• خانه
 • وبلاگ
 • تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس

تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس


تجارت رویداد خبری روش یا استراتژی محبوبی است که توسط معامله گران ارز جهانی استفاده می شود. از طریق پلتفرم MT4، معامله گران می توانند به سرعت به آخرین اخبار و داده های بازار دسترسی داشته باشند و بر اساس تجزیه و تحلیل خود از این رویدادها تصمیمات معاملاتی خود را اتخاذ کنند.

در این مقاله به نحوه تجارت موثرتر رویدادهای خبری خواهیم پرداخت.

منظور ما از رویدادهای خبری چیست؟

قبل از اینکه به نحوه معامله رویدادهای خبری با استفاده از MT4 نگاه کنیم، مهم است که بدانیم رویدادهای خبری چیست و چگونه بر بازارها تأثیر می گذارد. رویدادهای خبری به رویدادهای ژئوپلیتیکی، اقتصادی یا اجتماعی اشاره دارد که بر بازارهای مالی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال می توان به اعلامیه های بانک مرکزی، تصمیمات نرخ بهره، داده های اشتغال، انتخابات سیاسی، جنگ، ناآرامی های داخلی، بلایای زیست محیطی و غیره اشاره کرد.

معامله گران به دلیل نوساناتی که می توانند در بازارها ایجاد کنند، چه مثبت یا منفی، رویدادهای خبری را از نزدیک دنبال می کنند. برای مثال، اگر بانک مرکزی افزایش نرخ بهره را اعلام کند، ممکن است پول آن کشور افزایش یابد. در مقابل، اعلام اخبار منفی اقتصادی مانند کاهش سطح اشتغال می تواند باعث کاهش ارزش ارز شود.

ایجاد یک طرح تجاری برای مقابله با تأثیر رویدادهای خبری

برای اینکه رویدادهای خبری را به گونه ای معامله کنید که ریسک از دست دادن تمام سرمایه خود را کاهش دهد، مهم است که قبل از وقوع رویداد برنامه ریزی داشته باشید. این شامل ردیابی رویداد خبری و شناسایی فرصت های تجاری بالقوه است. در اینجا چند مرحله وجود دارد که باید دنبال کنید:

1. رویداد را شناسایی کنید

بر تقویم اقتصادی نظارت داشته باشید و رویداد خبری را که می خواهید تجارت کنید شناسایی کنید. MT4 دارای یک تقویم اقتصادی داخلی است که از طریق پلتفرم قابل دسترسی است.

2. رویداد را تجزیه و تحلیل کنید

تکالیف خود را در مورد رویداد انجام دهید. تأثیر احتمالی آن بر بازارها را تعیین کنید. همچنین واکنش های تاریخی و بازار به رویدادهای مشابه را تجزیه و تحلیل کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا حرکات بالقوه بازار را شناسایی کرده و تصمیمات معاملاتی بهینه تری بگیرید.

تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس

3. یک طرح معاملاتی بسازید

بر اساس تحلیل خود از رویداد، یک طرح معاملاتی بسازید. از این طرح برای ترسیم نقاط ورود و خروج، توقف ضرر و کسب سطوح سود استفاده کنید. همچنین، نوسانات احتمالی بازار را که می تواند در نتیجه این رویداد رخ دهد، در نظر بگیرید.

4. اخبار را دنبال کنید

با آخرین اخبار و داده های بازار منتهی به رویداد به روز باشید. به این ترتیب، شما بهتر مجهز به بینش هایی خواهید بود که در صورت نیاز و در صورت نیاز، برنامه معاملاتی خود را تنظیم کنید.

اخبار تجارت و MT4

 • اگر در تجارت رویدادهای خبری تازه کار هستید، باز کردن و استفاده از یک حساب معاملاتی آزمایشی را برای تمرین تجارت در پلتفرم MT4 با استفاده از پول مجازی در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا پلتفرم MetaTrader4 و همچنین اخبار تجارت را بهتر یاد بگیرید، بدون اینکه سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهید.
 • رویدادهای خبری پتانسیل توسعه سریع و غیرقابل پیش بینی را دارند. برای جلوگیری از از دست دادن فرصت های معاملاتی بالقوه، استفاده از سفارشات معلق را در نظر بگیرید. این به شما این امکان را می دهد که نقاط ورود و خروج خود را از قبل روی پلتفرم MT4 تنظیم کنید تا زمانی که بازار به این سطوح رسید معاملات شما به طور خودکار انجام شود.
 • با رخ دادن رویدادهای خبری، نوسانات بازار می تواند افزایش یابد و قیمت ها می توانند به سرعت در هر جهت حرکت کنند. برای مدیریت ریسک، توقف ضرر را تنظیم کنید و سطوح سود را در پلتفرم MT4 بگیرید تا ضررهای احتمالی را محدود کنید و سود خود را قفل کنید.
 • به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و از انجام معاملات آنی بر اساس احساسات خودداری کنید. به یاد داشته باشید که رویدادهای خبری می توانند غیرقابل پیش بینی باشند و همیشه ریسک مرتبط با تجارت وجود دارد.

