• خانه
  • وبلاگ
  • بیکاری در استرالیا در ماه اکتبر و استرالیایی قوی تر؟

بیکاری در استرالیا در ماه اکتبر و استرالیایی قوی تر؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بیکاری در استرالیا در ماه اکتبر و استرالیایی قوی تر؟


AUDUSD حدود یک ماه است که در این مرحله افزایش یافته است، اما بخش قابل توجهی از این را می توان به رویدادهای خارج از استرالیا نسبت داد. انتشار داده های اخیر نشان می دهد که استرالیا قوی تر است، اما اقدامات RBA در گذشته اخیر نشان دهنده یک ارز ضعیف تر است. چگونه این تفاوت ها را با هم تطبیق دهیم؟

کمی به عقب برگرد

چند روز پیش RBA صورتجلسه آخرین جلسه خود را منتشر کرد. این زمانی بود که بازار را با افزایش نرخ ها کمتر از حد انتظار شگفت زده کرد. چیزی که توجه زیادی را به خود جلب کرد دلیل آن بود: نگرانی های نقدینگی. این امر پس از آن اتفاق افتاد که BOE مجبور شد برای حمایت از بازار اوراق قرضه پس از مینی بودجه فاجعه‌بار وارد عمل شود.

تورم در استرالیا طی سال گذشته در حال افزایش بوده است، اما نه با سرعت سایر اقتصادهای بزرگ. درست است که استرالیا فقط تورم را به صورت سه ماهه دنبال می کند، اما این نرخ واقعاً به دو رقمی بریتانیا و اتحادیه اروپا نزدیک نیست. RBA همچنین به اندازه فدرال رزرو در کاهش تورم تهاجمی نبوده است.

سیاست به کجا می رود؟

نگرانی های نقدینگی ناشی از پایین بودن بازده واقعی، به ویژه در بریتانیا است. با کم کردن ضرر در ارزش ناشی از تورم از سود پرداختی به بدهی، سرمایه گذاران در نهایت کاملاً منفی هستند. این بدان معناست که علاقه کمی به خرید بدهی، به ویژه بدهی بلندمدت، زمانی که عدم اطمینان در مورد نحوه پرداخت های دولت وجود دارد، وجود دارد.

استرالیا، به عنوان یک ارز کالایی، معمولاً با نرخ های بهره نسبتاً بالا، علاقه سرمایه گذاران را جذب می کند. اما نرخ های واقعی در حال حاضر به طور قابل توجهی منفی هستند. نرخ‌های بهره در جدیدترین حراج‌های اوراق قرضه در واقع کاهش یافته است، احتمالاً به دلیل انتظارات برای کنترل تورم در آینده. این مشکل خاصی را برای RBA ایجاد می کند زیرا ممکن است مردم بخواهند برای مدت کوتاهی از بازار خارج شوند تا زمانی که تورم کنترل شود. اما اگر RBA نرخ‌های بهره را به شدت افزایش دهد، ممکن است با مشکل نقدینگی کوتاه‌مدت مشابه بریتانیا مواجه شود.

نخ کشیدن سوزن

شاخص قیمت دستمزد دیروز بالاتر از حد انتظار بود و نشان می دهد که فشارهای تورمی شروع به سرایت به دستمزدها نیز کرده است. این موضوع برای بانک مرکزی نگران کننده است، زیرا این امر می تواند به افزایش قیمت ها با وجود سیاست های پولی ادامه دهد.

صورتجلسه RBA نشان می دهد که هیئت مدیره هر دو گزینه 25bps و 50bps را در نظر گرفته است و هیچ مکثی وجود ندارد. 50bps هنوز روی میز است. به عبارت دیگر، نرخ نهایی احتمالاً بدون تغییر خواهد بود، فقط با سرعتی که RBA به آنجا می رسد. این امر به کاهش بخشی از فشار بر نقدینگی در کوتاه مدت کمک می کند، اما به تثبیت انتظارات مبنی بر کاهش تورم کمک می کند.

مراقب چه چیزی باشیم

داده های اشتغال فردا احتمالاً در زمینه سخت گیری نیروی کار مهم است. اگر فضای کافی برای ادامه استخدام وجود داشته باشد، فشار دستمزدها بر تورم احتمالا کمتر خواهد بود. که می تواند به RBA فضای بیشتری برای 50bps در جلسه بعدی خود بدهد.

انتظار می رود نرخ بیکاری استرالیا در ماه اکتبر پس از افزودن 15000 شغل از 0.9000 شغل در سپتامبر، 3.5 درصد ثابت بماند.

استراتژی خود را در مورد نحوه عملکرد AUD با Orbex آزمایش کنید – اکنون حساب خود را باز کنید.