تجارت آنلاین فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت آنلاین فارکس


تجارت آنلاین ارز به مبادله یک ارز با ارز دیگر یا برای تجارت، مسافرت یا تجارت اشاره دارد. به عبارت دیگر، فارکس یک بازار مالی است که امکان معامله ارز در سراسر جهان را فراهم می کند. هرکسی که تا به حال در خارج از کشور بوده است، احتمالاً در صورت نیاز به مبادله پول خود با ارز محلی، درگیر تجارت ارز بوده است.

در این زمینه خواهید دید که ارزهای مختلف دارای نرخ های متفاوتی هستند. قیمت نسبی بین دو ارز را نرخ مبادله می گویند. به عنوان مثال، اگر یک آمریکایی به ژاپن سفر کند، باید دلار خود را با ین مبادله کند. اگر ینی باقی بماند، احتمالاً وقتی به خانه برسند، دوباره به دلار تبدیل خواهند شد. ممکن است نرخ ارز در این مرحله تغییر کرده باشد.

اکثر معامله گران به دلیل این نوسان در نرخ ارز به سمت معاملات فارکس کشیده می شوند. مردم اساساً زمانی در بازار شرکت می کنند که یک ارز را با ارز دیگری مبادله می کنند و معمولاً معامله گر و بازار از طریق کارگزار فارکس CFD به هم متصل می شوند.

مردی در حال تایپ روی صفحه کلید و نموداری در پس زمینه مربوط به تجارت آنلاین فارکس

تجارت ارز

تجارت آنلاین فارکس شامل خرید همزمان یک ارز و فروش ارز دیگر است، همانطور که قبلا ذکر شد. معامله گران ارزها را از طریق کارگزاران فارکس آنلاین معامله می کنند. مبادله ارز به صورت جفت انجام می شود و نرخ های مبادله نسبت به یکدیگر بیان می شود. ارزش یک ارز اغلب منعکس کننده آنچه که بازار در مورد اقتصاد پیرامون آن چه در حال حاضر و چه در آینده فکر می کند، منعکس می کند.

آنها همچنین به عنوان نمادهای سه حرفی ارائه می شوند، که در آن دو حرف اول معمولاً نشان دهنده نام کشوری است که واحد پول آن نشان داده می شود و حرف سوم معمولاً نشان دهنده نام واحد پول مربوطه است. اگر بخواهیم از دلار آمریکا و پوند انگلیس به عنوان مثال استفاده کنیم، جفت ارز USD/GBP خواهد بود. ایالات متحده با “US” نشان داده می شود در حالی که “دلار” با “D” نشان داده می شود. به طور مشابه، “GB” نشان دهنده بریتانیای کبیر و “P” نشان دهنده پوند انگلیس است.

معامله گران در واقع در مورد افزایش یا کاهش قیمت ارزها از طریق CFD ها گمانه زنی می کنند. اگر معامله گران در حدس و گمان خود مبنی بر اینکه یک ارز در نهایت ارزش بیشتری نسبت به دیگری خواهد داشت درست باشد و در واقع اینطور باشد، درآمدزایی خواهند داشت.

مردی در حال تایپ روی صفحه کلید و نمودار میله ای با چندین اعداد در پس زمینه که تجارت آنلاین ارز را به تصویر می کشد

بازار ارز

در واقع بازار ارز با 6.6 تریلیون دلار معامله در روز بزرگترین و نقدشونده ترین بازار جهان محسوب می شود. معاملات فارکس در خارج از بورس (OTC) بین شرکت کنندگان به جای یک مکان مرکزی انجام می شود و آن را به یک بازار غیرمتمرکز تبدیل می کند. تا زمانی که معامله گران به اینترنت متصل هستند، می توانند هر زمان و هر کجا که بخواهند معامله کنند. بیشتر تراکنش‌ها برای اهداف سفته‌بازی انجام می‌شوند، به این معنی که معامله‌گران CFD‌ها را روی جفت ارزها می‌خرند به این امید که ارزش آن‌ها افزایش یابد و به آنها اجازه می‌دهد با فروش آنها با قیمت بالاتر در مرحله بعد سود ببرند.

علاوه بر این، بازار پنج روز و نیم هفته به صورت 24 ساعته باز است. از آنجایی که چندین منطقه زمانی در جهان وجود دارد، توجه به این نکته مهم است که اگر یک بازار در یک کشور در پایان هر روز بسته شود، در کشور دیگری باز می شود. به دلیل در دسترس بودن دائمی خریداران و فروشندگان، این بازار پرمعامله ترین بازار در سطح جهان است. سیدنی، سنگاپور، هنگ کنگ، لندن، نیویورک، فرانکفورت، توکیو و نیوزلند اصلی ترین مراکز مالی هستند که تجارت آنلاین ارز در آنها انجام می شود.

طرح معاملاتی

حتما به عنوان یک معامله گر فارکس به اطلاعات زیادی در مورد معاملات فارکس برخورد کرده اید. یافتن مرتبط ترین اطلاعات با توجه به نیاز شما یکی از سخت ترین کارها است. معامله گران فارکس جدید اغلب در چنین بازار بسیار رقابتی گم می شوند. حتی معامله‌گران حرفه‌ای که می‌خواهند تجربیات خود را گسترش دهند، برای یافتن اطلاعات مرتبط تلاش می‌کنند.

