• خانه
 • وبلاگ
 • تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید

تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید


تجارت فارکس یک مفهوم نسبتاً ساده است، حتی برای کسانی که در آستانه شروع تجارت آنلاین به عنوان مبتدی هستند. به طور خلاصه، ارزها در برابر یکدیگر در بازار ارز، بزرگترین بازار مالی جهان، معامله می شوند. به طور خاص، معامله گران فارکس در مورد حرکت قیمت جفت ارز، یعنی. معامله گر پیش بینی می کند که آیا قیمت یک ارز در برابر ارز دیگر افزایش یا کاهش می یابد. معامله گران فارکس بسته به حرکت قیمت یا سود می برند یا ضرر می کنند.

تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید

اطلاعات بیشتر در مورد بازار ارز

بازار فارکس دارای حجم معاملات روزانه حدود 6.6 تریلیون دلار است که آن را به نقدشوندگی ترین بازار در جهان تبدیل می کند. برخی از بزرگترین مراکز مالی برای تجارت آنلاین فارکس شامل لندن، نیویورک، توکیو، سنگاپور و سیدنی است. بازار فارکس غیرمتمرکز است زیرا تمام معاملات به‌جای یک صرافی متمرکز، به‌صورت الکترونیکی از طریق شبکه‌های رایانه‌ای در سراسر جهان انجام می‌شود. معاملات فارکس سفته بازی است. این بدان معناست که معامله‌گران CFD (قراردادهای مابه‌التفاوت) را بر روی ارزها می‌خرند با این انتظار که ارزش CFD‌ها افزایش یابد تا بتوانند در آینده آنها را با قیمت بالاتری بفروشند.

ارزهای فارکس چگونه معامله می شوند؟

ارزهای فارکس لیست شده و به صورت جفت معامله می شوند. اگرچه بیش از 180 ارز مختلف در سراسر جهان در گردش است، دلار آمریکا در اکثر معاملات ارزی نقش دارد و پس از آن یورو. نمونه هایی از برخی از محبوب ترین جفت ارزها (که به عنوان عمده شناخته می شوند و حدود 75 درصد از معاملات فارکس را به خود اختصاص می دهند) عبارتند از:

جفت ارزها به صورت پیپ قیمت گذاری می شوند و در لات های خرد، مینی یا استاندارد معامله می شوند.

پیپ و لات چیست؟

  • پیپ ها واحدهای اندازه گیری هستند. آنها برای اندازه گیری تغییر ارزش یک ارز در برابر ارز دیگر استفاده می شوند. ارزها به صورت پیپ، معمولاً به رقم 4 یا 5 اعشار نقل می شوند. به عنوان مثال، اگر ارزش EUR/USD از 1.1050 به 1.1053 افزایش یابد، تفاوت در ارزش که 0.003 دلار است، پیپ نامیده می شود. با این حال، زمانی که یک جفت ارز شامل ین ژاپن به عنوان ارز مظنه شده باشد، قیمت جفت معمولاً 2 یا 3 رقم اعشار تعیین می شود.
  • لات ها واحدهای ارزی هستند که خرید و فروش می شوند. دسته استاندارد 100000 واحد ارز است. مینی لات ها 10000 واحد ارزی و لات های میکرو 1000 واحد ارزی هستند. معاملات در بلوک های ارزی و در هر حجمی که موجودی حساب معامله گر اجازه می دهد انجام می شود. این بدان معنی است که معامله گر می تواند 7 میکرو لات، 20 مینی لات یا 12 لات استاندارد را انتخاب کند.

تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید

چه چیزی بازار ارز را هدایت می کند؟

در حالی که عرضه و تقاضا باعث افزایش قیمت ارز می شود، سایر نیروهای کلان نیز بر حرکت قیمت تأثیر می گذارند. این شامل عواملی مانند نرخ بهره، سیاست بانک مرکزی، بی ثباتی ژئوپلیتیکی و نرخ رشد اقتصادی است. از آنجایی که بازار ارز 24 ساعته و پنج روز هفته باز است، معامله گران باید به طور مستمر در جریان باشند تا بتوانند نسبت به رویدادهای جهانی که هر لحظه ممکن است بازار سهام را تحت تاثیر قرار دهد، واکنش نشان دهند. به یاد داشته باشید که اکثر معاملات فارکس بر روی سفته بازی یا پوشش ریسک متمرکز است، بنابراین معامله گران باید از متغیرهایی که می توانند باعث نوسانات غیرمنتظره در بورس فارکس شوند آگاه باشند.

اصطلاحات تجاری رایج

برای اینکه یک معامله گر موثر فارکس باشید، به خصوص زمانی که تجارت آنلاین را به عنوان مبتدی شروع می کنید، لازم است که زبان بازار فارکس را به خوبی درک کنید. اینها برخی از رایج ترین اصطلاحات فارکس هستند که باید بدانید:

بازار خرس

بازار نزولی به معنای کاهش قیمت ارز است. این معمولاً در نتیجه بی ثباتی ژئوپلیتیک، بلایای طبیعی، بحران های اقتصادی و غیره رخ می دهد. بازارهای نزولی معمولاً روند نزولی بازار را نشان می دهند.