استراتژی های بالقوه برای معاملات رویدادهای خبری با استفاده از متاتریدر 4

استراتژی معاملاتی استرادل

استراتژی استرادل یک استراتژی تجاری محبوب است که شامل قرار دادن دو معامله متضاد (خرید و فروش) به طور همزمان، درست قبل از یک رویداد خبری مهم است. جهتی که قیمت در آن حرکت می کند بی ربط است.

برای اجرای این استراتژی، معامله‌گر دستور خرید و سفارش فروش را به طور همزمان انجام می‌دهد و دستور توقف ضرر در هر دو طرف قرار می‌گیرد تا ضررهای احتمالی را محدود کند. ایده این است که بازار به هر سمتی که پس از اعلام خبر حرکت کند، معامله‌گر از یکی از معاملات سود می‌برد، در حالی که توقف ضرر ضرر ناشی از معامله بازنده را به حداقل می‌رساند.

تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس

استراتژی شکست

استراتژی شکست شامل ورود به یک معامله زمانی است که قیمت یک دارایی از محدوده معاملاتی مشخصی خارج شود. هدف این استراتژی سود بردن از نوسانات فزاینده ای است که اغلب زمانی رخ می دهد که قیمت از محدوده ای خارج شود. با استفاده از استراتژی شکست، معامله گر:

 • محدوده معاملاتی را مشخص می کند (محدوده قیمتی که دارایی در یک دوره زمانی معامله می شود).
 • اگر قیمت بالاتر از محدوده باشد، سفارش خرید می دهد
 • اگر قیمت به زیر محدوده برسد، سفارش فروش می دهد.
 • دستورات توقف ضرر معمولاً برای کاهش ضررهای احتمالی اجرا می شوند.

استراتژی دنبال کردن روند

این استراتژی شامل دنبال کردن جهت روند و وارد کردن معاملات در جهت روند است. هدف سود بردن از حرکت روند است. برای انجام این کار، تاجر:

 • جهت روند را با تجزیه و تحلیل نمودار قیمت تعیین کنید
 • اگر روند صعودی است، سفارش خرید یا اگر روند نزولی است، سفارش فروش بدهید.
 • دستور توقف ضرر اغلب برای محدود کردن ضررهای احتمالی انجام می شود.

استراتژی معاملاتی نوسانات

یک استراتژی معاملاتی نوسانات شامل معاملات در دوره‌های نوسانات بالا می‌شود تا از حرکت‌های قیمتی زیاد که اغلب در آن دوره رخ می‌دهد، سود ببرند. با استفاده از استراتژی معاملاتی نوسانات، یک معامله گر معمولا:

 • با تجزیه و تحلیل نمودار قیمت، سعی کنید دوره‌های نوسانات بالا را شناسایی کنید.
 • سپس اگر انتظار می رود قیمت افزایش یابد، سفارش خرید یا در صورت کاهش قیمت، سفارش فروش بدهید.

استراتژی فیلترینگ اخبار

معامله‌گری که از استراتژی فیلترینگ اخبار استفاده می‌کند، از رویدادهای خبری برای فیلتر کردن سیگنال‌های معاملاتی استفاده می‌کند. هدف از این استراتژی جلوگیری از معامله در دوره های نوسانات بالا است که ممکن است به دلیل رویدادهای خبری رخ دهد. مراحلی که یک معامله گر با استفاده از این استراتژی انجام می دهد به شرح زیر است:

 • یک معامله گر ابتدا رویدادهای خبری را که ممکن است بر بازار تأثیر بگذارد، مانند تصمیمات نرخ بهره یا انتشار داده های اقتصادی شناسایی می کند.
 • پس از شناسایی یک رویداد خبری، معامله گر از معامله در دوره منتهی به رویداد خبری و پس از آن اجتناب می کند. این می تواند به به حداقل رساندن ریسک معاملات در دوره های نوسان بالا که ممکن است به دلیل رویدادهای خبری رخ دهد، کمک کند.
تاثیر رویدادهای خبری معاملاتی بر بازار فارکس

در نتیجه، به یاد داشته باشید که اگرچه تجارت در رویدادهای خبری می تواند یک استراتژی سودآور برای معامله گران فارکس باشد، اما نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. با استفاده از پلتفرم MT4، معامله گران می توانند به آخرین اخبار و داده های بازار دسترسی داشته باشند و بر اساس تجزیه و تحلیل خود از این رویدادها، معاملات را انجام دهند. برای تجارت موثر رویدادهای خبری، داشتن برنامه و منظم بودن مهم است.

سلب مسئولیت:

این اطلاعات مشاوره سرمایه گذاری یا توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفته نمی شود، بلکه یک ارتباط بازاریابی است. IronFX مسئولیتی در قبال داده ها یا اطلاعات ارائه شده توسط اشخاص ثالث، ارجاع شده یا لینک شده، در این ارتباط ندارد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما فقط برای اهداف بازاریابی استفاده خواهد شد. لطفا برای اطلاعات بعدی قوانین خصوصی ما را مطالعه کنید