بنابراین، دسترسی به استراتژی معاملاتی و آموزش مناسب فارکس می تواند به شما کمک کند با اطمینان معامله کنید. تصمیم گیری چالش برانگیز است زیرا چندین کارگزار فارکس آنلاین وجود دارد.

اگر در بازارها تازه کار هستید، ایجاد یک برنامه معاملاتی بسیار مهم است زیرا برای عملکرد شما به عنوان یک معامله گر مهم است. یک استراتژی معاملاتی خوب ترجیحات تجاری، اهداف و زمان ورود و خروج از معاملات را در نظر می گیرد. همچنین به شما نشان می دهد که چه زمانی باید تجارت را ادامه دهید یا در صورت لزوم متوقف کنید.

عناصر زیر از یک استراتژی تجاری قوی نیز باید در برنامه معاملاتی شما گنجانده شود:

1. ارزیابی مهارت ها

آیا رویکرد خود را تمرین کرده اید و به اندازه کافی برای تجارت اعتماد به نفس دارید؟

2. آمادگی ذهنی دارد

آیا از نظر روانی برای مقابله با چالش معاملاتی آینده آماده هستید؟

3. تحمل ریسک خود را تعیین کنید

سطح ریسکی که انتخاب می کنید باید با توجه به ریسک پذیری و سبک معاملاتی شما تعیین شود. در هر روز معاملاتی معین، می تواند از 1٪ تا 5٪ از کل پرتفوی شما متغیر باشد.

صفحه نمایش کامپیوتر با نمودار میله ای مربوط به تجارت آنلاین فارکس

4. هدف گذاری کنید

قبل از ورود به یک معامله، بسیار مهم است که اهداف و الزامات معاملاتی واقع بینانه را تعیین کنید و میزان سرمایه خود را که می توانید از دست بدهید، تعیین کنید.

5. تحقیق کنید

اخبار را قبل از باز شدن بازار بخوانید تا ببینید در سرتاسر جهان چه اتفاقی می افتد و آیا بازارها صعودی هستند یا نزولی.

6. نقاط ورود و خروج را تعیین کنید

قبل از شروع معامله، دانستن زمان خروج از معامله بسیار مهم است. در واقع، خروجی ها به طور قابل توجهی مهمتر از ورودی ها هستند. دستورات توقف ضرر و دریافت سود دو خروجی حداقلی برای هر معامله هستند.

7. نظارت بر عملکرد

اطلاعاتی مانند اهداف، زمان ورود یا خروج از معامله، زمان و جزئیات اقدامات خود را ثبت کنید. همچنین، تمام دلایل پشت تصمیمات تجاری خود و درس هایی که آموخته اید را توضیح دهید.

انتخاب پلت فرم معاملاتی مناسب

تجارت آنلاین فارکس با پلتفرم های معاملاتی آسان می شود. می توانید با استفاده از WebTrader یا MT4 معامله کنید. بهترین پلتفرم های معاملاتی توسط بهترین کارگزاران فارکس ارائه خواهد شد. استفاده از یک پلت فرم قابل اعتماد همیشه باید آسان باشد و دسترسی آسان به تحلیل های فنی و بنیادی، معاملات خودکار، تصاویری مانند نمودارها و نمودارها و سایر ویژگی ها را برای شما فراهم کند. پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 استاندارد صنعتی و پر انتخاب ترین پلتفرم در سراسر جهان است.

می توانید با باز کردن یک حساب معاملاتی فارکس در یک کارگزار آنلاین، تجارت CFD های فارکس را شروع کنید. بنابراین شما به پلتفرم، محصولات، خدمات و سایر مطالب آموزشی و تجاری دسترسی خواهید داشت. ثبت نام در یک کارگزار معمولا چند دقیقه طول می کشد و همچنین می توانید یک حساب آزمایشی باز کنید که در آن می توانید تکنیک های خود را تمرین کرده و پلت فرم را آزمایش کنید.

یک موقعیت معاملاتی باز کنید

پس از انتخاب پلتفرم، می توانید تجارت را شروع کنید. وقتی معامله ای را برای جفت ارز انتخابی خود باز می کنید، هم قیمت خرید و هم قیمت فروش را خواهید دید. علاوه بر انتخاب اندازه موقعیت خود، می توانید توقف ها یا محدودیت هایی را نیز تعیین کنید که باعث می شود معامله شما پس از رسیدن به یک سطح مشخص بسته شود. برای باز کردن یک موقعیت خرید یا فروش به ترتیب خرید یا فروش را انتخاب کنید. در قسمت “موقعیت های باز” پلت فرم معاملاتی، می توانید سود یا زیان موقعیت خود را پیگیری کنید. زمانی که می خواهید موقعیت خود را ببندید، به سادگی تراکنش را برخلاف تراکنشی که باز کرده اید، اجرا کنید.

سلب مسئولیت: این اطلاعات توصیه سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است

اشتراک گذاری:

تجارت آنلاین فارکس تجارت آنلاین فارکس