مبادله کالا

بازار صعودی نشان دهنده افزایش قیمت ارز است. برخلاف بازار نزولی، بازار گاوی نشان دهنده روند صعودی در بازار است. این معمولاً به دلیل عملکرد خوش بینانه اقتصادهای سراسر جهان است.

لبه

وجوهی که معامله گر در حسابی برای استفاده از ارزهای تجاری کنار می گذارد، مارجین نامیده می شود. مارجین به کارگزار فارکس نشان می دهد که صرف نظر از نحوه معامله، معامله گر می تواند تعهدات پولی خود را انجام دهد. هنگام معامله در بازار فارکس، مارجین معمولاً همراه با اهرم استفاده می شود.

گسترش می یابد

اسپرد تفاوت بین قیمت خرید و فروش یک ارز است. بر حسب پیپ محاسبه می شود. اسپرد بالا به این معنی است که تفاوت بین قیمت خرید و فروش زیاد است. در مقابل، اسپرد کم تفاوت کمتری را نشان می دهد. اگرچه کارگزاران فارکس آنلاین معمولاً برای معاملات کمیسیون دریافت نمی کنند، اما از اسپرد درآمد کسب می کنند. در حالی که به دنبال یک کارگزار فارکس هستید، قبل از انتخاب خود، اسپردهایی را که هر کارگزار دریافت می کند، مقایسه کنید.

قراردادهای متفاوت (CFD)

CFD ها راه دیگری برای معامله جفت ارز فارکس هستند. CFD توافقی بین یک کارگزار CFD فارکس و یک معامله گر است که از طریق آن معاملات بر روی جفت ارز با حدس زدن حرکت قیمت دارایی خاص باز می شود. کارگزار CFD واسطه بین معامله گر و بازار فارکس است. کارگزار از طریق اسپرد سود کسب می کند.

قدرت نفوذ

CFD ها محصولات اهرمی هستند. اهرم اساساً وجوه قرض گرفته شده است. به عبارت دیگر، معامله‌گر فارکس می‌تواند از کارگزار CFD سرمایه وام بگیرد تا برای معاملات بیشتر از آنچه که موجودی حساب معامله‌گر به تنهایی می‌تواند تسهیل کند، استفاده کند. مقدار اهرمی که یک معامله گر فارکس به دست می آورد معمولاً به ریسکی که آنها مایل به پذیرش هستند مربوط می شود. اگرچه یک معامله گر فارکس می تواند از اهرم برای کسب سود بزرگ استفاده کند، اما اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند شاهد از دست دادن تمام سرمایه خود باشد.

قیمت پیشنهاد و استعلام

قیمت ارز در دو قیمت عرضه می شود، قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی. قیمت پیشنهادی معمولاً قیمتی است که یک ارز در آن فروخته می شود. در مقابل، قیمت درخواستی قیمتی است که یک ارز با آن خریداری می شود.

تجارت آنلاین را به عنوان یک مبتدی شروع کنید

چگونه به عنوان مبتدی تجارت آنلاین را شروع کنیم

قبل از شروع سفر تجاری خود، بسیار مهم است که هر آنچه می توانید در مورد معاملات فارکس بیاموزید. آموزش ضروری است. از کجا شروع کنیم:

  • راهنماها، وبلاگ ها، مقالات و کتاب های الکترونیکی و راهنماها را بخوانید.
  • محتوای YouTube را استخراج کنید و به وبینارها گوش دهید.
  • در دوره ها یا سمینارهای تجاری شرکت کنید.
  • به دنبال وب‌سایت‌های معتبر فارکس باشید و سؤالات متداول آنها را بررسی کنید تا ایده بهتری درباره آنچه از شما خواسته می‌شود به دست آورید.
  • اخبار مالی جهانی، رویدادهای ژئوپلیتیکی و روندهای بازار را رصد کنید تا تأثیر آنها بر حرکت قیمت ارز را شناسایی کنید.

سپس یک استراتژی معاملاتی بسازید که به بهترین وجه مناسب سبک معاملاتی شما باشد. مطمئن شوید که استراتژی برای خلق و خوی، مهارت ها، امور مالی و تحمل ریسک شما مناسب است.

در نهایت، با یک کارگزار فارکس معتبر CFD مانند IronFX یک حساب باز کنید که می تواند ابزارهای مورد نیاز شما را برای تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر ارائه دهد. IronFX یکی از بهترین کارگزاران فارکس است که پشتیبانی سطح بالای مشتریان را ارائه می‌کند، پلتفرم‌های معاملاتی نوآورانه را متناسب با نیازهای معامله‌گران مختلف ارائه می‌دهد و بیش از 500 ابزار مالی را برای دارایی‌های مختلف ارائه می‌دهد، به عنوان مثال. فارکس، فلزات، سهام، آتی، شاخص ها و کالاها.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.