها یاد بگیرید، نحوه عملکرد بازار فارکس است. ارزها در بازار ارز معامله می شوند که یک بازار جهانی است که به صورت 24 ساعته از دوشنبه تا جمعه باز است. ارزها در صرافی متمرکز خرید و فروش نمی شوند. در عوض، ارز از طریق شبکه ای از بانک ها (یا بازار بین بانکی) خرید و فروش می شود که به آن بازار خارج از بورس می گویند. بانک‌های بزرگ به‌عنوان بازارساز عمل می‌کنند و یک قیمت پیشنهادی برای خرید یک جفت ارز خاص و یک قیمت پیشنهادی برای فروش یک جفت ارز ارائه می‌کنند.

نحوه معامله ارزها

همه ارزها دارای کد سه حرفی (USD، EUR و …) هستند و بیش از 170 ارز در سراسر جهان وجود دارد. دلار ایالات متحده (USD) در اکثر معاملات ارزهای آنلاین نقش دارد. دومین ارز پرطرفدار در بازار ارز، یورو (EUR) است. ین ژاپن (JPY)، پوند بریتانیا (GBP)، دلار استرالیا (AUD)، دلار کانادا (CAD)، فرانک سوئیس (CHF) و دلار نیوزیلند (NZD) دیگر ارزهای اصلی هستند. هفت جفت ارز زیر به عنوان جفت‌های اصلی شناخته می‌شوند و حدود 75 درصد از معاملات بازار فارکس را تشکیل می‌دهند:

یورو/دلار آمریکا

USD/JPY

GBP/USD

AUD/USD

USD/CAD

USD/CHF

NZD/USD

معاملات فارکس چگونه نقل قول می شوند

هر جفت ارز نشان دهنده نرخ فعلی مبادله دو ارز است و اینکه چه مقدار از ارز مظنه شده برای خرید یک واحد از ارز پایه مورد نیاز است.. به عنوان مثال، EUR/USD را به عنوان مثال در نظر بگیرید. یورو (EUR) ارز پایه و دلار آمریکا ارز مظنه نامیده می شود. نرخ مبادله نرخی است که در آن یک ارز با ارز دیگری مبادله می شود.

وقتی نرخ ارز افزایش می یابد، به این معنی است که ارزش ارز پایه نسبت به ارز مظنه شده افزایش یافته است. برعکس، اگر نرخ ارز کاهش یابد، به این معنی است که ارز پایه کاهش یافته است.

تجارت در فارکس

چه چیزی بازار ارز را هدایت می کند؟

مانند همه بازارها، قیمت ارز بر اساس عرضه و تقاضای فروشندگان و خریداران تعیین می شود. اما نیروهای اقتصادی دیگری نیز وجود دارند که بر بازار ارز تأثیر می گذارند. تقاضا برای برخی ارزها نیز می تواند تحت تاثیر نرخ بهره، سیاست بانک مرکزی، نرخ رشد اقتصادی و فضای سیاسی کشور مورد نظر قرار گیرد.

بیشتر معاملات فارکس بر روی سفته بازی یا پوشش ریسک متمرکز است، بنابراین مهم است که معامله گران از عواملی که می توانند باعث افزایش قیمت ارزها شوند، آگاه باشند.

اهرم در معاملات فارکس

اهرم در معاملات آنلاین فارکس بسیار رایج است. اساساً، این شامل قرض گرفتن پول از یک کارگزار است تا معامله‌گران بتوانند موقعیت‌های بزرگ‌تری را معامله کنند. اگر یک معامله گر معامله موفقی انجام دهد، اهرم یک مزیت بزرگ است زیرا می تواند سود را افزایش دهد. با این حال، اهرم یک شمشیر دو لبه است زیرا می تواند ضرر را نیز افزایش دهد. برای معامله گران فارکس ضروری است که یاد بگیرند چگونه اهرم را مدیریت کنند و استراتژی های مدیریت ریسک را برای کاهش زیان های فارکس پیاده سازی کنند.

سلب مسئولیت: این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

اشتراک گذاری:

تجارت در فارکس
تجارت در فارکس